м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60 (вул.Чкалова)

Графік роботи
Пн—Пт: з 8:00 до 20:00
Сб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
намір про запис

Пульсоксиметрія

Пульсоксиметрія... що це? Для чого?
Ще вчора вдома в кожній сім'ї обов'язково був термометр, в багатьох - прилад для вимірювання тиску, ще рідше - глюкометр... Пульсоксиметр був приладом для суто професійного використання: реаніматологами, пульмонологами, рідше - терапевтами. Коронавірус вніс і сюди свої коррективи: пульсоксиметри все більше стають поширеними у побутовому використанні.
Та давайте разом розберемося з цим методом обстеження.
В чому його суть? Пристрій має вбудований генератор інфрачервоного випромінювання з одного боку "прищепки" та індикатор, який фіксує відсоток проходження променю через м'які тканини, - з іншого. Коли ми розміщуємо палець у пульсоксиметрі, на екрані приладу фіксується відсоток променю, що пройшов, та капілярний пульс. Якщо в еритроцитах, які циркулюють у капілярах, достатньо молекул кисню, вони менш щільні і відсоток проходження променю більший. Якщо ж більше двоокису вуглецю, щільність еритроцитів зростає, а промінь проходить значно менше. Тому цей простий метод обстеження дозволяє швидко виявити ознаки порушення газообміну.
Нормальними вважаються цифри від 95 до 100%. Рівень 94 та нижче свідчить про наявність проблем з дихальною системою, гострих або хронічних, з серцевою діяльністю, з периферійними судинами тощо. Не поспішайте робити лякаючих висновків та панікувати, якщо Ваш рівень сатурації, а саме її ми вимірюємо за допомогою пульсоксиметрії, нижче від загальноприйнятої норми. Показники можуть залежати від температури пальців, стану нігтьової пластинки, самого приладу та ще багатьох чинників. Та якщо низький рівень сатурації зберігається досить тривало, або швидко знижується, Ви маєте інші хворобливі симптоми, звертайтеся по допомогу до лікаря. Разом ми знайдемо причину та будемо працювати над її усуненням.
Зберігайте спокій, будьте пильні та здорові!


Лікар терапевт, пульмонолог "Клініки доктора Медведева", к. мед. н. Мироненко Олена Валеріївна. 

Повернутися до списку статей

Контакти

  • м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60 (вул.Чкалова)
    +38 (067) 142-50-60 +38 (099) 142-50-60 +38 (073) 142-50-60
  • Пн—Пт: з 8:00 до 20:00
    Сб: з 8:00 до 18:00
    Нд: з 8 до 15