м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60, працюємо за попереднім записом
Графік роботиСб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
Ановуляція як можливий чинник безпліддя
Проблема безпліддя є дуже актуальною в наш час. Патологія яєчників є причиною ненастання вагітності у 10-20% жінок, згідно даним різних авторів. Виснаження яєчників, пухлини та кісти яєчників, ураження ендометріозом, періоваріальні злуки та ановуляція викликають безпліддя. Також важливу роль можуть відігравати порушення дозрівання домінантного фолікула та як наслідок недостатність функції жовтого тіла.
Одним із важливих етапів, необхідних для настання вагітності є овуляція.Овуляція - це індукований гормонами розрив домінантного фолікула, що супроводжується вихідом яйцеклітини в черевну порожнину та послідуючим попаданням її в маткову трубу для зустрічі зі сперматозоідом для запліднення. Фолікул яєчника - структурний компонент яєчника, що складається з яйцеклітини, оточеної шаром епітеліальних клітин і двома шарами сполучної тканини.
Овуляція - це індукований гормонами розрив домінантного фолікула, що супроводжується вихідом яйцеклітини в черевну порожнину та послідуючим попаданням її в маткову трубу для зустрічі зі сперматозоідом для запліднення.
При деяких станах у жінки не відбувається цей важливих процес. Тоді лікар діагностує ановуляцію, тобто відсутність овуляції. Близько 15% безпліддя пов'яано з ановуляцією. Також зустрічаються випадки, коли фолікул росте, проте не розривається, тоді може виникати фолікулярна кіста яєчника чи лютеінизація нерозірвавшегося фолікула. При обох станах вагітність не може відбутись через відсутність яйцеклітини.
Близько 15% безпліддя пов'яано з ановуляцією.
Для діагностики ановуляціі та порушення фолікулогенезу використовують ультразвукове дослідження органів малого тазу в певні дні менструального циклу, іноді визначення гормонів в крові та домашні тести на пік лютеінизуючого гормону (так звані тести на овуляцію).
При встановленні діагнозу ановуляторного безпліддя та підборі схеми індукції овуляції враховують вік жінки, рівень антимюлерового гормону, кількість антральних фолікулів, гормональні показники. Найчастіше проблема ановуляції зустрічається у жінок із мультифолікулярними яєчниками та синдромом полікістозних яєчників.
Для стимуляції та розвитку фолікулів можуть призначатись непрямі та прямі індуктори. Варіанти протоколів: природній цикл, модифікований природній цикл, помірна стимуляція, індукція суперовуляції в програмах застосування допоміжних репродуктивних технологій.
Основними принципами проведення індукції овуляції є:
1 – безпека (профілактика синдрому гіперстимуляції яєчників та інших ускладнень);
2 – ефективність(частота пологів здоровою доношеною дитиною -показник take home baby);
3 – зручність (визначається тривалістю стимуляції, кількістю прийому медикаментів та форма, кількістю візитів до лікаря та вартістю).
Автор: Лікар-гінеколог, репродуктолог, лікар УЗД, PhD (доктор філософії) Покровенко Дар'я Анатоліївна
Перелік використаної літератури:
1. https://www.uptodate.com/
2. https://www.medscape.com/
3. https://medlineplus.gov/
4. https://www.webmd.com/
З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.
Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:
Про клініку
- Чому ми?
- Наші цінності
- Ліцензії
- Фотогалерея
- Керівництво
- Якого обрати лікаря?
- Вакансії
- Історія
- Партнери
- Відгуки
- Договір оферти
- Правила розпорядку
- Відеоспостереження
Прес-центр
Напрямки
Контакти
- м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60, працюємо за попереднім записом +38 (067) 142-50-60 +38 (099) 142-50-60 +38 (073) 142-50-60
-
Пн—Пт: з 8:00 до 20:00
Сб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
-
Підписка на новини