Цервікометрія

Цервікометрія - це вимірювання довжини шийки матки з використанням трансвагінального ультразвукового датчика. Шийка матки є своєрідним м'язовим кільцем матки, яке утримує в вагітної матці плід. Шийка матки, в нормі, відкривається під час пологів, даючи можливість дитині з'явитися на світло. Однак, іноді, вкорочення і відкриття шийки матки відбувається раніше доношенного терміну вагітності. Тоді можливо спонтанне переривання вагітності в будь-якому терміні.

Сонографічне вимірювання довжини шийки матки за допомогою трансвагінального датчика є об'єктивний метод оцінки ризику спонтанного настання передчасних пологів. Існує розроблена методика, що включає в себе ряд обов'язкових критеріїв, яка дозволяє з досить високою вірогідністю виміряти довжину шийки матки. Короткою вважається шийка матки довжиною менше 25 мм. У нашому центрі ми користуємося критеріями вимірювання шийки матки розробленими міжнародним суспільством Медицини Плода The Fetal Medicine Foundation (London).

Вимірювання довжини шийки матки (цервікометрія) входить в стандартний протокол скринінгових ультразвукових досліджень під час вагітності. Іноді цервікометрія використовується як окремий метод дослідження. Наприклад, в терміні 16-17 тижнів у жінок групи високого ризику з невиношування, істмікоцервікльной недостатності, що мають в минулому спонтанне переривання вагітності або передчасні пологи. А також як метод моніторингу у вагітних зі скаргами на тягнуть болі внизу живота і у вагітних є носіями акушерського пессарія.

В протокол цервікометріі також входить оцінка стану навколоплідних вод, стан плаценти, відстань нижнього краю плаценти до внутрішнього зіву шийки матки, наявність ділянок відшарування плаценти, вимір частоти серцевих скорочень плода.

Матеріал підготувала лікар акушер-гінеколог, лікар ультразвукової діагностики Донець О.Р.

На очному прийомі ми допоможемо Вам вибрати ті методи діагностики, які дійсно необхідні, максимально безпечні та ефективні у Вашому випадку.

Будьте щасливі і здорові!

 

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube