А Ви дружите з Вашим холестерином?

Холестерин - це воскоподібний тип жиру, що не розчиняється у воді. Для його переміщення в складі крові необхідна білкова оболонка, яка складається з аполіпопротеїнів. Ліпопротеїн – це комплекс, що складається з холестеролу та аполіпопротеїну. В організмі людини холестерин загальний присутні в невеликих кількостях, в основному він знаходиться у складі ліпопротеїнів:
 
✅ЛПВЩ - липопротеїнів високої щільності («хороший холестерин» приймає участь в процесі утилізації надлишків холестерину, переводячи його для «переробки» в печінку, що вважається природньої профілактикою атеросклерозу),
 
✅ЛПНЩ - липопротеїнів низької щільності («поганий холестерин», що не виводиться з організму в чистому вигляді, надлишки якого накопичуються в стінках судин у вигляди атеросклеротичних бляшок),
 
✅ЛПДНЩ - липопротеїнів дуже низької щільност («дуже поганий холестерин», зміни в показниках якого свідчать про наявність важкого системного атеросклерозу з наявністью супутньої хронічної патології),
 
✅ЛППЩ - липопротеїнів, що мають проміжне значення щільності (проміжна форма, зберігається в крові дуже короткий період часу, накопичення свідчить про важку патологію з приводу внутрішніх органів).
 
✅Тригліцериди – форма існування більшості жирів в організмі. Їх рівні часто вищі у людей, які страждають на цукровий діабет або ожиріння.
Весь необхідний холестерин виробляє печінка. Але він також засвоюється з продуктів тваринного походження, та зазвичай накопичується в кровоносному руслі в значному надлишку. Такі як пальмова олія, пальмоядрова олія та кокосова олія, містять насичені жири, які можуть підвищити так званий «поганий» холестерин.
 
 
Високий рівень холестерину в крові відіграє роль у розвитку таких станів, як атеросклероз, захворювання сонних артерій, ішемічна хвороба серця, серцевий напад, інсульт, захворювання периферичних артерій і раптова зупинка серця.
 
Незважаючи на ризики, холестерол приймає участь у багатьої процесах в організм: допомагає клітинним мембранам утворювати бар’єрні шари, що захищають від потрапляння шкідливих речовин, вірусів, токсинів тощо.; використовується печінкою для утворення жовчі; необхідний для вироблення гормонів, у тому числі тестостерону; приймає участь при синтезі вітаміну D; складова частина судинної стінки тощо..
 
Дуже важливий баланс, до якого можливо прийти своєчасним контролем за рівнем складних ліпідів, дотримання дієти та своєчасний системний прийом медикаментів за призначенням лікаря.
 
Фактори, які можуть вплинути на рівень холестерину:
 
1.Дієта: намагайтеся зменшити кількість насичених жирів, транс-жирів і холестерину у своєму раціоні,
2.Вага: нормалізація маси тіла може допомогти знизити рівень тригліцеридів і підвищити рівень ЛПВЩ,
3. Вправи: регулярні фізичні навантаження впливають на зниження рівня тригліцеридів і підвищення ЛПВЩ.
4. Вік і стать: коли ми стаємо старше, рівень холестерину підвищується. До менопаузи у жінок, як правило, рівень загального холестерину нижчий, ніж у чоловіків того ж віку. Однак після менопаузи рівень ЛПНЩ у жінок має тенденцію підвищуватися, а ЛПВЩ може знижуватися.
5. Спадковість: ваші гени частково визначають, скільки холестерину виробляє ваш організм.
Не зволікайте, звертайтесь до лікаря, адже профілактика – це найкраще лікування.
А Ви знали, що у нас в клініци є прекрасні терапевти, ендокринологи та дієтолог? Крім того, Вам може буди корисним кардіолог та гінеколог-ендокринолог. У нас є всі ці фахівці високого класу! Переконайтеся в цьому
 
Перелік використаної літератури: 
 
З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.
 
Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:
Повернутися до списку статей