Типи жіночих фігур

Сьогодні відомий подіумний стандарт жіночої фігури - 90х60х90. Але, в різні часи цінувалися дуже відмінні до цього ідеалу типи фігур. Любов до пишних форм змінювалася на пильну увагу до худорби. Мода на вузькі стегна і плоский живіт поступалася широким стегнам, пишним грудям і тонкій талії.

Відомо безліч класифікацій жіночих фігур, в основу яких були покладені ті чи інші параметри.

Найчастіше в побуті та розмовах виділяють 5 основних типів жіночих фігур. Це так звана «геометрично-фруктова» класифікація. Той чи інший тип залежить від побудови скелету, розподілу жирової маси і форми м'язів.

Важливі пропорції між плечима, грудьми, талією і стегнами. Ви можете бути зовсім худою або, навпаки, повною, але тип фігури все рівно буде зберігатися.

✅Груша – маленькі груди, вузькі плечі, тонка талія і широкі стегна.
✅Яблуко – струнки ноги, але талія, живіт і бюст більші за стегна.
✅Пісочний годинник - вузька талія, однаковий об'єм грудей і стегон (або різниця не більше 4 см).
✅Прямокутник – приблизно однаковий об'єм грудей, талії і стегон.
✅Трикутник – плечі і бюст ширше стегон.

Ми, лікарі, на практиці користуємося поняттям "статура", до якого входять конституція, ріст, розподіл жиру. Статура розрізняється на наступні види:

1.Гіноїдний тип – найбільш поширена жіноча статура. Грушовидна форма тіла, що розширюється до стегон. Широкий таз, округлі стегна, вузька талія, груди можуть бути як маленькими, так і великими. Жир  відкладається переважно на стегнах та  сідницях. Ці жінки не мають, зазвичай, проблем з пологами, але, у зв'язку з високим рівнем естрогенних гормонів, схильні до таких патологій як ендометріоз, міома матки, кісти яєчників, поліпи ендометрію.

2.Андроїдний тип – ці жінки скроєні за чоловічим типом. У них сильна, потужна скелетна основа, широкі плечі, розвинена грудна клітка і м'язисті кінцівки. Вузькі стегна та широка талія, зазвичай, однакові в обсязі. Жировий прошарок значно менше, ніж у гіноїдного типу, але вони схильні до швидкого збільшення ваги. Жир відкладається в ділянці грудної клітини, талії та животі. Часто страждають надмірним оволосінням обличчя і тіла, висипом вугрів. Мають гінекологічні проблеми у вигляді порушень менструального циклу, безпліддя і невиношування вагітностей.

3. Тиреоїдний тип – ці жінки зі стрункою хлоп'ячою фігурою, тендітною кістковою системою. Руки і ноги пропорційно довгі. Груди маленькі або середніх розмірів, таз рівномірно звужений, що може створювати проблеми під час пологів. Жінки цього типу насилу набирають вагу, у них підвищений обмін речовин. Вони легко збудливі і швидко втомлюються. Для них характерна підвищена діяльність щитовидної та надниркових залоз, але з часом може настати виснаження цих ендокринних органів.

4. Лімфоїдній тип – ці жінки схильні до повноти всього тіла, особливо в нижній частини (стегна-галіфе) за рахунок легкої абсорбції води. Затримка води пов'язана з повільною циркуляцією крові через слабкість клапанів вен та зниженого м'язового тонусу. У них в’ялий обмін речовин Цим жінкам все життя доводиться боротися з вагою, Вони часто страждають алергією, аутоімунними патологіями, хронічними інфекціями. У гінекологічному аспекті мають хронічні запальні процеси, схильність до утворення спайок.

Тож, кожна жінка неповторна, ті чи інші статури мають свої переваги і недоліки. Ми, лікарі, звертаємося до цієї класифікації з метою виявлення схильності кожного типу до тих чи інших патологічних процесів та своєчасного підбору профілактичних заходів.

Будьте здорові та щасливі!

 Лікар Клініки доктора Медведева гінеколог-ендокринолог Овсюк Лариса Іванівна

Перелік використаної літератури: 

  1. https://www.uptodate.com/
  2. https://www.medscape.com/
  3. https://medlineplus.gov/
  4. https://www.webmd.com/

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube

Повернутися до списку статей