Консультація дитячого гінеколога

Дитячий гінеколог (гінеколог дитячого та підліткового віку) консультує дітей з народження і до настання повноліття. У нашій країні повноліття настає в 18 років.

Профілактичні гінекологічні огляди - це щорічні огляди гінеколога навіть при відсутності скарг. Такі регулярні огляди для дівчаток без наявності будь-яких проблем рекомендуються проводити з 13 річного віку.

Мета знайомства - це можливість для підлітків встановити відносини з гінекологом, який в тактовної формі проведе бесіду і огляд. Лікар може піти назустріч дівчині і під час першого знайомства відкласти огляд на другу зустріч, щоб їй «зібратися з духом». Найчастіше страхи у дівчини перед оглядом зникають через кілька хвилин спілкування з лікарем. Жодна зустріч не обходиться без бесіди про здорове харчування, здорові фізичні навантаження, якісний сон, шкідливі звички. Обговорюються питання особистої гігієни.

 

Ретельно ведеться опитування за характером менструальної функції, тому важливо не забути вдома індивідуальний менструальний календарик або перевірити роботу телефону (якщо контроль менструацій здійснюється за допомогою програми в телефоні). Якщо менструації ще не настали, лікар за бажанням підлітка або батьків проведе бесіду про нормах менструального циклу. Після бесіди і огляду оцінюється поточний стан здоров'я дівчинки. Лікар дає рекомендації на що звертати увагу до наступного профілактичного огляду.

Однак привід звернутися до дитячого гінеколога може з'явитися набагато раніше і навіть відразу після народження дівчинки.

Напрямки діяльності дитячого гінеколога:

● Запальні захворювання статевих органів: вульвіт, вульвовагініт, сальпінгіт, Офорі, поєднання запальних процесів внутрішніх статевих органів і сечовидільної системи, Поєднання з ЛОР-патологією, дисбіоз піхви
● Проблеми молочних залоз: мастит, кістозні зміни, асиметрія молочних залоз, додаткові частки ...
● Синехії малих статевих губ
● Лейкоплакія та інші незапальні захворювання вульви
● Вульводінії і мастурбація у маленьких дівчаток
● Передчасне статеве розвиток (зростання молочних залоз і / або волосся на лобку / пахвових западинах до виконання 8 років)
● Затримка статевого дозрівання (відсутність розвитку молочних залоз у віці старше 12 років)
● Порушення менструальної функції: первинна аменорея (відсутність менструацій у віці 15 років і старше), вторинна аменорея (тривала затримка місячних більше, ніж на 3 місяців), нерегулярні менструації (тривалість циклу менше 24 днів і більше 35 днів), альгоменорея (хворобливі менструації) , рясні менструації в період статевого дозрівання (маткові кровотечі)
● Анатомічні аномалії розвитку вульви, піхви і матки
● Функціональні кісти яєчників
● Обстеження в зв'язку з надмірним зростанням волосся на тілі і акне на шкірі для виключення гормональних порушень
● Спільне з дитячим ендокринологом обстеження і спостереження дівчаток на тлі ожиріння, дефіциту ваги, патології щитовидної залози, цукрового діабету, дисфункції наднирників і інший ендокринологічної патології, яка може вплинути на репродуктивне здоров'я.
● Індивідуальна бесіда про профілактики небажаної вагітності, підбір методів контрацепції при початку статевого життя.
● Бесіда про вакцинацію проти вірусу папіломи людини і підготовка до неї.
● Індивідуальна бесіда зі статевого виховання з акцентом дівчаток на ризики сексуального насильства та експлуатації (абьюз), а також на наявність цих ризиків при спілкуванні через інтернет

Коли я маю вперше відвідати гінеколога?

Перший візит дівчинки підлітка має відбутися у 13 -15 років.

Чи є нормою нервозність при першому візиті?

Так, це абсолютно нормально. Було б непогано, якщо ви обговорите це зі своїми батьками або людиною, якій ви довіряєте. Також ви можете поділитися цим з вашим лікарем, він або вона може допомогти вам впоратися з напругою.

Чого мені чекати від першого візиту до гінеколога?

