м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60 (вул.Чкалова)

Графік роботи
Пн—Пт: з 8:00 до 20:00
Сб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
запис на прийом

Контрінтуітивні висновки стосовно домашнього насильства під час пандемії COVID-19

   Нове дослідження припускає, що насильство з боку інтимного партнера (intimate partner violence -IPV) не зросло  під час пандемії COVD-19, принаймні, на ранніх етапах пандемії. У квітні 2020 року дослідники опитали понад 1750 осіб, які перебувають в інтимних партнерських відносинах. Дослідники виявили, що з приблизно одній п'ятій, з тих хто відмітив факт  IPV, половина заявили, що ступінь віктимізації залишалася незмінною з часу спалаху COVID-19, 17% повідомили про погіршення ситуації і, одна третина повідомила, що рівень насильства знизився. Ті, хто повідомив про посилення віктимізації, заявили, що сексуальне і фізичне насильство, зокрема, загострилося на самому початку пандемії.

    «Я була здивована цим відкриттям, і ми, звичайно, не очікували цього - насправді, я очікувала, що переважна більшість жертв повідомлять, що виктимизация посилилася під час перебування вдома, але це не так» - провідний автор Кейтлін Джетеліна, доктор філософії , магістр охорони здоров'я, доцент кафедри епідеміології, генетики людини і наук про навколишнє середовище, Науковий центр охорони здоров'я Техаського університету, Школа громадської охорони здоров'я, Даллас, Техас, повідомила Medscape Medical News.

  «Тіньова пандемія»

   Всесвітня організація охорони здоров'я закликала медичні організації бути готовими до стримування потенційної «тіньової пандемії» IPV під час пандемії COVID-19. Дослідники набирали учасників через свої університетські і приватні акаунти в соціальних мережах, а також через професійні списки розсилки. З тих, хто заповнив опитування  1759 (середній вік 42 роки [SD, 13 років]) повідомили, що в даний час у них є інтимний партнер. Ці учасники були включені в дослідження.

    Насильством з боку інтимного партнера (IPV) вважається кожен з наведених нижче фактів: фізичне насильство, образи, погрози нанесення травм, крик і примус до сексу. Із загальної вибірки - 18% учасників дослідження повідомили про факт домашнього насильства з боку партнера. З них - 54% повідомили, що рівень віктимізації залишився колишнім, 17% заявили, що ситуація погіршилася, а 30% заявили, що рівень насильства знизився.

   Більшість з жертв  IPV піддавалися образам (97%) або на них кричали  (86%). Можливими причинами зниження рівня насильства були:

  • Деякі учасники могли використовувати карантин як привід, щоб залишитися з сім'єю або друзями і тому могли уникати зустрічей зі своїми партнерами.
  • Частина партнерів були відвернені пошуком нового способу роботи і адаптації до нього і фізично не мали можливості проявити насильство (витрачали енергію на роботу).

Основним завданням таких досліджень є донесення до потенційних жертв інформації про служби надання допомоги і варіанти захисту.

Джерело:

https://www.medscape.com/viewarticle/937405#vp_2

                                                                                                                                                                                                                                                                                           Лікар-акушер-гінеколог Фомченко Ірина Вікторівна

Дізнатися все наші новини і море корисної інформації в Telegram Public Accaunt: https://t.me/klinika_medvedev

Повернутися до списку статей

Контакти

  • м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60 (вул.Чкалова)
    +38 (067) 142-50-60 +38 (099) 142-50-60 +38 (073) 142-50-60
  • Пн—Пт: з 8:00 до 20:00
    Сб: з 8:00 до 18:00
    Нд: з 8 до 15