м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60 (вул.Чкалова)

Графік роботи
Пн—Пт: з 8:00 до 20:00
Сб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
намір про запис

Тест калу на приховану кров

Коло-ректальний рак (рак товстого кишечника) займає 3-4 місця в структурі онкологічної смертності. На жаль, захворювання вражає досить молодих людей 50-60 років. Золотим стандартом ранньої діагностики коло-ректального раку є ендоскопічне дослідження - колоноскопія. На жаль, метод досить неприємний, інвазивний і дорогий

Якщо Ви ще не зробили колоноскопію (яка рекомендується всім людям з 50 років кожні 10 років), у Вас немає часу або є які-небудь інші причини, пропонуємо Вам зробити експрес-аналіз калу на приховану кров. Тест менш точний, ніж колоноскопія, але дозволяє виділити групу ризику (осіб з позитивним тестом), яким колоноскопія знадобиться в обов'язковому порядку.

Кому потрібно здавати аналіз калу на приховану кров?

Всім людям починаючи з віку 50 років, навіть якщо Вас нічого не турбує.

Тест бажано здавати кожні 3 роки.

Як проводитися тест?

Для цього достатньо принести кал в клініку в спеціальному контейнері. Якщо дефекація сталася ввечері, можна зберігати кал в контейнері в прохолодному місці (холодильнику).

ОБМЕЖЕННЯ ПРОЦЕДУРИ

Цей тест був розроблений тільки для тестування зразків калу. Проведення цього тесту з використанням інших зразків не було обгрунтовано. Цей тест являє собою якісний скринінговий аналіз. Він не призначений для кількісного визначення FOB. Негативні результати не виключають наявність кровотечі, оскільки він може бути интермиттирующим, наприклад, шлунково-кишкова кровотеча. Помилково негативні результати можуть виникати в разі, коли прихована кров нерівномірно розподілена під час руху в кишечнику і в ході освіти калових мас.

 1. Результати не відзначають перехресної реактивності в зразках гемоглобіну 500 мкг / мл з козячого м'яса, курятини, яловичини і т.д. а також 2000 мкг / мл пероксидази хрону. Але це може привести до отримання позитивних результатів, якщо концентрації будуть превішать вказані значення. Тому ми рекомендуємо пацієнтам утримуватися від вживання м'яса протягом трьох днів перед проведенням тесту.
 2. Менструації, гематурія, кровотеча в порожнині рота або носова кровотеча може привести до хибнопозитивних результатів. Деякі колоректальні поліпи і види колоректального раку можуть супроводжуватися интермиттирующим кровотечею, або взагалі відсутністю кровотечі на ранніх стадіях.
 3. Кровотечі з верхніх відділів травного тракту зазвичай незначні, що може призводити до отримання негативного результату.
 4. Якщо зразок калу виглядає як смола, але результат тесту негативний або слабо позитивний, зразок необхідно розвести в 50-100 разів і провести повторний тест розведеного зразка.

 

У нашій клініці активно розвивається експрес-лабораторна діагностика. Щотижня з'являються все нові і нові швидкі тести, що дозволяють обстежувати людини за 5-10 хвилин.

На очному прийомі ми допоможемо Вам вибрати ті методи діагностики і лікування, які дійсно необхідні, максимально безпечні та ефективні у Вашому випадку.

Будьте щасливі і здорові!

Дізнатися всі наші новини і море корисної інформації на Telegram Public Accaunt: https://t.me/klinika_medvedev

Контакти

 • м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60 (вул.Чкалова)
  +38 (067) 142-50-60 +38 (099) 142-50-60 +38 (073) 142-50-60
 • Пн—Пт: з 8:00 до 20:00
  Сб: з 8:00 до 18:00
  Нд: з 8 до 15