Перший візит може обмежитися просто розмовою з лікарем. Ви зможете з'ясувати чого очікувати від наступних візитів та отримаєте інформацію про те, як зберегти своє здоров'я. Звичайно, вас може очікувати певний огляд.

Лікар може ставити багато питань про вас і вашу родину. Деякі з них можуть здатися особистими, наприклад, про ваш менструальний цикл або про статеве життя (включаючи вагінальний, оральний або анальний статевий акт). Якщо ви стурбовані конфіденційністю, ви можете обговорити це з лікарем, перш ніж почнете відповідати на ці запитання. Більшість інформації наданої вами зберігатиметься в таємниці.

Які варіанти огляду можливі під час першого візиту?

Якщо ви забажаєте, медсестра або член вашої сім'ї може бути при цьому. Швидше за все на вас чекає:

● Загальний огляд
● Зовнішній огляд статевих органів
● Гінекологічний огляд із застосуванням дзеркала не потрібен при першому візиті, крім випадків, коли це необхідно (наприклад, наявність статевого життя). Якщо ви ведете статеве життя, можливо вам доведеться здати аналізи на інфекції, що передаються статевим шляхом.

Що відбувається під час загального огляду?

Під час загального огляду буде записано ваше зростання, вага, і артеріальний тиск. Також лікар з'ясує, чи є у вас якісь ще захворювання.

Що відбувається під час зовнішнього гінекологічного огляду?

Під час огляду лікар оглядає зовнішні статеві органи. Він або вона можуть дати вам дзеркало, щоб ви теж побачили. Це хороший спосіб дізнатися нове про себе, своє тіло і запам'ятати як називається та чи інша частина геніталій.

Що таке «огляд у дзеркалах» та ПАП тест?

Найімовірніше, цього не буде при першому візиті, але вам варто знати, що це таке. Інший тест, який вам доведеться пройти пізніше (у віці 21 року), це ПАП тест. Цей аналіз може виявити аномальні зміни в шийці матки, які можуть призвести до раку.

Внутрішній гінекологічний огляд складається із трьох частин:

● Огляд вульви
● Огляд піхви та шийки матки за допомогою спеціального розширювача – дзеркала
● Перевірка внутрішніх статевих органів рукою в рукавичці
● Лікар використовує дзеркало (спеціальний розширювач) для огляду піхви та шийки матки. Коли вам проводять ПАП тест, зразки клітин шийки матки беруться на дослідження з допомогою маленької щіточки.

Для перевірки (огляду) ваших внутрішніх статевих органів лікар введе один або два пальці в рукавичці, у піхву до шийки матки. Іншою рукою він/вона натискатиме на живіт зовні.

Які проблеми можна обговорити із акушером-гінекологом?

Безліч молодих дівчат стурбовані схожими проблемами. Більшість із них це:

● Болісні менструації
● Акне
● Вага
● Статеве життя та сексуальність
● Контрацепція
● Інфекції, що передаються статевим шляхом
● Прийом алкоголю, наркотиків та куріння
● Перепади настрою

Що робити, щоби залишатися здоровою?

Вибір правильного способу життя може допомогти тобі залишатися сильним і здоровим, для цього необхідно:

1.Підтримувати здорову вагу, харчуватися збалансовано, часто займатися фізичними вправами.

2.Уникати куріння, вживання алкоголю, використання заборонених препаратів.

3.Звертатися за допомогою при емоційних струсах та депресії.

4. Застосовувати методи контрацепції при занятті сексом та небажанні вагітніти.

5. Захищати себе від ЗПСШ за допомогою латексних презервативів. Добре знати своїх партнерів та обмежити їхню кількість.

6. Вчасно проходити огляди та виконувати рекомендації лікаря.

Є можливість проведення повторної консультації по скайпу, не виходячи з дому (он-лайн консультації). Умови надання такої консультації заздалегідь обговорюйте з лікарем при очній зустрічі.

Оплатити он-лайн консультацию можно натиснув на кнопку:

Оплатити

В поле коментар вкажіть, будь ласка, прізвище фахівця, онлайн-консультацію якого хочете отримати.

