Урогенітальний хламідіоз

Хламідіоз – це дуже поширене захворювання, що передається статевим шляхом (ЗПСШ), налічує близько 3 млн випадків щороку та є найпоширенішою серед молодих жінок та чоловіків (14–25 років).

Збудником є бактерія Chlamydia trachomatis, яка інфікує статеві шляхи жінок і чоловіків і передається під час незахищеного статевого акту (вагінального, орального, анального). Чоловікові не обов’язково еякулювати, щоб поширити інфекцію.

Хламідіоз – це дуже поширене захворювання, що передається статевим шляхом

Ризик зараження хламідіозом вище, якщо у Вас новий статевий партнер, декілька статевих партнерів, або якщо Ви мали хламідіоз раніше, але маєте статеві стосунки з партнером, що не проходив лікування цієї інфекції.

Неможливо заразитися хламідіозом під час сидіння на унітазі, використовуючи спільні рушники або у басейні.

Зміст

Симптоми

Діагностика

Лікування

Профілактика

Симптоми

Хламідійна інфекція може спричиняти легкі або тяжкі симптоми. Однак у більшості людей симптоми взагалі відсутні. Це означає, що можна легко поширити інфекцію, навіть не знаючи, що ви заражені.

До 90 відсотків жінок із хламідіозом не мають жодних симптомів.

Найпоширенішими симптомами є:

✅Вагінальні виділення
✅Аномальна вагінальна кровотеча
✅Біль внизу живота
✅Біль під час сексу (диспареунія)
✅Печіння або біль під час сечовипускання

Інфекція може спричинити запальні захворювання тазу, що призводить до репродуктивних наслідків, таких як позаматкова вагітність, безпліддя та хронічний тазовий біль.

До 70 відсотків чоловіків із хламідіозом не мають жодних симптомів.  Найпоширенішими симптомами хламідіозу у чоловіків є:

Печіння або біль під час сечовипускання
✅Виділення зі статевого члена
✅Біль або болючість яєчок
✅Набряк мошонки

Також жінок і чоловіків, які мають секс з чоловіками, може розвинутися хламідійна інфекція в прямій кишці або задньому проході.

Супутні розлади - рідко у людей з хламідіозом розвивається форма артриту, яка називається реактивним артритом.  Це може викликати групу, здавалося б, не пов’язаних між собою ознак, включаючи біль у суглобах (артрит) і увеїт (запалення внутрішньої частини ока).

Хламідії також можуть викликати запалення кон'юнктиви (кон'юнктивіт).  Це може бути викликано впливом статевих рідин, таких як сперма або вагінальні виділення, від інфікованої людини.

Діагностика

Тестування на хламідіоз проводить лікар за допомогою зразка сечі або мазка рідини з піхви або шийки матки (у жінок), з уретри (у чоловіків) або з прямої кишки у жінок і чоловіків. Діагностичні тести включають: ПЛР (полімеразно-ланцюгова реакція), ІФА (імуноферментний аналіз) або хемолюменісцентний метод. 

Жінки з будь-яким із наступних груп ризику повинні проходити планове щорічне тестування на хламідіоз:

слизово-гнійний цервіцит,
✅сексуально активний вік та вік <25 років,
✅> 1 статевий партнер протягом останніх 3 місяців
✅непостійне використання бар'єрної контрацепції у немоногамних відносинах.

Лікування

Лікування включає призначення антибактеріальних препаратів (азитроміцин, кларитроміцин, еритроміцин, доксициклін). Лікування зазвичай усуває інфекцію, але не зменшує запальне пошкодження тканин, що існувало раніше. Важливо якомога раніше розпочати лікування, щоб уникнути ускладнень і негативних наслідків, та обов’язково здійснити лікування статевого партнера.

Лікування важливе для Вас і всіх, з ким ви нещодавно мали статевий акт (за останні 60 днів або останньої особи, з якою ви мали секс), незалежно від того, чи є у нього симптоми чи негативний тест на хламідіоз. Це пояснюється тим, що не всі інфекції викликають симптоми, а також тому, що тест може не виявити нещодавню інфекцію, яка могла бути джерелом вашої інфекції. 

Часто люди, інфіковані хламідіозом, також можуть бути інфіковані гонореєю.  Таким чином, аналіз на гонорею іноді проводиться одночасно з аналізом на хламідіоз.  Якщо у пацієнта обидві інфекції, знадобиться додаткове лікування гонореї. 

Слід утриматись від статевого життя, доки не мине тиждень після того, як Ви і Ваш партнер завершили лікування.  Заразитися хламідіозом можна неодноразово, і найчастіше причиною цього є відсутність лікування статевих партнерів.

Профілактика

Найефективнішим способом профілактики хламідіозу є відмова від статевих контактів.  Оскільки це не практично для більшості людей, рекомендується дотримуватися таких порад:

✅Користуйтесь презервативами кожного разу під час статевого акту.
✅Обговоріть з лікарем тестування на інфекції, що передаються статевим шляхом. Запитайте, чи Вам потрібно пройти обстеження на хламідіоз.
✅Одразу зверніться до лікаря, якщо у вас є будь-які симптоми хламідіозу чи іншої інфекції.
✅Не займайтеся сексом, якщо у Вас або Вашого статевого партнера є нетипові виділення, печіння під час сечовипускання, висип або ранка на статевих органах.

Дотримуйтеся цих інструкцій вдома:

 

Статеве життя

✅Повідомте свого статевого партнера або партнерів про Вашу інфекцію. До них належать будь-які партнери для орального, анального або вагінального сексу, які у Вас були протягом 60 днів від появи симптомів. Статеві партнери також повинні пройти лікування, навіть якщо у них немає ознак інфекції.

✅Не живіть статевим життям, доки Ви та Ваші статеві партнери не завершите лікування, і Ваш лікар не скаже, що все добре. Якщо Ваш лікар призначив Вам одноразову дозу препарату в якості лікування, зачекайте принаймні 7 днів після прийому препарату, перш ніж починати статеве життя.

Загальні інструкції

✅Приймайте безрецептурні та рецептурні препарати відповідно до вказівок Вашого лікаря. Завершіть лікування антибіотиками, навіть якщо Вам стане краще.

✅Ви повинні отримати результати аналізів. Запитайте свого лікаря або відділ, який проводить аналіз, коли Ваші результати будуть готові.

✅Приходьте на всі візити подальшого спостереження. Це важливо. Можливо, через 3 місяці після лікування Вам доведеться знову пройти аналіз на інфекцію.

Зверніться до лікаря, якщо:

✅У Вас виникли нові симптоми або Ваші симптоми погіршуються.
✅Ваші симптоми не покращуються після лікування.
✅У Вас гарячка або озноб.
✅Ви відчуваєте біль під час статевого акту.
✅У Вас нерегулярні менструальні цикли, кровотеча між менструаціями або після статевого акту.
✅У Вас виникли грипоподібні симптоми, такі як нічна пітливість, біль у горлі або болі в м’язах.
✅Ви не можете приймати антибіотики згідно з призначенням.

Лікарі гінекологи клініки

Перелік використаної літератури: 

1. https://www.uptodate.com/
2. https://www.medscape.com/
3. https://medlineplus.gov/
4. https://www.webmd.com/

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Повернутися до списку статей