Амброзія...

Ні, мова піде не про їжу Богів, що дає безсмертя... На жаль, зараз, з початком серпня, настав час активного цвітіння бур'янів з такою назвою. І хай би собі цвіло, але пилок його є одним із найпоширеніших і агресивніших алергенів, що викликають алергію з безліччю проявів.

У чому виявляється?

1. Сінна лихоманка, вона ж поліноз, вона ж алергічний риноконьюктивіт.
2. Інтермітує бронхіальна астма, або загострення персистируючих форм астми.
3. Кропивниця, уртикарний висип.
4. Набряк Квінке...

Як уберегтися/врятуватися від цієї напасті?

Найпростіша рекомендація: виїхати в регіон, вільний від амброзії. До моря, у гори... проте цей варіант не всім і завжди доступний, та й не рятує на 100%.

Ще більш правильною рекомендацією є превентивний підхід: створення десенсебілізації в період повного здоров'я та відсутності алергену (разом з алергологами!).

Але, якщо не встигли, не борсайтеся у цій проблемі самі: зверніться за кваліфікованою медичною допомогою. Ваш сімейний лікар, ваш терапевт допоможуть визначитися з правильним обстеженням і, при необхідності, направлять до пульмонолога та алерголога. Не ігноруйте, здавалося б, банальний нежить і свербіж очей, вони призводять до порушень дихання, сну, уваги та інших проблем, що порушують якість життя! Зверніться за допомогою та будьте здорові!


Лікар терапевт-пульмонолог "Клініки лікаря Медведєва", к. мед. н. Мироненко Олена Валеріївна

 

Перелік використаної літератури: 

  1. https://www.uptodate.com/
  2. https://www.medscape.com/
  3. https://medlineplus.gov/
  4. https://www.webmd.com/

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube

Повернутися до списку статей