Анальний свербіж

Анальний свербіж - патологічне відчуття завзятого сверблячки в області заднього проходу. Можливо як самостійним захворюванням, і проявом інших хвороб. Сильний психоемоційний дискомфорт порушує звичний спосіб життя та веде до розладів сну.

Причини

Первинний свербіж немає очевидної причини, але може бути обумовлений порушенням скорочувальної здатності сфінктера з виділенням слизу, що подразнює шкірні покриви періанальної області; і натомість розладів нервової системи (неврози, зумовлені періодичними стресами).

Причини вторинної анальної сверблячки:

● проктологічні захворювання (анальна тріщина, геморой, проктит, сигмоїдит, ректальний пролапс);
● глистні інвазії;
● грибкові ураження періанальної зони та промежини (кандидоз, актиномікоз);
● вірусні захворювання (гостра кондилома);
● запалення геніталій;
● механічні (або термічні) травми ануса;
● підвищена сухість шкіри (характерна для осіб похилого віку та хворих на дегідратацію);
● дисбактеріоз (на фоні тривалого прийому антибіотиків);
● порушення випорожнень (діарея, хронічні запори, нетримання калу);
● низький рівень особистої гігієни.

Симптоми

Сверблячка в області анального отвору – як правило, єдина скарга пацієнта. Може виникати ночами і сприяти безсонню. При тривалому перебігу шкіра навколо заднього проходу покривається саднами, червоніє, згодом грубіє або стоншується і стає легкоушкоджуваною. До ускладнень ставляться расчесы, які ведуть місцевого запалення і приєднання інфекції.

Діагностика

Незважаючи на видиму простоту симптомів захворювання, говорити про наявність сверблячки в задньому проході та про його лікування можна лише після консультації проктолога. Безпосередня діагностика здійснюється лікарем-проктологом на підставі:

● скарг;
● відсутності інших клінічних ознак.

Однак, для виявлення причин цього симптому, застосовують широкий спектр лабораторних – ОАК, ОАМ, аналіз крові на вміст цукру, кал на яйця гельмінтів, бактеріологічний аналіз калу, періанальний зіскрібок і т.д. інструментальних досліджень - УЗД черевної порожнини та гастроскопія, УЗД простати, сфінктероманометрія, аноскопія, колоноскопія, іригоскопія або ректороманоскопія.

Лікування

Основним напрямом терапії анального сверблячки є визначення причини його виникнення та подальше його викорінення. Незважаючи на бажання самостійного лікування – кваліфіковано допомогти здатний лише лікар. Вам знадобиться консультація проктолога, іноді необхідно звернутися до невролога.

Перелік використаної літератури: 

  1. https://www.uptodate.com/
  2. https://www.medscape.com/
  3. https://medlineplus.gov/
  4. https://www.webmd.com/

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook
Instagram
Telegram
TikTok
Youtube 

Повернутися до списку статей