Оплачуючи консультацію он-лайн, Ви погоджуєтеся з договором оферти, з яким можна ознайомитися тут

На очному прийомі ми допоможемо Вам вибрати ті методи діагностики і лікування, які дійсно необхідні, максимально безпечні та ефективні у Вашому випадку.

Деякі поради, стосовно інтимного здоров'я наших самих маленьких паієнток 

Особиста інтимна гігієна дівчаток досить часте питання, що турбує багатьох мам. На сьогоднішній день, існує безліч засобів спеціально створених для інтимної гігієни, але їх використання має бути дозованим і доцільним, тому що навіть найбільш щадний гель або мило здатні пересушувати ніжну слизову оболонку зовнішніх статевих органів дитини. Як наслідок неправильного догляду можуть розвинутися тріщини, синехії (зрощення), запальні процеси.

Для найменших краще віддавати перевагу підмиванню звичайною теплою водою, не надто гарячою або холодною, без додавання марганцевого калію або інших засобів дезінфікування без потреби. Рухи мають бути спрямовані попереду назад, виконувати таку процедуру бажано після кожного акту дефекації. Мило або гель рекомендується використовувати близько 2-х разів на тиждень до 5-річного віку, далі кратність застосування зростає.

Якщо у дитини є патологія, пов'язана із зміною складу сечі, наприклад, при нефропатії підвищується рівень солей, при цукровому діабеті – глюкози, якщо у сечі виявляються бактерії, то з'являються свої особливості у догляді. Слід підмиватися після кожного сечовипускання теплою водою, без використання мила, щоб сеча не дратувала слизову оболонку статевих органів.

Важливо з раннього дитинства привчати дівчинку до користування особистим рушником, милом, мочалкою. Не слід поєднувати купання дитини з іншими дітьми чи дорослими. Також не рекомендується дозволяти дитині купатися в морі або будь-якій іншій водоймі, особливо стоячи, без трусиків. Це може послужити розвитком інфекції статевих шляхів або призвести до потрапляння сторонніх тіл до статевих шляхів.

У дівчаток у період статевого дозрівання інтимна гігієна дещо змінюється. При появі білів (виділень із піхви) приблизно за рік до початку менструації необхідно перейти на особисту гігієну, як у дорослих жінок. У період менструації дівчинка повинна регулярно змінювати прокладки або тампони, частіше підмиватися. Щодо тампонів для дівчат, які не живуть статевим життям, то так, вони можуть застосовуватися. Але є особливі вимоги до їх розміру, вони повинні бути мінімальними, тампон повинен вводитися і виводитися дуже акуратно, щоб набухнувши від вологи, він не пошкодив цноту. Настійна рекомендація перед використанням тампонів або інших інтимних засобів гігієни проконсультуватися з гінекологом.

 

Чи можна дівчатам до початку статевого життя використовувати тампони?

Відповідь: це залежить від форми та діаметру природної форми отвору в дівочої пліви. Зрозуміло, що дівчина має страх пошкодити дівочу пліву (гімен), що може викликати біль. Ні сама дівчина, ні її мама не зможуть дати опис будови гімена. Це може зробити гінеколог під час зовнішнього огляду на гінекологічному кріслі. Тому на прийомі у гінеколога ще до початку огляду необхідно задати таке питання. Лікар тоді на кріслі зовнішне (без інструментів!) дивиться форму та  діаметр отвору дівочої пліви та оцінює: є можливість введення тампона без пошкодження дівочої пліви чи ні. Таким чином, без огляду дівчини лікар не може надати відповідь на таке питання, наприклад, через смс або розмову по телефону.

Дівчата, не бійтеся огляду у гінеколога! Все пройде спокійно, безболісно й з максимальним поясненням всіх нюансів! Будьте здорові!

 

Схема вакцинації проти вірусу папіломи людини (ВПЛ) для дівчаток залежно від віку:

- з 9 до 14 років можна використовувати 2-дозову схему: після першої вакцинації друга проводиться через 6 місяців. Дозволяється скорочувати інтервал між вакцинаціями до 5 місяців та збільшувати до 1 року.

