м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60 (вул.Чкалова)

Графік роботи
Пн—Пт: з 8:00 до 20:00
Сб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
намір про запис

Дефіцит вітаміну Д, чому це важливо?

Вітамін Д представляє собою групу біологічно активних речовин, до складу яких входить :

- Вітамін Д2, що надходить в організм в складі продуктів харчування, та складає всього 20-30 відсотків від його потреби. Це відбувається під час вживання таких продуктів як - злакових, риби ,молочних продуктів , вершкового масла, яєчного жовтка. Для того щоб отримати з їжею 400 МЕ вітаміну Д потрібно вжити 1 літр молока, 1 банка консервованих сардин, 20  яєць, 2 кг печінки , 4 пачки вершкового масла, 400 грам лосося. Оскільки не можливо вживати таку кількість продуктів кожного дня, потрібні додаткові джерела вітаміну Д.

- Вітамін Д3, що виробляється в дермальному шарі шкіри із свого попередника – провітаміна  Д3( 7 - дегідрохолестерина), під впливом короткохвильового УФ опромінення спектру В , в результаті фотохімічних реакцій.

            Для того щоб в організмі утворилася  достатня кількість Вітаміну Д, в широтах України, потрібно знаходитися но сонці з відкритим обличчям та в літньому відкритому   одязі, що найменше 5-6 годин в день. Влітку це теоретично можливо, але в інші періоди  , а це  мінімум 8  місяців на рік ,  це аж ніяк не можливо. До того ж , використання сонцезахисної косметики , одягу з довгими рукавами, сонцезахисних капелюхів зводить нанівець можливість отримати достатню кількість вітаміну Д природнім шляхом.

Згідно наукових досліджень, дефіцит вітаміну Д мають 81 відсотків  українців.

Чому вітамін Д такий важливий ?

Вітамін Д бере участь в регуляції ферменту , який необхідний для синтезу дофаміна, адреналіна та норадреналіна. Тобто, достатня кількість цього гормону  – запорука хорошого настрою. Також, вітамін Д має велике значення для нормального функціонування імунної системи.  Потрапляючи до клітин м’язової системи вітамін Д впливає на силу м’язових скорочень , допомагає м’язам залишатися сильними та еластичними. Спектр біологічних ефектів вітаміну Д виявився набагато ширшим , ніж вважалося раніше. Більш як 200 генів , у тому числі і гени апопотозу та ангіогенезу , клітинний імунітет пов’язані   з вітаміном Д.

Підтримання оптимального рівня Вітаміну Д протягом всього життя важливо для кожної людини. Особливо це необхідно в групі жінок , що планують вагітність , вагітних,  та жінок , що годують грудьми. Ще одна група жінок, для яких профілактика дефіциту вітамінну Д є вкрай необхідна - це жінки менопаузального віку , у яких вітамін Д регулює кальцій - фосфорний баланс та профілактує розвиток остеопорозу.

Лікар акушер- гінеколог Клініки доктора Медведева  Донець Ольга Росієвна.

 

 

Повернутися до списку статей

Контакти

  • м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60 (вул.Чкалова)
    +38 (067) 142-50-60 +38 (099) 142-50-60 +38 (073) 142-50-60
  • Пн—Пт: з 8:00 до 20:00
    Сб: з 8:00 до 18:00
    Нд: з 8 до 15