м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60, працюємо за попереднім записом

Графік роботи
Пн—Пт: з 8:00 до 20:00
Сб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
намір про запис

Чому важливо правильно підготуватися до здачі аналізів?

Чому важливо правильно підготуватися до здачі аналізів?
Сьогодні до послуг пацієнтів існує безліч лабораторій. У будь-якому районі міста можна побачити вивіски: «Лабораторія», «Прийом аналізів». Це зручно, швидко, сучасно, якісно і безпечно. Можна прийти у зручний для Вас час. Можна навіть викликати процедурну бригаду у зручне для Вас місце і час.
Але цього замало для отримання якісного результату. Чому? Тому, що важливо правильно підготуватися і зібрати аналізи. Це, так звана, преаналітіка - процедури, що виконуються до початку проведення лабораторних досліджень, які безпосередньо впливають на результат аналізу. Ось ця преаналітіка залежить саме від Вас, шановні пацієнти.
Як часто Ви звертаєте увагу на рекомендації лікаря по здачі аналізів? Чи правильно Ви їх зібрали і в який баночці принесли? Слова «натщесерце» або «середня порція» Вам говорять про щось?
Ось деякі рекомендації експертів в сфері діагностики.
1. Ряд аналізів здають натщесерце - біохімічні (глюкоза, холестерин, білірубін), серологічні тести (сифіліс, гепатит В) і гормони (ТТГ, паратгормон). «Натщесерце» - це коли між останнім прийомом їжі і взяттям крові проходить не менше 8 годин (бажано - не менше 12 годин). Сік, чай, кава, тим більше з цукром - теж їжа, тому доведеться потерпіти. Можна пити воду.
2. Строго натщесерце (після 12-годинного голодування) слід здавати кров для визначення параметрів ліпідного профілю: холестерин, ЛПВЩ, ЛПНЩ, тригліцериди.
3. Здаючи загальний аналіз крові останній прийом їжі повинен бути не пізніше, ніж за 1 годину до здачі крові. Сніданок може складатися з несолодкого чаю, несолодкої каші без масла і молока, яблука.
4. Бажано за 1 - 2 дні до обстеження виключити з раціону жирне, смажене і алкоголь. За годину до взяття крові утримайтеся від куріння.
5. Зміст багатьох показників в крові підтверджено добовим коливанням, тому для деяких досліджень кров слід здавати суворо в певний час доби. Так, кров на деякі гормони (ТТГ і паратгормон), а також на залізо здають лише до 10 ранку.
6. При здачі венозної крові потрібно виключити фактори: фізичне напруження (біг, підйом по сходах), емоційне збудження. Перед процедурою слід відпочити 10 - 15 хвилин в приймальні, заспокоїтися.
7. Також на показники крові впливає прийом лікарських препаратів. Якщо ви приймаєте ліки, обов'язково попередьте про це лікаря і він дасть Вам рекомендації по здачі аналізів.
8. Кров не слід здавати після рентгенографії, ректального дослідження або фізіотерапевтичних процедур.
9. На результат гормональних досліджень таких як ФСГ, ЛГ, пролактин, естріол, естрадіол, прогестерон і статеві гормони у жінок репродуктивного віку (приблизно з 12 - 13 років і до настання клімактеричного періоду) впливає день менструального циклу, тому його слід вказати.
При дослідженні сечі слід теж дотриматись де яких рекомендацій
10. За день до збору сечі слід відмовитися від продуктів, які можуть змінити колір сечі (яскраво забарвлених фруктів, овочів і страв з них, копченостей, солодкого і маринадів).
11. Також не слід вживати алкоголь, каву, приймати вітаміни, біодобавки, діуретики. Про приймання ліків теж слід повідомити лікаря, який направив вас на аналіз. Намагайтесь уникнути фізичних навантажень, баню і сауну.
12. Менструація, інфекційне захворювання з підвищенням температури - вагомий привід перенести здачу аналізів, результати все одно будуть спотворені.
13. Не рекомендується здавати аналіз сечі протягом 5-7 днів після цистоскопії.
14. Слід використовувати лише одноразові контейнери. Перед забором матеріалу слід прийняти душ. Щоб у зразок не потрапили бактерії з зовнішніх статевих органів, потрібно випустити невелику кількість сечі в унітаз, а потім, не зупиняючи сечовипускання, підставити ємність і зібрати 100-150 мл. Ємність не повинна стосуватися шкіри.
Я відкрию Вам ще одну таємницю. Сучасні аналізатори, на яких проводять дослідження в лабораторії, не пропустять, просто забракує пробірку з кров'ю, чи контейнер із сечею, яку здали і не дотримали умови преаналітікі. Так що дотримуйтесь усіх правил та умов, залишайтеся завжди здоровими і обізнаними, а турботу про свої аналізи довіряйте медикам «Клініки доктора Медведева».


Старша медична сестра Клініки доктора Медведева Шевченко Олеся Сергіївна

Повернутися до списку статей

Контакти

  • м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60, працюємо за попереднім записом
    +38 (067) 142-50-60 +38 (099) 142-50-60 +38 (073) 142-50-60
  • Пн—Пт: з 8:00 до 20:00
    Сб: з 8:00 до 18:00
    Нд: з 8 до 15