Бруксизм

Останнім часом все частіше зустрічаються скарги на мимовільне стискання зубів, скрегіт зубами уві сні (науково це явище називається "бруксизм").

Багато хто впевнений, що всьому виною глисти.

Однак справжня причина таких порушень досі не встановлена, хоч і існує кілька гіпотез. Але точно відомо, що паразити тут ні до чого.

До одним з головних причин є стрес та перевтома, напруга м'язів обличчя та шиї, неправильний прикус. Часто виникає після стоматологічних маніпуляцій.

Справді, стрес, дратівливість, гнів, нервова перенапруга та невміння розслабитися зустрічаються все частіше. А спровокований цими факторами бруксизм ще більше посилює нервову напругу, виникає "порочне коло".

Також бруксизм може виникати у людей із деякими захворюваннями нервової системи або на фоні прийому певних фармпрепаратів.

Багато хто страждає на бруксизм не помічає цього. Звертають увагу родичі, яким скрип теж заважає спати і стоматологи, до яких звертаються при тривалому нелікованому бруксизмі зі специфічними пошкодженнями зубів.

Однак, пацієнт може турбувати головний біль або різні болі в області обличчя, оскільки бруксизм може викликати сильні лицьові та головні болі, патологічні процеси у скронево-нижньощелепному суглобі.

Бруксизм, як самостійне захворювання, приносить чимало проблем пацієнтові, але якщо він поєднується з мігренню або головним болем напруги, то значно погіршує їх перебіг.

При лікуванні бруксизму обов'язково необхідно виключити наявність основного неврологічного захворювання, крім того необхідний ретельний перегляд усіх препаратів, що приймаються пацієнтом (обов'язково повідомте про них Вашому лікарю!).

Якщо первинну причину виявити не вдається, лікування починають з релаксаційних методик та розвитку навичок управління стресом. Рекомендується обмежити прийом кофеїну та кинути палити.

Довгі роки єдиним методом лікування бруксизму була капа, яка ставиться на ніч і запобігає сильному змиканню зубів. Однак ефективність цього методу на сьогоднішній день має недостатню кількість доказів, часом навіть посилюючи симптоматику та погіршуючи якість життя пацієнта. Однак, відвідати стоматолога все ж таки варто, щоб виключити одонтогенну ("зубну") причину бруксизму.

Існує ціла низка лікарських препаратів, що застосовуються для лікування бруксизму, проте вони призначаються лише лікарем!

Проте, основним і найефективнішим методом лікування бруксизму нині є ін'єкції ботулінічного токсину в м'язи, що у акті жування. Процедура є безпечною і дозволяє не тільки позбутися м'язових спазмів і скрегота, але й зменшити асиметрію щік і покращити овал обличчя, що часто деформується через збільшені жувальні м'язи.

Лікар невролог КДМ

 Перелік використаної літератури: 

  1. https://www.uptodate.com/
  2. https://www.medscape.com/
  3. https://medlineplus.gov/
  4. https://www.webmd.com/

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook
Instagram
Telegram
TikTok
Youtube 

Повернутися до списку статей