- з 15 років повинна бути тільки 3-дозова схема: після першої вакцинації друга йде через 1 місяць, а третя – через 5 місяців після другої або через 6 місяців після першої. Ця 3-дозова схема також може змінюватися, про що можна обговорити на прийомі у лікаря.

 

Чому бувають маткові кровотечі у дівчаток-підлітків?

Найбільш поширеними причинами маткових кровотеч у дівчаток-підлітків – це гормональні порушення (60%) та порушення згортання крові (30%). Решта 10% складають такі рідкісні причини, як вагітність, травми статевих органів, вроджені аномалії будови матки та вроджені судинні аномалії матки.            Гормональні порушення не завжди повинні виражатися змінами в аналізі крові на гормони. Важливим є огляд дівчинки та збір анамнезу. Коли маткові кровотечі починаються з перших менструацій, то дуже важливо виключити коагулопатії. Неможна довго очікувати стабілізації менструальної функції при кровотечах без лікарського контролю! Нажаль лікарі стикаються з дівчатками, які на тлі маткових кровотеч до першого візиту до лікаря вже мають виражену анемію, що може мати тяжкі наслідки для здоров’я.

Так хто такий дитячий гінеколог?

Дитячий гінеколог – спеціальність дуже важлива, але, на жаль, не всі знають про її існування, а також завдання, які вона виконує. Варто звернути увагу на той факт, що більшість вважає гінекологічні проблеми прерогативою дорослого населення та помилково вважає, що діти не страждають від захворювань репродуктивної системи.

Обстежити дівчаток потрібно від народження, тому дитячі гінекологи ведуть їх від дитинства до 18 років. Найбільш поширеними проблемами, з якими можуть зіткнутися батьки дівчаток, є кісти яєчників. В окремих випадках їх можуть діагностувати на УЗД вагітної жінки ще до народження плода жіночої статі. Кісти яєчників – це патологія, яка потребує постійного динамічного контролю фахівця, оскільки оперативне втручання не завжди є доцільним. Є окрема категорія кіст, які називаються ретенційними, тобто функціональними і можуть самостійно зникати. Іншими поширеними патологіями є пухлини, ендокринні порушення та запальні захворювання, але їхня особливість полягає в тому, що вони можуть протікати безсимптомно. У зв'язку з цим проводилася низка досліджень для виявлення певних піків захворюваності. Саме у такому віці лікарям та батькам слід частіше проводити додаткові огляди, дослідження. Першим періодом є 5-6 річний вік. Другий пік захворюваності посідає початок статевого розвитку, тобто на 10-12 років. Та й третій вік – це 13-15 років, коли виникає менструація і починається процес становлення менструального циклу. Хотілося б також виділити 15-17-річний вік, оскільки згідно зі статистикою близько 40% дівчаток, саме в ці роки починають вести статеве життя і, отже, у них можуть з'явитися багато інших захворювань статевих органів. На сьогоднішній день сімейні лікарі або дільничні педіатри повинні проводити профілактичні огляди протягом року і, при необхідності, призначати консультації дитячих гінекологів, але в деяких випадках слід виявляти самосвідомість і, не чекаючи на профілактичний огляд, самим звертатися до фахівця, обраного Вами.

Дуже важливою частиною роботи дитячого гінеколога є статеве просвітництво дівчат

Головну роль, спочатку, у вихованні дівчаток грає сім'я, а далі, відповідно, етапи життя - школа, університет, при цьому не слід забувати про ЗМІ, лікарів.

Новим відкриттям ні для кого не буде, що статеве дозрівання починається з дитинства. Зразком успадкування є культура у ній. Чинний за принципом "що бачу - те й норма". Так і виходить, що коли дитина бачить побої, чує нецензурну лексику, спостерігає вільні сексуальні стосунки між батьками у своїй присутності і не знаючи того, що це ненормальна поведінка сприймає як принципи життя. Потрібно врахувати, що неприйнятно при дітях використовувати лайку і дивитися з ними оголені сцени по телевізору, тому що дівчинка це запам'ятовує і розуміє.

