Найбільш поширені питання до гінеколога

Найбільш поширені питання, з якими звертаються до нас пацієнтки. Давайте розглянемо декілька.

✅Мені діагностувати «ерозію» шийки матки та рекомендували лікувати ії припіканням. Це одна з частіших причин для звернення. Хочеться відмітити, що в сучасній медичній практиці слово «ерозія» шийки матки означає певний дефект, який утворився внаслідок дій людини (місце від біопсії, припікання, ексцизії або іншого втручання), внаслідок променевої терапії,  пролежнів,  тощо.  Те, що називають «ерозією» шийки матки на справді є ніщо інше як ектопія циліндричного епітелію. Якщо цитологія в нормі, кольпоскопічно все в нормі, то будьте впевнені,  ви здорові, ніякої ерозії немає, нічого не треба припікати. Обстежуйтесь регулярно, відвідуйте свого гінеколога із задоволенням.

✅Наступна причина – лікування кіст яєчників. Існує багато різновидів кіст яєчників. Від функціональних утворень, які з часом самі пройдуть, ендометріом, тератом до дуже підозрілих утворень в яєчниках. І всі вони не потребують лікування антибіотиками,  протизапальними речовинами, тим паче ніяких ін'єкцій, крапильниць, та,  упаси Боже, ніякої мазі Вишневського та інших середньовічних тампонів, які треба вводити в піхву. Якщо ці кісти функціональні, вони самі минуть з часом. Можливо буде необхідність в призначенні комбінованих оральних контрацептивів. Якщо ці утворення мають іншу природу, то будьте впевнені, наші освідчені лікарі знають , що треба робити.

✅Дуже часто жінки, молоді дівчата бояться приймати КОК тому, що десь чули, що від них буде варикоз, вени будуть боліти. Це ж міф. КОК не мають дії на стінку судин.

✅Обстеження на спадкову тромбофілію всіх вдоль та впоперек. Потрібно трішки заспокоїтися. Тромбофілій високого ризику дуже небагато.  В популяції досить часто зустрічається мутації низького ризику в різних комбінаціях. Але всі вони частіш всього не потребують лікування. Особливо ця тема важлива серед вагітних. Останні дослідження показали результати, що живонародженність не змінюється при призначенні низькомолекулярних гепарінів.

✅Також часто задають питання про лікування так званих TORCH інфекції. При плануванні вагітності ми звичайно рекомендуємо обстеження на ці інфекції, зокрема IgG до краснухи, ВПГ,  ЦМВ, хламідій, токсоплазми та до кору. І якщо немає антитіл до кору та краснухи, рекомендуємо щеплення на етапі планування вагітності. Наявність антитіл класа G до інфекцій не потребує ніякого лікування,  а вказує на наявність проиективного імунітету для майбутньої дитини.

✅Дуже важливі питання, які стосуються скринінгів вагітних. Це моє посилання не тільки майбутнім мамам, а й лікарям. Єдиний правильний підхід до обстеження вагітної це комбінований скринінг, який включає ультразвуковий скринінг (з обов'язковим дослідженням кровоплину у маткових артеріях, комірцевого простору,  кісток носу,  венозного протоку та трикуспідальної регургітації, всі ці дані потрібні для подальшого розрахунку індивідуального ризику хромосомних аномалій та таких ускладнень вагітності,  як преклампсія, затримка росту плода, передчасні пологи) та обов'язковий розрахунок ризиків хромосомних аномалій та ускладнень вагітності за допомогою спеціалізованих комп'ютерних програм.  Дослідження тільки рівня ХГЛ та РАРР в крові матері без подальшого розрахунку зовсім неінформативне.

Будьте завжди щасливі та здорові

З повагою до усіх, Лікар акушер-гінеколог Баранець Євгенія Владиславівна

 

Перелік використаної літератури: 

  1. https://www.uptodate.com/
  2. https://www.medscape.com/
  3. https://medlineplus.gov/
  4. https://www.webmd.com/

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube

Повернутися до списку статей