м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60, працюємо за попереднім записом
Графік роботиСб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
Вплив стресу на вагітність
Під час вагітності жінка стикається з різними проблемами та викликами, що безпосередньо впливають на психоемоційний стан, та стан здоров’я жінки. Останнім часом жінки планують вагітність у більш пізнішому віці, накопичив вантаж соматичної патології та хронічних хвороб. Запорукою розвитку плоду та перебігу вагітності становить гармонійний психоемоційний стан жінки. Що ми відчуваємо під впливом стресу? Серцебиття, підвищення тиску, порушення сну, рівня тривожності, тремор, депресії, порушення працездатності. Всі ці зміни без сумніву впливають на стан нервової системи плода і новонародженого, ознакою якого є низька вага дитини при народженні, зрив адаптації новонародженого, низька оцінка за шкалою «Апгар». У подальшому це може відобразитись на втомлюваності та прояві нервово-психічних розладів у дитини. Яким чином це відбувається? Вчені з’ясували збільшення рівня кортизолу у крові вагітних при довготривалому стресі, що є причиною підвищення артеріального тиску у вагітної , збій у системі гіпоталамус-гіпофіз-надниркова залоза, призводить до формування інсулінорезистентності плоду, у подальшому збільшення рецепторів у нейроендокринній системі плоду, проявом якого може бути підвищення рівня гормону кортизолу на будь який збудник, проявом стрес-індукованих хвороб у дорослому віці дитини. Також при дії стресу на організм вагітної відбувається збільшення рівня пролактину, який є причиною недостатності жовтого тіла, що в свою чергу сприяє загрозі переривання вагітності в І триместрі, а в ІІ-ІІІ триместрах до прогресування плацентарної дисфункції, та деяких пов’язаних з цим ускладнень.
Також при хронічному стресі порушується співвідношення магнію та кальцію ( у нормі 1:2).Зниження магнію сприяє порушенню утилізації кальцію клітинами, у наслідку надлишковий кальцій може відкладатися у суглобах, нирках, жовчному міхурі. Іони магнію гальмують процеси збудження у нервовій системі, а його дефіцит сприяє збільшенню рівня тривожності, дратівливості, депресії, порушень сну . Також недостатність магнію на фоні ендотеліальної дисфункції може сприяти розвитку скоротливої діяльності матки, прееклампсії, розвитку гестаційного діабету, затримки розвитку плода.
Таким чином, обґрунтованою профілактикою акушерських та перинатальних ускладнень є усунення стресових ситуацій, нормалізація мікронутритивного дисбалансу шляхом довгострокового призначення препаратів під час вагітності у склад яких входить магній, залучення психолога та психологічної підтримки. Контроль за функцією фетоплацентарної системи, станом плоду, є відповідальністю гінеколога. Бажаю Вам гармонійного та спокійного психоемоційного стану під час вагітності.
Інколи вагітним буде корисною консультація лікаря-терапевта
Період вагітності – чудовий час в житті жінки і я згодна, що вагітність – не хвороба. І більшість сучасних жінок піклуються про здоровий спосіб життя, проходять регулярні обстеження у гінеколога, моніторять стан дитини. Але підходити відповідально необхідно не тільки до розвитку малюка, але й до власного стану здоров’я.
Вагітність викликає значне навантаження на серцево-судинну систему, дихальну, на пізніх строках на шлунково-кишковий тракт, супроводжується гормональними змінами, психологічними, відбувається тимчасове перестроювання внутрішніх органів за рахунок зростання нового організму. Це може викликати розвиток як функціональних, так і органічних порушень, які важливо помітити вчасно.
Зростаючи, плід потребує живлення, вітамінів та мінералів для гармонійного розвитку, а бере їх саме з материнських фондів. Запасів має бути вдосталь не лише для потреб дитини, а й для повноцінного функціонування мами.
Якщо жінка мала певні проблеми із здоров’ям до вагітності, на жаль, вони можуть активізуватись підчас вагітності. Деякі хвороби є досить серйозною загрозою для життя жінки у поєднанні з вагітністю, такі випадки потребуватимуть ще біль суворого індивідуального підходу з пильним наглядом.
Дуже важливим є питання вживання ліків, які були призначені при вагітності або до неї. Неможна самостійно призначати собі препарати, а ще небезпечніше – відміняти те, що було Вашим спасінням до вагітності.
Лікар-терапевт допоможе зорієнтуватися у необхідності, доцільності та/або безпечності:
✅методів додаткового обстеження,
✅консультацій вузьких спеціалістів,
✅призначенні препаратів для лікування або профілактики патологічних станів.
А, після дообстеження або диспансеризації складе повноцінну картину Вашого здоров’я з відокремлених пазлів аналізів та консультацій.
Звертайтеся за консультацією вчасно та будьте здорові!
Лікар-гінеколог Клініка доктора Медведева Галич Світлана Олександрівна
Лікар терапевт-пульмонолог Клініки доктора Медведева,
к. мед. н. Мироненко Олена Валеріївна
Перелік використаної літератури:
З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.
Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:
Про клініку
- Чому ми?
- Наші цінності
- Ліцензії
- Фотогалерея
- Керівництво
- Якого обрати лікаря?
- Вакансії
- Історія
- Партнери
- Відгуки
- Договір оферти
- Правила розпорядку
- Відеоспостереження
Прес-центр
Напрямки
Контакти
- м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60, працюємо за попереднім записом +38 (067) 142-50-60 +38 (099) 142-50-60 +38 (073) 142-50-60
-
Пн—Пт: з 8:00 до 20:00
Сб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
-
Підписка на новини