м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60, працюємо за попереднім записом

Графік роботи
Пн—Пт: з 8:00 до 20:00
Сб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
намір про запис

Менструальний календар як діагностичний інструмент

Менструальний календар як діагностичний інструмент

 

Для мене, як для гінеколога-ендокринолога, менструальний календар пацієнтки є найважливішим діагностичним інструментом.

Я не применшую інформативність лабораторного та інструментального обстеження, проте, грамотний аналіз менструального циклу «загалом» дозволяє вже на першої консультації припустити діагноз з максимальною ймовірністю.

 • На прийомі молода дівчина з мамою. Скарги на дуже рясні та тривалі місячні, які не зупиняються самостійно, а щоразу вимагають звернення за медичною допомогою. Моя перша думка - пошук вроджених порушень системи згортання крові.
 • Інший приклад: пацієнтка звернулася з приводу порушень місячного ритму у вигляді тривалих затримок до 2-3-4 і більше місяців. В даному випадку треба думати про СПКЯ (але в процесі обстеження необхідно виключити інші можливі причини – гіперпролактинемію, патологію щитовидної залози, ВДКН).
 • Якщо у пацієнтки з регулярним менструальним циклом з'являються міжменструальні кровомазання/кровотечі, яких раніше не було – ці симптоми найчастіше пов'язані з поліпами ендометрію.
 • Я виключала б аденоміоз у пацієнтки з регулярним за кількістю днів циклом, але наявністю таких тривожних симптомів як значна болючість і рясність менструацій.
 • Приклад характерного сценарію для підозри на розвиток гіперплазії ендометрію: пацієнтка 40+ відзначає появу затримок місячних, які переходять в аномальні кровотечі та знижують якість життя.

Ось так за грамотної оцінки параметрів циклу за менструальним календарем пацієнтки вже на першій консультації фахівець визначиться з переліком мінімально необхідних обстежень для підтвердження попереднього діагнозу.

Будьте здорові та уважні до себе!

 

Лікар Клініки доктора Медведева

гінеколог-ендокринолог                                          Овсюк Лариса Іванівна

Повернутися до списку статей

Контакти

 • м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60, працюємо за попереднім записом
  +38 (067) 142-50-60 +38 (099) 142-50-60 +38 (073) 142-50-60
 • Пн—Пт: з 8:00 до 20:00
  Сб: з 8:00 до 18:00
  Нд: з 8 до 15