г. Днепр, ул. Святослава Храброго, 60 (ул.Чкалова)

График работы
Пн—Пт: с 8:00 до 20:00
Сб: с 8:00 до 18:00
Вс: по договоренности
запись на прием

10 фактов об ожирении

 

Надлишкова вага та ожиріння визначаються як ненормальне або надлишкове накопичення жиру, яке може нашкодити здоров’ю.

Індекс маси тіла (ІМТ) – вага в кілограмах поділена на квадрат зросту в метрах (кг/м2) – зазвичай застосовуємий індекс  для класифікації надлишкової  ваги та ожиріння у дорослих. ВООЗ дає визначення надлишкової ваги як ІМТ 25 або вище та ожиріння як ІМТ 30 або вище.

Факт 2:

Більш ніж  1,9 мільярда дорослих мали надлишкову вагу у 2016 році  та 650 мільйонів – ожиріння.

Зокрема 2,8 мільйона людей щорічно помирає в результаті  надлишкової  ваги та ожиріння. Поширенність  ожиріння потроїлась  у проміжку між 1975 та 2016 роками. На початку ожиріння  поширювалося  у країнах з високим прибутком. Сьогодні  ж ожиріння також поширюється у країнах  з середнім та низьким рівнем прибутків.

Факт 3:

41 мільйон дошколят мали надлишкову вагу у 2016

Дитяче ожиріння один із найбільш серйозних викликів для суспільства у 21 сторіччі. Діти з надлишковою вагою мають більший ризик ожиріння у дорослому віці. У них з більшою вірогідністю може виникати цукровий діабет та серцево-судинні  захворювання у  молодому віці,  котрі, в свою чергу, можуть призвести до передчасної смерті та інвалідності.

Факт 4:

Надлишкова вага та ожиріння ведуть до більшої кількості смертей у світі ніж дефіцит ваги.

Більшість населення землі  живе у країнах де значно більше людей має надлишкову вагу ніж її дефіцит. В цей список входять  країни з високим та середнім рівнем прибутків. Діабет, ішемічна хвороба серця та деякі види раку є супутниками надлишкової ваги та ожиріння.

Факт 5:

Ожиріння зазвичай це дисбаланс між спожитими та витраченими калоріями.

Підвищене споживання високоенергетичної  їжі  без  симетричного зростання фізичної активності призводить до нездорового підвищення ваги. Знижений рівень фізичної активності також буде призводити до енергетичного дисбалансу  та зростання ваги.

Факт 6:

Підтримка оточення та соціальний вплив є базовими факторами у формуванні вподобань людей та саме вони попереджують ожиріння.

Особиста відповідальність має свій максимальний вплив тільки там, де у людини є доступ до здорового способу життя і де вона отримує підтримку цього вибору. 

Факт 7:

Дитяча дієта та фізична активність дуже сильно залежать від оточуючого середовища.

Факт 8:

Здорова дієта може завадити ожирінню.

Людина може:

 • Підтримувати здорову вагу
 • Знизити загальне споживання жиру, та змінити акценти у споживанні в бік ненасичених жирів (жирів рослинного походження)
 • Збільшити споживання фруктів, овочей, бобових та цільно-зернових культур , горіхів.
 • Зменшити споживання цукру та солі

Факт 9:

Регулярна фізична активність допомагає підтримувати здоров’я

Люди повинні мати адекватний рівень фізичної активності на протязі усього життя. По меншій мірі 150 хвилин регулярної, середньо-інтенсивної фізичної активності на тиждень доказово зменшують ризик  серцево-судинних захворювань, діабета, рака кишечника та рака молочної залози. Вправи на посилення м’язів та рівновагу можуть допомогти уникнути падінь (колапсів) та покращити мобільність у людей похилого віку. Також фізична активність допомагає у контролі за вагою.

Факт 10:

Для стримання поширення глобальної епідемії ожиріння потрібні мульті-дисциплінарні підходи.

Гінеколог Фомченко Ірина Вікторівна 

Узнать все наши новости и море полезной информации на Telegram Public Accaunt: https://t.me/klinika_medvedev

Вурнуться к списку статей

Контакты

 • г. Днепр, ул. Святослава Храброго, 60 (ул.Чкалова)
  +38 (067) 142-50-60 +38 (099) 142-50-60 +38 (073) 142-50-60
 • Пн—Пт: с 8:00 до 20:00
  Сб: с 8:00 до 18:00
  Вс: по договоренности