Візит до гінеколога

1. Для підготовки до планового візиту краще вибрати певний день циклу. Якщо є можливість, це має бути 4-5 день після закінчення менструації чи будь-який день, якщо менструацій немає. Перед візитом не використовуйте вагінальні таблетки, виключіть секс, алкоголь, засоби для гігієни з антисептиком. Деякі сучасні тести неможливо зробити, якщо ви не дотримувалися цих рекомендацій.
2. Перше питання, яке ставить лікар, це дата початку останньої менструації. Будь ласка, подивіться заздалегідь у своєму календарі і постарайтеся запам'ятати. Чомусь це одне з найскладніших питань для пацієнтки та відповіді дуже різноманітні, але не завжди ті, що хоче почути лікар.
3. Якщо у вас вже були візити до лікаря і є результати обстеження або виписки зі стаціонару, приготуйте їх для лікаря. Надрукуйте відповіді обстеження з телефону. І розкладіть все у хронологічному порядку. Це ваш час для прийому і лікар не повинен витрачати його на пошуки потрібних йому результатів.
4. Напишіть перелік питань, які вас хвилюють. Дуже часто на прийомі пацієнти забувають запитати найголовніше. І лікареві буде зручніше відповідати за списком.
5. Згадайте всі захворювання та проблеми зі здоров'ям, які у вас були. Для гінеколога може бути дуже важливим.
6. При плануванні візиту слід враховувати, що є послідовність у певних діагностичних процедурах. Не можна робити кольпоскопію та проводити взяття мазків після УЗД. Також взяття рідинної цитології, аналізу на ВПЛ та інші ПЛР дослідження потребують окремого візиту з підготовкою, про яку написала вище. ПЛР тести дуже чутливі та недотримання цих правил може вплинути на результат.
7. Якщо екстрений візит, то чітко сформулюйте свої скарги, дату появи скарг і візьміть із собою на прийом всю вашу медичну історію.
8. Якщо у вас гострий раптовий біль, рясна кровотеча, то бажано відразу звертатися до найближчого стаціонару.
9. Якщо у вас затримка менструації і ви планували вагітність, то перше, що потрібно зробити, це аналіз крові на ХГЛ з інтервалом 48 годин. Якщо приріст показника більш ніж 60%, то шанс того, що вагітність нормальна, високий. У разі дуже низьких показників або аномального приросту ХГЛ потрібно швидко звернутися до лікаря.

Не потрібно виявляти самостійність і поспішати робити УЗД у ранні терміни. Не корисно. З цими результатами ви йдете зі своїм лікарем гінекологом. Також бажано надати лікареві вашу медичну картку і згадати ВСІ проблеми зі здоров'ям, які у вас були. Це допоможе скласти індивідуальний план ведення вашої вагітності та вибрати пакет для спостереження, який врахує усі ваші побажання.

Якщо у вас вагітність з використанням ЕКЗ, то бажано надати витяг із того медичного закладу, де проводилася процедура з рекомендаціями клініки. У виписці має бути зазначено який протокол використовувався, кількість спроб ЕКО до цієї вагітності, кріопротокол чи ні, дата пункції, дата підсадки ембріона, його вік, які препарати ви приймаєте в даний час та рекомендації клініки щодо подальшої терапії. Якщо протокол з донорським матеріалом, то має бути вказана дата! народження донора. Для деяких лабораторних тестів, які використовуються під час вагітності, ця інформація є важливою.


Якщо ви не визначилися, де спостерігати вашу вагітність, то лікарі клініки допоможуть вам відповісти на термінові питання і визначитися, що відбувається зараз і як швидко потрібно визначати тактику ведення вашої вагітності.

Лікар акушер-гнеколог Савченко Олена Іванівна

 

Перелік використаної літературиhttps://www.uptodate.com/https://www.medscape.com/, https://medlineplus.gov/, https://www.webmd.com/

 

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube

Повернутися до списку статей