м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60, працюємо за попереднім записом
Графік роботиСб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
Роль кальцію в організмі
Продовжуючи розмову про макроелементи, хочеться приділити увагу кальцію. У більшості з нас дефіцит кальцію асоціюється з проблемами зубів та кісток. І недаремно, оскільки загальна вага кальцію у кістковій системі людини становить до 1,5 кг. У структурі кісткової тканини кальцій статичний у ролі будівельного матеріалу і цілком закономірно, що зниження його вмісту в організмі призводить до зниження щільності і підвищення ламкості як зубів, так і кісток. Як наслідок: втрата зубів, остеопороз, патологічні переломи. Проте, кальцій необхідний також і серцево-судинної системи, де у співдружності з магнієм він бере участь у регуляції тонусу судин, отже, і артеріального тиску.
У пре- та клімактеричний період остеопороз розвивається внаслідок втрати гормонального контролю з боку жіночих статевих гормонів за процесом обміну речовин у кістковій тканині, що призводить до підвищення метаболічної активності остеокластів і, як наслідок, виходу кальцію в судинне русло. Приєднання вікового згасання паращитовидних залоз призводить до відносного гіпопаратиреозу, що є основною причиною гіпокальційемії.
Надмірна інсоляція безумовно має масу побічних ефектів, проте недостатня призводить до дефіциту вітаміну Д та порушення обміну кальцію в організмі.
Ще одним важливим періодом у житті, насамперед жінки, є період вагітності та годування груддю, коли є фізіологічне підвищення у споживанні кальцію.
До станів, які можуть призвести до зниження концентрації кальцію, відносять також патологію нирок, біліарний цироз печінки, гіпомагнійемія, резекція тонкого кишечника, лікування петлевими діуретикам і безконтрольне лікування барбітуратами.
При кожному з вищевказаних станів, що супроводжуються гіпокальціємією, основним терапевтичним заходом є замісна терапія. Однак, щоб уникнути зворотного стану, гіперкальціємії, не варто самостійно намагатися заповнити дефіцит. Для початку варто з'ясувати, чи справді він є. У кожному конкретному випадку знадобиться своє обстеження: кальцій, паратгормон, остану, іонізований кальцій, остеокальцин та ін. У низці ситуацій Ви зможете вирішити проблему спільно з Вашим гінекологом, терапевтом, колись знадобиться ендокринолог. У частині випадків ми просто виміряємо Ваше зростання, а в частині – призначимо серйозніші дослідження. Пам'ятайте, що незначну клінічну інформацію лікар відзначатиме сам, але не буває незначних скарг. Озвучуйте Ваші сумніви. Звертайтеся за порадою профілактично та будьте здорові!
Лікар терапевт, пульмонолог, к.м.н., доцент Мироненко Олена Валеріївна
Перелік використаної літератури:
З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.
Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:
Про клініку
- Чому ми?
- Наші цінності
- Ліцензії
- Фотогалерея
- Керівництво
- Якого обрати лікаря?
- Вакансії
- Історія
- Партнери
- Відгуки
- Договір оферти
- Правила розпорядку
- Відеоспостереження
Прес-центр
Напрямки
Контакти
- м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60, працюємо за попереднім записом +38 (067) 142-50-60 +38 (099) 142-50-60 +38 (073) 142-50-60
-
Пн—Пт: з 8:00 до 20:00
Сб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
-
Підписка на новини