м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60 (вул.Чкалова)

Графік роботи
Пн—Пт: з 8:00 до 20:00
Сб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
намір про запис

Визначення ступеня ДНК фрагментації сперматозоїдів

Поряд з нормальними показниками спермограми може спостерігатися висока частка сперматозоїдів з фрагментацією ДНК. Фрагментація ДНК сперматозоїда - це розрив або пошкодження ДНК ланцюжків, які знаходяться всередині головки сперматозоїдів. У міру поширення розривів, в спіралі ДНК порушується цілісність генетичної інформації, що знижує ймовірність настання вагітності, може привести до порушень розвитку та імплантації ембріона, а також до переривань вагітності на ранніх термінах.

Показання до дослідження на рівень фрагментації ДНК сперматозоїдів: 

 • обстеження безплідної пари для виявлення факторів безпліддя; -
 • обстеження пари на етапі планування вагітності;
 • звичне невиношування; 
 • ідіопатичний фактор безпліддя (з невстановленої причини); - варикоцеле; - хронічні захворювання чоловічої сечостатевої системи; - робота на шкідливому виробництві;
 • вік чоловіка старше 40 років;
 • низький відсоток запліднення в програмі запліднення ін вітро;
 • низька якість ембріонів в попередніх циклах;
 • в разі заморозки сперми (щоб переконатися, що заморожений зразок володіє прийнятним рівнем фрагментації).

Важливо! Перед проведенням тесту робиться спермограма (близько 30 хвилин), підраховується концентрація сперматозоїдів. Тест не робиться при концентрації менше 10 млн на мл через підвищення ризику похибок діагностики. Таким чином, тест завжди робиться разом зі спермограми.

У Клініці доктора Медведєва використовується halo-sperm тест для визначення ДНК фрагментації сперматозоїдів, рекомендований найбільш авторитетними дослідниками фрагментації ДНК. У нормі фрагментація ДНК сперматозоїдів не повинна перевищувати 15%. У нас в клініці є оідних з кращих мікроскопів для цих завдань - Leica ICC50E, а дослідження виконує досвідчений фахівець-ембріолог.

Так виглядає кінцевий результат тесту для визначення ДНК фрагментації сперматозоїдів. Метод заснований на технології дисперсії хроматину сперматозоїдів. Сперматозоїди з фрагментованою ДНК не створюють характерний ареол (гало) диспергованих петель ДНК. А у сперматозоїдів з непошкодженою ДНК цей ареол є і чітко видно на мікроскопі.

На очному прийомі ми допоможемо Вам вибрати ті методи діагностики і лікування, які дійсно необхідні, максимально безпечні та ефективні у Вашому випадку.

Будьте щасливі і здорові! Дізнатися все наші новини і море корисної інформації на Telegram Public Accaunt: https://t.me/klinika_medvedev

Контакти

 • м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60 (вул.Чкалова)
  +38 (067) 142-50-60 +38 (099) 142-50-60 +38 (073) 142-50-60
 • Пн—Пт: з 8:00 до 20:00
  Сб: з 8:00 до 18:00
  Нд: з 8 до 15