До 14 - 15 років дівчині, що вже майже склала дівчині, батьки повинні донести про фізіологію запліднення, венерологічні захворювання, про способи захисту при статевому акті. Звичайно, найкраще якщо дані обговорення відбуватимуться між донькою та мамою, що сприяє більш відвертим стосункам. Також дослідження показали, що дівчатка, які більше обговорюють це з мамами, вдвічі менше займаються сексом, ніж ті, хто дізнається про це поза домом.

Вважається з точки анатомії та фізіології, що найкращий час для зачаття починається з 20-ти років. Але й без статистики видно, що місце має раннє життя. Перший статевий контакт у підлітків увінчаний міфами, тому 70% не використовують контрацепцію. З вище сказаного зрозуміло, що підвищується ризик запліднення, зараження ІПСШ (інфекції, що передаються статевим шляхом), але це походить від того, що у підлітків мало життєвого досвіду, мало спілкування з батьками на цю тему.

Вагітності в підлітковому періоді характерні ускладнення, починаючи від ризику переривання вагітності, раптового початку кровотечі, слабкої родової діяльності, закінчуючи тим, що все це може поєднуватися з інфекційним процесом. Вагомий фактор - оточення, тому що якщо батьки не проти, немає пригнічення з боку близьких, дотримується правильне, повноцінне харчування і режим, психологічно дівчина спокійна і впевнена у своїх силах, як правило вагітність і пологи протікають сприятливо.

Але давайте розберемо інший варіант, коли обставини вимагають переривання вагітності. Після аборту можливе виникнення депресивного стану, а також страхи щодо розвитку ускладнень, чи буде в майбутньому вагітність?

Насправді дуже часто батькам буває складно підібрати слова, щоб донести правильну інформацію, іноді спостерігається сором'язливість говорити з дитиною на тему статевого дозрівання. У такому випадку, правильним рішенням буде відвідування дитячого гінеколога або підліткового, який "розкладе всю інформацію по поличках", розповість про питання підлітка, що цікавлять.

Найкраще розбирати дані поняття поступово, таким чином у дівчини можуть виникнути справді актуальні питання. Тому відвідування лікаря відбувається неодноразово.

З яких питань можна проконсультуватися у дитячого гінеколога:

● якщо дівчинка за віком відповідає початку статевого розвитку, але ознаки відсутні - фахівець допоможе з'ясувати, в чому причина
● з моменту початку менструацій бажано відвідувати гінеколога щороку (особливо якщо є порушення циклу, болі внизу живота)
● надмірне зростання волосся по тілу, проблеми з боку молочних залоз
● Коли присутні дискомфорт та виділення зі статевих шляхів у комбінації з підвищеною температурою тіла травма статевих органів
● підозра на мастурбацію, на початок статевого життя
● бажання отримати правдиву інформацію про особисту гігієну та про статеве виховання дівчинки поетапно
мбесіди про ранній початок статевого життя, про її можливі наслідки (включно інформація про профілактику раку шийки матки)
● інформація про контрацепцію (також можливий індивідуальний підбір методу контрацепції)

Це важливо для батьків!

Чим раніше Ви почнете приділяти час розмовам з дівчинкою про інтимний розвиток, тим пізніше і свідоміше вона започаткує сексуальне життя.

Пубертатний період у дівчат

Пубертатний період – це період життя дівчинки, коли починається її статевий дозрівання. Воно має певні риси та послідовність: спочатку розвиваються груди, потім починає з'являтися оволосіння в пахвових западинах і на лобку, а завершує ці перетворення початок менструації. Вважають, що статеве дозрівання починається у віці 8-12 років. Середній вік початку менструації – 12-13 років. Десь за рік до їх початку у дівчинки з'являються деякі виділення - білі, в нормі вони не мають запаху, не рясні, не приносять сверблячки і дискомфорту. Якщо є якісь ознаки з перелічених вище, краще звернеться до лікаря. Самі ж менструації повинні наступати з певною регулярністю, хоча на початку можливе варіювання в днях, оскільки цикл лише формується, але вони не повинні йти більше 7-ми днів, бути дуже болючими або рясними (тобто за добу дівчинка використовує більше 4-х прокладок ). При появі слабкості, запаморочення, шуму у вухах, втрати свідомості разом із рясними менструаціями рекомендується звернутися до гінеколога і здати аналіз крові щодо виявлення анемії. Цей стан потребує медичної корекції.

