м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60 (вул.Чкалова)

Графік роботи
Пн—Пт: з 8:00 до 20:00
Сб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
намір про запис

Штучна інсемінація підготовленої спермою партнера

Штучна інсемінація підготовленої спермою партнера є одним з перших етапів допоміжних репродуктивних технологій. Незважаючи на невисоку ефективність, методика широко поширена в розвинених країнах при варіантах безпліддя, коли прохідні маткові труби і щодо нормальна спермограма. Процедура проста, добре переноситься, досить доступна і набагато "більш натуральна" ніж традиційні процедури ЕКЗ.

Суть процедури полягає в тому, що після спеціальної обробки еякуляту (насінної рідини) вона вводиться жінці спеціальним катетером безпосередньо в порожнину матки. Ця процедура дозволяє минути цервікальний канал (шийку матки), який в 3-5% випадків може бути причиною безпліддя. Схематичне зображення процедури внутрішньоматкової інсемінації:

Найчастіше штучна інсемінація застосовується в стимульованих циклах, однак, іноді вона доречна і в природних циклах. Ефективність штучної інсемінації підготовленої спермою партнера не дуже висока - на рівні 6-7% на цикл. Однак, шанс настання вагітності все одно відчутно збільшується, тим більше, якщо процедура виконується разом з лікуванням, спрямованим на поліпшення фертильності.

Підготовка до штучної інсемінації.

В першу чергу, необхідна детальна інформація про жінку. Необхідно повне обстеження на інфекції, включаючи сифіліс, гепатити В, С і ВІЛ. Потрібно чітко знати, що у жінки прохідні труби і є овуляція. Тому без консультації і обстеження у гінеколога не обійтися. Від чоловіка потрібно спермограма і також детальне обстеження на інфекції. Крім того, чоловікові рекомендується утримання від статевих актів протягом 2-3 днів напередодні інсемінації.

Проведення процедури

Партнеру необхідно з'явитися в клініку приблизно за годину до проведення процедури, де в спеціальній кімнаті він еякуліруєт шляхом мастурбації в стерильну ємність. Після цього сперма забирається на підготовку. Слід підкреслити, що останнім часом ми приділяємо особливу увагу підготовці сперми, яке полягає не тільки в "відмиванні", а в використанні спеціальних градієнтних середовищ і активаторів, які забезпечують так званий процес капацитации сперми, який в фізіологічних умовах починається в каналі шийки матки.

Жінка, звичайно ж знаходиться в періовуляторном періоді (день до овуляції або під час овуляції). Після підготовки сперми жінка лягає на гінекологічне крісло, лікар спеціальним катетером вводить в порожнину матки підготовлену сперму. Процедура практично безболісна і не вимагає ніякого знеболювання. Після інсемінації пацієнтку просять полежати 10-15 хвилин, після чого можна йти додому.

Чому це варто зробити у нас?

 • По-справжньому багатий досвід
 • Ми багато років займаємося вирішенням проблем безпліддя
 • Поєднуємо з іншими ефективними методами лікування
 • Є можливість одночасного лікування пари у гінеколога і уролога
 • На очному прийомі ми допоможемо Вам вибрати ті процедури, які дійсно необхідні, максимально безпечні та ефективні у Вашому випадку.

Будьте щасливі і здорові!

Дізнатися все наші новини і море корисної інформації на Telegram Public Accaunt: https://t.me/klinika_medvedev

Контакти

 • м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60 (вул.Чкалова)
  +38 (067) 142-50-60 +38 (099) 142-50-60 +38 (073) 142-50-60
 • Пн—Пт: з 8:00 до 20:00
  Сб: з 8:00 до 18:00
  Нд: з 8 до 15