м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60 (вул.Чкалова)

Графік роботи
Пн—Пт: з 8:00 до 20:00
Сб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
намір про запис

УЗД щитовидної залози з Еластографією

Ультразвукове дослідження - це безболісна процедура, вона використовує звукові хвилі, які проходячи через Ваше тіло створюють зображення і передають його на монітор. УЗД щитовидної залози часто використовується лікарями, наприклад при вагітності. УЗД щитовидної залози використовується для дослідження таких патологій як кісти, вузлики, пухлини і багатьох інших. Рекомендується його виконувати при порушенні функції залози або якщо при обстеженні лікар виявить збільшення залози або якусь освіту в ній.

Можливо також призначення цієї процедури для виключення супутньої патології з боку щитовидної залози при захворюваннях інших органів і систем, а також для оцінки загального стану Вашого організму. Часто необхідний ультразвуковий контроль при виконанні біопсії щитовидної залози. УЗД виконується як в стаціонарних, так і в амбулаторних умовах, безболісно, ​​не вимагає анестезії, не пов'язане ні з якими ризиками, Ви можете відновити свою звичайну діяльність відразу після процедури.

Як проходить процедура?

Вас попросять звільнити шию від ланцюжків і намиста або навіть роздягнутися до пояса, щоб мати доступ до Вашої шиї. Дослідження може виконуватися або лежачи на спині, або сидячи. На Вашу шию наноситися спеціальний гель, який забезпечує ковзання датчика і кращу провідність для ультразвукових хвиль. Зазвичай, це не викликає неприємних відчуттів, але якщо відчуєте якийсь дискомфорт слід повідомити про це лікаря. Іноді використовується введення контрастних речовин в кров, для того що б поліпшити якість ультразвукових зображень.

Після процедури всі дані передаються Вашого лікаря і вже тоді Ви можете отримати інформацію про свій стан здоров'я. Лікар-сонолог не завжди може дати остаточну оцінку, він лише описує побачене, а вже Ваш лікар ендокринолог, аналізуючи всі дані клінічного обстеження, Ваші скарги та інші методів дослідження (гормони) може встановити діагноз і дати повну відповідь. Як ультразвукове дослідження щитовидної залози допомагає в діагностиці?

Даний метод дозволяє визначити розмір і консистенцію залози, наявність утворень, вузлів, кіст в ній, а також їх розмір, приплив крові до них, яким вмістом вони заповнені. З додаткових методів, використовуваних при УЗД щитовидної залози, можна виділити Еластографія, яка є в нашій клініці. У деяких випадках на УЗД можуть відображатися вузли, які асоціюються з раком, або мають кальцифікати, для уточнення лікар може виконати біопсію підозрілої освіти. Вона виконується за допомогою спеціальної голки, яка вводиться в вузол або кісту щитовидної залози.

Еластографія - метод диференціювання новоутворень, що забезпечує додаткову інформацію, не доступну при звичайному УЗД: визначення щільності і стисливості тканин. Підвищує специфічність стандартного УЗД і забезпечує високу точність у визначенні природи об'ємних утворень. Дозволяє скоротити число необгрунтованих пункційної біопсії і відібрати групу пацієнтів для подальшого динамічного спостереження. Ультразвукова еластографія (від лат. Еlasticus- «пружний») - относітельноновий метод ультразвукового дослідження, заснований на аналізі жорсткості (еластичності) тканин. Оцінює властивості м'яких тканин чинити опір розтягуванню / стиску при деформації.

Доброякісні освіти мають високу еластичність, а злоякісні вогнища - високу пружність. При натисканні датчиком на досліджувані тканини (компресійна еласографія), якісні зміни структури тканини органу оцінюють за колірною шкалою на моніторі ультразвукового апарату. Більш жорсткі структури відображаються на екрані синім кольором, більш еластичні - відтінками зеленого і червоного кольорів. висока жорсткість освіти при проведенні еластографії свідчить про високу ймовірність його злоякісного походження.

Переваги методу:

Еластографія збільшуєінформативність стандартного УЗД (наявність проблемного вогнища виявляється частіше й точніше). Її відрізняє висока точність визначення будови новоутворення (відміну доброякісного від злоякісного). Зниження кількості необгрунтованих діагностичних пункцій. Процедура безпечна, безболісна і не тягне за собою ніяких ускладнень.

Якщо у Вас є сімейна історія патології залози, доктор може попросити частіше проходити УЗД, щоб виявити будь-які ознаки захворювання, пов'язані з залозою, на ранній стадії. При виявленні на УЗД патології доктор може призначити додаткові методи дослідження і в подальшому дасть рекомендації до лікування. Якщо у Вас кіста, пухлина або вузол може бути рекомендовано хірургічне лікування.

На очному прийомі ми допоможемо Вам вибрати ті методи дослідження, які дійсно необхідні, максимально безпечні та ефективні у Вашому випадку.

Будьте щасливі і здорові!

Дізнатися всі наші новини і море корисної інформації на Telegram Public Accaunt: https://t.me/klinika_medvedev

Контакти

  • м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60 (вул.Чкалова)
    +38 (067) 142-50-60 +38 (099) 142-50-60 +38 (073) 142-50-60
  • Пн—Пт: з 8:00 до 20:00
    Сб: з 8:00 до 18:00
    Нд: з 8 до 15