Становлення менструального циклу в нормі триває від півроку до півтора року. За цей час вони можуть бути нерегулярними, виникати затримки, але їх характер не повинен змінюватися після затримки, тобто кількість днів у циклі може бути різною, але кількість днів самої менструації не повинна змінюватися, також незмінним повинні залишатися ріст місячних та самопочуття дівчинки. Для зручності лікарі рекомендують заводити жіночий календар із позначками для менструації. На сьогоднішній день створено також безліч додатків, в яких дівчинка може відзначати не лише дати менструацій, а й своє самопочуття у ці дні. Такий підхід також буде дуже корисним при поході до гінеколога, оскільки допоможе йому відстежувати ці важливі зміни в організмі юної пацієнтки в динаміці. Ще найкращим варіантом буде календар статевого дозрівання, в якому мама чи сама дівчинка відзначатиме такі події як:

● зростання молочних залоз;
● ріст волосся на лобку та в пахвах;
● поява виділень (білів);
● початок першої менструації;
● становлення менструального циклу.

Що вважатимуться порушенням статевого дозрівання?

Якщо якісь ознаки починають з'являтися зарано, припустимо у віці 7 років. Таке можливе і вимагає звернення до лікаря, оскільки сигналізує про гормональний збій в організмі дитини.

Перші ознаки статевого дозрівання затримуються і виявляються до 13 років. Теж не є варіантом норми та підлягає лікуванню.
Якщо ознаки з'являються не по черзі, наприклад, спочатку з'являється оволосіння, а потім розвиваються груди. Таке статеве дозрівання вважається інвертованим (перевернутим).

Ці проблеми варто обговорювати та коригувати з дитячим гінекологом. Слід пройти необхідні дослідження на виключення гормональних збоїв унаслідок дисфункції гіпофіза, яєчників чи надниркових залоз.

Що вважатимуться порушенням менструальної функції?

● Якщо до 15 років жодного разу не було менструації, у медицині цей стан називається первинною аменореєю.
● Якщо менструації через 1,5 року від початку, настають надто часто (кожні 21-24 дні), або виникають тривалі затримки (цикл близько 45 днів). Такі цикли характеризуються як часті чи рідкісні менструації.
● Якщо тривалість менструації більше 8 днів і використовується більше 5 прокладок за день. Це називається рясними менструаціями.
● Якщо самопочуття дівчинки сильно страждає під час менструації, вона відчуває сильний біль, слабкість, втрачає працездатність (дисменорея, альгоменорея).
● Якщо перша менструація вже була, був певний період, коли наступали місячні, а потім відбувається затримка терміном до 6 місяців, то це може бути ознакою вторинної аменореї.

Усі ці та інші стани підлітка, які викликають у Вас питання, слід обговорювати з лікарем. На сьогоднішній день є тенденція до того, що захворювання, які раніше вважалися прерогативою дорослого населення жіночої статі, можна виявити у молодих дівчат. Наприклад, ендометріоз, міоми матки, мастопатія, новоутворення яєчників та молочних залоз. Але якщо виявити уважність, то своєчасна діагностика та лікування призводять до позитивного результату.

 Фізіологія розвитку дівчинки на першому році життя

Гормональний (статевий) криз – це період після народження, коли незалежно від статі новонародженого під час пологів йде великий викид материнських гормонів у кров дитини. У хлопчиків і дівчаток може виникнути набухання молочних залоз, але у дітей жіночої статі можлива поява виділень із статевих шляхів в'язкої консистенції, білого або навіть кров'яного характеру.

Потрібно розуміти, що цей стан може регресувати (зникнути). Наприклад, виділення припиняються до кінця першого тижня життя малюка, а гормональні зміни у молочних залозах зникають від двох до шести місяців.

Найпоширеніші захворювання:

Ізольоване телархе - збільшення розмірів молочних залоз.

