м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60 (вул.Чкалова)

Графік роботи
Пн—Пт: з 8:00 до 20:00
Сб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
запис на прийом

Зайва вага та ризик онкопатології

Ідея попередження  хвороби -заповітна мрія людства. Чи є хвороба  невід’ємною властивістю організму - питання філософське. Наприклад, ризик серцево-судинних захворювань можливо істотно знизити  за допомогою виконання фізичних вправ. Проте  фізичні вправи проти появи злоякісних утворень є дуже сумнівними. Єдиний фактор на який ми можемо впливати-це харчування. Експерти стверджують: якби люди стали харчуватись правильно, кількість хронічних  захворювань  знизилась би на 80 відсотків.

Важливим показником є індекс маси тіла, особливо в молодому віці. Індекс  більше 22.9кг/м2 в молодому віці, 25кг/м2 і більш в старшому віці вважається надлишковою вагою. Дійсно, зайва вага не є єдиним фактором канцерогенезу. На думку спеціалістів, біля 11 видів раку в тій або іншій мірі пов’язані з ожирінням. Це рак молочної залози в менопаузі, рак стравоходу,  шлунку, печінки, жовчного міхура, підшлункової залози, нирки, матки та яєчника. В тілі людини жирова тканина є містом зберігання енергії.  Дисфункція  жирової тканини починається з навантаження адипоциту жирами, та підвищеним рівнем лептину, який у синергізмі з естрогенами виробляються  у жировій тканині та підвищують онкоризики захворювань  молочної залози, ендометрія, яєчника.

Які рекомендації?

Перша: нормалізувати вагу.

 Друга: фізична активність не менш ніж 30 хв на добу.

Третя: відмова від цукру та фастфуду.

Четверта: необхідність щоденного використання 400 гр. овочів та фруктів.

П’ята: зменшити прийом красного м’яса. Мається на увазі натуральне м’ясо, м’ясні продукти з переробленого м’яса рекомендується виключити взагалі. Найбільш небезпечним канцерогеном м’ясо стає при смаженні або при приготуванні на відкритому вогні.

Шоста: відмова від алкоголю. Норми алкоголю в кожній країні різняться, в цілому два коктейлі для чоловіків (еквівалент 30 мл етилового спирту), один для жінок.

Сьома : зменшити прийом солі до 6 г на добу. В останніх рекомендаціях ВОЗ ця норма зменшена до 5 грамів, виключити з харчування мариновані продукти та соління.

Восьма : задовольняти харчові потреби виключно комбінацією продуктів, виключити прийом харчових добавок.

Головною проблемою, створюваною надлишком жирової тканини, з позиції канцерогенезу слід зазначити порушення міжклітинних  і міжтканинних комунікацій, активації протизапальних цитокінів.  Агресивність злоякісної пухлини також зростає при зайвій вазі. Жирову тканину порівнюють з пухлиною, отже, вона є у більшості органів і має властивість до необмежуваного росту. Слід зазначити, що зайва вага є модифікованим  фактором. Отже наше здоров’я у наших руках. Бажаю всім міцного здоров’я, та правильного харчування.

                                             

                                                Лікар-гінеколог   Клініка доктора Медведева Галич Світлана Олександрівна

Дізнатися все наші новини і море корисної інформації на Telegram Public Accaunt: https://t.me/klinika_medvedev

Повернутися до списку статей

Контакти

  • м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60 (вул.Чкалова)
    +38 (067) 142-50-60 +38 (099) 142-50-60 +38 (073) 142-50-60
  • Пн—Пт: з 8:00 до 20:00
    Сб: з 8:00 до 18:00
    Нд: з 8 до 15