м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60 (вул.Чкалова)

Графік роботи
Пн—Пт: з 8:00 до 20:00
Сб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
намір про запис

Цистоскопія

Цистоскопія (уретро-цистоскопія) - ендоскопічний метод діагностики, який дозволяє за допомогою спеціального приладу (цистоскопа) оглянути слизові оболонки уретри і сечового міхура, вид (ендоскопії). Уретро-цистоскопія проводиться за допомогою ендоскопа (катетер з оптичною системою), який вводять через сечівник (уретру) в порожнину сечового міхура.

показання:

 • Наявність крові в сечі (гематурія). Цистоскопія в даному випадку проводиться для того, щоб точно локалізувати джерело кровотечі - слизова це сечового міхура, уретри або джерело, розташований вище сечового міхура. Тоді будуть призначені додаткові методи дослідження.
 • Підозра на чужорідне тіло сечового міхура або уретри. Цей метод є практично єдиним, що дозволяє з точністю візуалізувати предмет, встановити його характеристики і розміри, а також паралельно вирішити питання з його отриманням. При наявності зовсім невеликих чужорідних тіл сечового міхура з гладкими краями і поверхнею їх можна спробувати видалити за допомогою цього ж цистоскопа природним шляхом. Аналогічним же чином проводиться і діагностика каменів в сечовому міхурі і їх видалення, якщо розміри і форма каменів це дозволяють.
 • Пошкодження уретри або сечового міхура травматичного характеру також будуть одним з основних показань для проведення цистоскопії. За допомогою візуального огляду можна визначити місце розташування ударів слизової оболонки, її розривів і травми сечового міхура.
 • Підозра на онкологічні процеси уретри або сечового міхура. За допомогою даного методу можна візуально визначити пухлина і вирішити питання про її оперативному видаленні.

Протипоказання:

Гострі запальні процеси сечівника підготовка

При цистоскопії відбувається введення приладу з оптикою всередину порожнини сечового міхура через уретру. Це може загрожувати занесенням в сечовий міхур флори геніталій пацієнта. Тому, для проведення цистоскопії необхідна особлива підготовка, тому що ймовірність занесення інфекції пропорційна ступеню чистоти геніталій пацієнта, а також залежить від стерильності самого інструментарію. Природно, для проведення процедури всі інструменти ретельно готують і стерилізують, тому важливість правильної підготовки геніталій до цистоскопії стає найбільш важливим питанням.

Геніталії обробляються водними розчинами антисептиків перед самою процедурою. Сечовий міхур повинен бути наповнений, хоча, якщо є проблеми з сечовипусканням і наповненням, допускається проведення і при випорожнення міхура - доктор сам наповнить міхур особливим розчином. На очному прийомі ми допоможемо Вам вибрати ті процедури, які дійсно необхідні, максимально безпечні та ефективні у Вашому випадку.

Будьте щасливі і здорові! Дізнатися все наші новини і море корисної інформації на Telegram Public Accaunt: https://t.me/klinika_medvedev

Контакти

 • м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60 (вул.Чкалова)
  +38 (067) 142-50-60 +38 (099) 142-50-60 +38 (073) 142-50-60
 • Пн—Пт: з 8:00 до 20:00
  Сб: з 8:00 до 18:00
  Нд: з 8 до 15