● Не видавлювати вміст молочної залози, не сповивати туго
● Не прикладати зігрівальні засоби, грілки
● Не масажувати уражене місце
● Потрібно знати, що якщо симптоматика не проходить до 1 року дитини, слід звернутися до дитячого гінеколога чи ендокринолога, щоб унеможливити гормонально-залежні захворювання.

Логічно, що є два варіанти розвитку ситуації. Перший – якщо відсутні патологічні зрушення, то надалі потрібно спостерігати за дитиною в динаміці за допомогою УЗД статевих органів та контролем статевих гормонів у крові, відповідно. Другий варіант, якщо при обстеженні або спостереженні були виявлені патологічні зрушення, тактика вичікування і відсутність дій призведе до незворотних процесів.

Синехії малих статевих губ

Простими словами – це зрощення малих статевих губ. Етіологія цього стану має дуже багато факторів, але з упевненістю можна сказати, що це не вроджене порушення і протікає безсимптомно. Тому, при ретельному огляді дитини мама може сама виявити скорочення статевої щілини.

Якщо діагностували синехію малих статевих губ, подальша тактика ведення таких пацієнтів залежатиме від того, який обсяг зрощення є. Тобто, скорочення статевої щілини менше 50% не потребує втручання. Навіть якщо батьки хочуть видалити незначні синехії, фахівець надасть рекомендації.

Види синехій малих статевих губ

Часткові синехії

Однією з причин виникнення зрощення є низький рівень жіночих гормонів у крові (естрогенів) в організмі дівчаток, що веде до сухості слизової оболонки, як зовнішніх статевих шляхів, так і вульви. Але все змінюється з початком періоду статевого дозрівання, коли підвищується рівень статевих гормонів. Це сприяє потовщенню слизових статевих шляхів, а надалі виділенню слизу. Так відбувається фізіологічний дозвіл синехій.

Повні синехії

Це стан, коли з малих статевих губ утворюється "кишенька", в якому накопичуються залишки сечі, слиз, епітелій вульви, що злущується, а у маленьких дітей кал. Це сприятливе середовище у розвиток бактеріальних інфекцій. Щоб прояснити складність ситуації, потрібно знати, що напередодні піхви знаходиться вхід у піхву та отвір сечівника. Так, бактерії висхідним шляхом потрапляють у сечостатеву систему. Таким чином формується хибне коло - за наявності повних синехій, є постійний інфекційний фактор, він у свою чергу продукує запальні захворювання і нерідко це пієлонефрит. З однозначною впевненістю можна зробити висновок - якщо не прибрати цей вид зрощення малих статевих губ, вилікувати дитину від інфекції сечовивідних шляхів неможливо!

Є випадки вичікувальної тактики тоді, коли аналізи сечі дитини без патологічних показників. Але це не дає надійної гарантії, що ускладнень не виникне! Краще прибрати причину у дитячому віці, аніж усе життя боротися з наслідками. У будь-якому випадку, батьки повинні звертати увагу на будь-які зміни з боку виділень у дівчинки, і реагувати з побоюванням на опади в аналізах сечі, тому що це може бути першим показником вульвовагініту (запалення вульви та піхви).

Матері слід стежити за своїм здоров'ям. Наприклад, якщо під час вагітності чи пологів чи зараз є запальний стан сечостатевої системи, то дівчинку до року слід проконсультувати у дитячого гінеколога. Такі профогляди дають можливість раніше індентифікувати хромосомні або спадкові захворювання і, природно, якомога раніше вжити заходів щодо корекції цих порушень з метою кращого лікувального ефекту.

Надмірна кількість волосся на тілі – на це батьки повинні звертати увагу, щоб не пропустити дисфункції з яєчниками та/або наднирниками.

Перелік використаної літературиhttps://www.uptodate.com/https://www.medscape.com/, https://medlineplus.gov/, https://www.webmd.com/

 

Для того щоб ідеально підготуватися до візиту лікаря, знайдіть 5 хвилин для відповіді на важливі запитання: https://forms.gle/tsU4xpXaRazhrKj99  

 

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube