Цервікометрія

Цервікометрія - це вимірювання довжини шийки матки з використанням трансвагінального ультразвукового датчика. Шийка матки є своєрідним м'язовим кільцем матки, яке утримує у вагітній матці плід. Шийка матки, в нормі, відкривається під час пологів, даючи можливість дитині з'явитися на світло. Однак, іноді, вкорочення і відкриття шийки матки відбувається раніше доношенного терміну вагітності. Тоді можливе спонтанне переривання вагітності в будь-якому терміні.

Сонографічне вимірювання довжини шийки матки за допомогою трансвагінального датчика є об'єктивним методом оцінки ризику спонтанного настання передчасних пологів.

Існує розроблена методика, що включає в себе ряд обов'язкових критеріїв, яка дозволяє з досить високою вірогідністю виміряти довжину шийки матки. Короткою вважається шийка матки довжиною менше 25 мм. У нашому центрі ми користуємося критеріями вимірювання шийки матки розробленими Міжнародним  Фондом Медицини Плода - The Fetal Medicine Foundation (London).

✅Вимірювання довжини шийки матки (цервікометрія) входить в стандартний протокол скринінгових ультразвукових досліджень під час вагітності.
✅Іноді цервікометрія використовується як окремий метод дослідження. Наприклад, в терміні 16-17 тижнів у жінок групи високого ризику з невиношуванням, істміко-цервікальною недостатністю (ІЦН), що мають в минулому спонтанне переривання вагітності або передчасні пологи.
✅А також як метод моніторингу у вагітних зі скаргами на тягнучі болі внизу живота.
В протокол цервікометріі також входить оцінка стану навколоплідних вод, стану плаценти, відстані від нижнього краю плаценти до внутрішнього зіву шийки матки, наявності ділянок відшарування плаценти, вимірювання частоти серцевих скорочень плода.

Дуже важливу роль ультразвукова цервікометрія шийки матки відіграє при  прийняті рішення щодо накладання серкляжа на шийку матки - ефективної операції для попередження невиношування вагітності та передчасних пологів. Ми використовуємо американьский алгоритм Uptodate.

На очному прийомі ми допоможемо Вам вибрати ті методи діагностики, які дійсно необхідні, максимально безпечні та ефективні у Вашому випадку.

Будьте щасливі і здорові!

 

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube