м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60, працюємо за попереднім записом

Графік роботи
Пн—Пт: з 8:00 до 20:00
Сб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
намір про запис

Маски гіпотиреозу

Скарги на слабкість, втомлюваність, сонливість, сухість шкіри та випадіння волосся в теперішній час зустрічаються, можливо, у кожного. Що з цим робити? І до якого ж лікаря треба звертатися? Як лікар-ендокринолог хочу вам розповісти про так звані клінічні маски гіпотиреозу. Гіпотиреоз - це клінічний синдром, який розвивається внаслідок дефіциту гормонів щитоподібної залози. Основною проблемою клінічної (тобто за наявністю скарг) діагностики гіпотиреозу є відсутність специфічних (що зустрічаються тільки при гіпотиреозі) симптомів.

Дуже часто, особливо у жінок, на перший план виходять скарги з боку статевої системи. При гіпотиреозі можуть відбуватися різні порушення менструального циклу : від аменореї до дисфункціональних маткових кровотеч. Як у чоловіків, так і у жінок відбувається зниження лібідо, підвищення рівня пролактину, що може приводити до безпліддя. Це так звана гінекологічна маска.

Хронічні запори, жовчнокам'яна хвороба, зниження апетиту - це гастроентерологічна маска.

Біль у ділянці серця (частіше незначно виражений), рідше стенокардитичний, задишка при фізичному навантаженні, артеріальна гіпертензія, підвищення рівня холестерину - це кардіологічна маска.

Дерматологічна маска - випадіння волосся, сухість шкіри, плотні набряки.

Серед змін з боку нервової системи слід вказати на слабкість, втомлюваність, зниження пам’яті, сонливість, депресію.

Загальне зниження рівня основного обміну проявляється деякою схильністю пацієнтів з гіпотиреозом до надбавки ваги.

Таким чином, клінічна картина гіпотиреозу в цілому характеризується багатосимптомністю, але у окремих пацієнтів домінують скарги і симптоми з боку якоїсь однієї системи, у зв’язку з чим у пацієнта нерідко діагностують захворювання-маски.

Як же діагностувати гіпотиреоз? Треба здати кров на визначення рівня тиреотропного гормону(ТТГ).

Американська тиреоїдна асоціація рекомендує скринінгове (тобто без явних клінічних проявів) проведення визначення рівня тиреотропного гормону з ціллю оцінки функції щитоподібної залози кожні 5 років, починая з віку 35 років (Arch Intern Med. 2000;160:1573-1575). В першу чергу це стосується жінок, бо в них частіше розвивається гіпотиреоз ніж у чоловіків. У вагітних таке дослідження слід проводити як можно раніше. У пацієнтів старше 60 років - кожний рік.

Якщо у Вас виникли підозри на розвиток гіпотиреозу звертайтесь до ендокринолога Клініки доктора Медведєва.

Буду рада допомогти.

Повернутися до списку статей

Контакти

  • м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60, працюємо за попереднім записом
    +38 (067) 142-50-60 +38 (099) 142-50-60 +38 (073) 142-50-60
  • Пн—Пт: з 8:00 до 20:00
    Сб: з 8:00 до 18:00
    Нд: з 8 до 15