Вагітність та фізичні навантаження

Більшість вагітних не сприймають вагітність як хворобу і не згодні міняти звичний образ життя. Отже фізичне навантаження за час вагітності приносить подвійну користь: тренує серцево-судинну та інші системи організму ,та знижує деякі незручності  при вагітності. Дозовані  фізичні навантаження допомагають зменшити закрепи, біль та напругу хребта, попередити  надмірну вагу у вагітних, нормалізувати роботу більшості  органів та систем , а також поліпшити психоемоційний стан та настрій вагітної жінки.

Протипоказання для фізичних вправ:

  • Кровотеча під час вагітності.
  • Затримка розвитку плоду.
  • Передлежання плаценти.
  • Гіпертензивні розлади під час вагітності.
  • Ознаки передчасних пологів, підтікання навколоплідних вод.
  • Багатоплідна вагітність.

У першому триместрі вагітності звичайну фізичну активність можлива у жінок, для котрих фізичне навантаження  звичайна справа. Нетренованим  жінкам слід не перевантажуватися. К третьому триместру необхідно всім знизити навантаження. В другому триместрі слід виключити вправи на спині, присідання, стрибки ,інтенсивні махи ногами. Вправи завжди треба робити під наглядом фітнес тренера. Важливо щоб серцебиття не перевищувало 125-140 за 1 хв., а загальний стан був задовільним. Слід виключити силові вправи, перевагу слід віддати статичним навантаженням ( йога, пілатес, стретчинг). Дуже корисні вправи в воді. Вода знімає напругу. Піші прогулянки  є самим доступним фізичним навантаженням, але  не слід їх робити на великі відстані, темп їх не повинен визивати дискомфорт .Слід  зазначити , при всіх навантаженнях  дотримуватися водного балансу . Не слід забувати і про вправи Кегеля, для зміцнювання м’язів тазової діафрагми , особливо це актуально після пологів. Заняття слід проводити 3-4 рази на тиждень. Важливою умовою є виключення видів спорту, пов’язаних з ризиком травматизму, навантажень при котрих можливо зниження рівня кисню в крові(дайвінг, парашутний  спорт, катання на лижах на високогірних курортах). Одночасно виникає питання, коли слід  відновити заняття після пологів. Після неускладнених пологів треба виконувати прості вправи (наклони, повороти тулуба, присідання),  можливо відновити через пару тижнів. Більш важкі справи через 1.5- 2 місяця  після консультації гінеколога. І не забувайте, про вправи Кегеля, це допоможе уникнути деяких проблем в майбутньому. Більшість фізичних вправ доступні в відкритому доступі в інтернеті, але не забувайте скорегувати ці заняття з  гінекологом. Бажаю щоб ваша вагітність перетворилась в неімовірне задоволення собою в житті.

Лікар-гінеколог  Клініка доктора Медведева Галич Світлана Олександрівна

 

Перелік використаної літературиhttps://www.uptodate.com/https://www.medscape.com/, https://medlineplus.gov/, https://www.webmd.com/

 

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube

Повернутися до списку статей