Урогенітальний хламідіоз

Збудником урогенітального хламідіозу є сhlamydia trachomatis – це основна причина бактеріальної інфекції, що передається статевим шляхом (ІПСШ). У всьому світі інфекція найпоширеніша серед молодих жінок та чоловіків (14–25 років).

Симптоми часто бувають слабкими або відсутні, але у деяких жінок висхідна інфекція може призвести до запальних захворювань тазу, що призводить до репродуктивних наслідків, таких як позаматкова вагітність, безпліддя та хронічний тазовий біль. Симптоми у жінок, якщо вони присутні, включають зміни піхви, переривчасту, міжменструальну та/або посткоїтальну кровотечу, інфекцію сечовивідних шляхів, слизово-гнійні ендоцервікальні виділення, болі, що тягнуть внизу живота. На додаток до серйозних репродуктивних наслідків С. trachomatis також був запропонований як можливий фактор ризику розвитку раку шийки матки. Вірус папіломи людини (ВПЛ) є відомою причиною раку шийки матки, але вплив ВПЛ не обов'язково призводить до розвитку раку шийки матки, пов'язаного з ВПЛ. Постійні інфекції ВПЛ високого ризику з більшою ймовірністю переростуть у плоскоклітинний рак або інвазивний рак шийки матки за наявності ідентифікованих кофакторів, включаючи куріння, поведінкові фактори, вік, генетичний фон та індивідуальні імунні варіації.

ЛІКУВАННЯ І ПРОФІЛАКТИКА

Лікування включає призначення антибактеріальних препаратів. Лікування зазвичай усуває інфекцію, але не зменшує запальне пошкодження тканин, що існувало раніше.

Жінки з будь-яким із наступних факторів ризику повинні проходити планове тестування на хламідіоз:

  • слизово-гнійний цервіцит,
  • сексуально активний вік та вік <20 років,
  • > 1 статевий партнер протягом останніх 3 місяців
  • непостійне використання бар'єрної контрацепції у немоногамних відносинах.

Перелік використаної літератури: 

  1. https://www.uptodate.com/
  2. https://www.medscape.com/
  3. https://medlineplus.gov/
  4. https://www.webmd.com/

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube

Повернутися до списку статей