м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60 (вул.Чкалова)

Графік роботи
Пн—Пт: з 8:00 до 20:00
Сб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
намір про запис

Соногістерографія (ультразвукова гістеросальпінгоскопія)

Соногістерографія (ультразвукова гістеросальпінгоскопія, ехогістеросальпінгографія) - сучасна технологія перевірки прохідності маткових труб, а також неінвазивного огляду порожнини матки при різної внутрішньоматкової патології (міома матки, поліп, синехії, аномалії розвитку). У нашій клініці в ході пошуку причин жіночого безпліддя застосовується діагностична процедура Ехо-гістеросальпінгоскопія.

Це ефективний ультразвуковий метод дослідження стану порожнини матки і маткових (фаллопієвих) труб шляхом їх контрастування в режимі реального часу.

В даний час даний метод є першим етапом в діагностиці трубного фактору безпліддя завдяки тому, що ультразвукова гістеросальпінгографія має практично однаковою інформативністю в порівнянні з рентгенівською ГСГ (від 80 до 91%). До того ж ультразвукова гістеросальпінгографія є менш інвазивної і менш болючою процедурою.

Фаллопієві труби - це парний орган репродуктивної системи жінки. Вони виконують роль так званих "коридорів", за якими запліднена яйцеклітина може потрапити з яєчника в порожнину матки. Якщо ж на цьому шляху є спайки, перетяжки, звивистості, процес зачаття не буде завершеним. Саме для з'ясування обставин, що перешкоджають настанню вагітності, лікар призначає і проводить це дослідження.

Ехогістеросальпінгографія проводиться в амбулаторних умовах, в першій фазі менструального циклу (або день визначає лікар). У порожнину матки вводиться спеціальний катетер, по якому потім вливається контрастну речовину в обсязі від 10 до 20 мл. Введений контраст покращує візуалізацію порожнини матки і дозволяє більш точно оцінити особливості її будови. Діагностику проводять при заповненні порожнини матки і труб стерильним фізіологічним розчином, а за допомогою вагінального датчика апарату УЗД зображення транслюється на екран комп'ютера.

Якщо маткові труби прохідні - контраст майже в повному обсязі випливає в черевну порожнину, при частковій їх прохідності - відійшли буде незначітельним.Еслі одна або обидві маткові труби в кінцевих відділах закриті спайками - введений розчин буде розтягувати їх у вигляді "колби".

Деякі жінки побоюються проведення цього дослідження через можливі хворобливих відчуттів. Однак, відсоток пацієнток, які відчувають серйозний дискомфорт при Ехо-ГСС невеликий, зазвичай ці відчуття можна порівняти з болями, що тягнуть в менструальні дні. Тому, для комфортного проведення процедури зазвичай досить ін'єкції НПЗЗ і використання місцевих анестетиків.

Отже, процедура Ехо-ГСС займає 30-40 хв, не становить загрози для здоров'я, не дає рентген-навантаження на яєчники і при необхідності її можна проводити повторно. Діагностична цінність її значна: лікар підтверджує або виключає одні з найчастіших причин жіночого безпліддя - порушення прохідності маткових труб, внутрішньоматкову патологію.

Наших пацієнток, які очікують проведення Ехо-ГСС, хвилює питання підготовки до процедури. По-перше, необхідно пройти гінекологічний огляд, УЗД органів малого тазу, здати мазки на онкоцитологию і флору. По-друге, для виключення загальних інфекційних захворювань досліджувати аналізи крові (загальний, RW, ВІЛ, гепатити В, С). Це можна зробити безпосередньо під час проведення процедури. По-третє, напередодні дослідження підготувати кишечник (самостійний стілець або очисна клізма).

Зверніть увагу! Після останньої менструації і до дня проведення дослідження рекомендується захищений секс (презерватив) !!!

Загальні інфекційні процеси в організмі (грип, ангіна, риніт, пієлонефрит, флебіт і ін.), Гострі і підгострі запальні захворювання статевої сфери (вагініт, цервіцит, ендометрит, сальпінгоофорит), маткові кровотечі є протипоказаннями до проведення гістеросальпінгоскопіі.

Саме результативне час для Ехо-ГСС це 6-12 дні менструального циклу. За 2-3 дні до процедури пацієнтка може приймати будь-якої спазмолітик (но-шпа, баралгін).

Період після ГСС може супроводжуватися незначними болями внизу живота, мажучі кров'яними виділеннями з піхви, що є нормальним явленіем.В метою профілактики будь-яких ускладнень протягом тижня після процедури не рекомендується приймати ванни, спринцювати піхву, використовувати тампони і мати статеві контакти.

ЕХОгістеросальпінгоскопія при правильному проведенні дає об'єктивне уявлення про стан репродуктивних органів жінки, дозволяє розпізнавати безсимптомно протікають процеси. У поєднанні з іншими діагностичними методами Ехо-ГСС дозволяє лікарю швидко і ефективно ставити діагноз.

Довіряйте професіоналам!

Чому соногістерографію вигідно зробити в клініці доктора Медведева?

 • кваліфіковані фахівці
 • Сучасне обладнання
 • одноразові матеріали
 • Можливість відразу, при необхідності, зробити офісну гістероскопію без необхідності лягати в стаціонар

Інформацію підготувала лікар вищої категорії, гінеколог-ендокринолог Лариса Іванівна Овсюк


Подивитися і скачати пам'ятку про цю процедуру можна за посиланням.

На очному прийомі ми допоможемо Вам вибрати ті методи діагностики і лікування, які дійсно необхідні, максимально безпечні та ефективні у Вашому випадку.

Будьте щасливі і здорові!

Дізнатися все наші новини і море корисної інформації на Telegram Public Accaunt: https://t.me/klinika_medvedev

Контакти

 • м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60 (вул.Чкалова)
  +38 (067) 142-50-60 +38 (099) 142-50-60 +38 (073) 142-50-60
 • Пн—Пт: з 8:00 до 20:00
  Сб: з 8:00 до 18:00
  Нд: з 8 до 15