Кольпоскопія

Навіщо роблять кольпоскопію?

Кольпоскопія - важливий метод поглибленої діагностики патологічних змін епітелію шийки матки. Кольпоскопія проводиться, коли результати скринінгових тестів на рак шийки матки (цитологія, тестірованіне на ВПЛ) показують аномальні зміни в клітинах шийки матки (атипові клітини). Кольпоскопія полягає в огляді шийки матки, вульви і піхви спеціальним мікроскопом для виявлення прихованих ділянок ураження і взяття прицільної біопсії при необхідності. Кольпоскопія надає додаткову інформацію про аномальні клітини, дозволяє зробити прицільну біопсію і уточнити чи є дисплазія шийки матки.

Кольпоскопія дає можливість огляду статевих шляхів під збільшенням від 8 до 40 разів

.

Кольпоскопія також може використовуватися для подальшої оцінки інших проблем:

● Кондиломи на шийці матки
● 
Цервіцит (запалена шийка матки)
● 
Доброякісні (не ракові) утворення, такі як поліпи
● 
Болі при статевому акті
● 
Кровотеча з піхви

Коли призначають кольпоскопію?

1. Якщо цитологічний мазок (Пап-тест) показав наявність патологічних клітин, а під час огляду ніяких змін не було виявлено. У таких випадках основна задача кольпоскопії - це знайти уражену ділянку шийки матки і, в разі необхідності, прицільно взяти біопсію для більш точної діагностики передракових процесів (дисплазія), початкових стадій раку або інших захворювань. Важливо знати, що діагноз дисплазії або раку встановлюється тільки після отримання результату біопсії. Якщо під час кольпоскопії був виявлений доброякісний процес, біопсія зазвичай не проводиться.

2. Коли лікар під час огляду виявляє певні зміни: ектопія, лейкоплакія, кондиломи, поліп шийки матки, цервіцит, виразка, новоутворення та інші.

3. Якщо аналіз на папіломавіруси виявив високоонкогенні типи.

4. Для з’ясування причини кровотеч після статевих контактів.

Іноді кольпоскопія може знадобитися кілька разів.

Вона також може використовуватися для перевірки результату лікування.

Як виконується процедура? Кольпоскопія проводиться в кабінеті лікаря. У нас в кожному кабінеті гінеколога встановлений кольпоскоп з відеосистемою експертного класу. Процедуру найкраще робити, коли у жінки немає менструації. Це дозволяє краще побачити шийку матки. Принаймні за 24 години до кольпоскопії Ви не повинні:

● спринцюватися
● використовувати тампони
● використовувати вагінальні препарати
● займатися сексом

Як при звичайному гінекологічному огляді, Ви будете лежати на спині в гінекологічному кріслі, піднявши і поставивши ноги на опори для підтримки. Дзеркало буде використовуватися для відділення стінок піхви, щоб можна було бачити внутрішню частину піхви і вагінальну частину шийки матки. Кольпоскоп розташовується поруч зі входом в піхву.

Під час кольпоскопії в обов'язковому порядку застосовуються розчини оцтової кислоти і Люголя. Раніше це називалося "розширена кольпоскопія", але це не вірно, оскільки без цих проб це просто не кольпоскопія. Ці рідини роблять патологічні області на шийці матки більш доступними для огляду і подальшого взяття біопсії. Ви можете відчути легке печіння.

Коли проводиться біопсія під час кольпоскопії? Під час кольпоскопії гінеколог може бачити аномальні області. Біопсіяцих областей може бути виконана в разі виражених змін. Під час біопсії з шийки матки віддаляється невеликий шматочок тканини.

Зразок видаляється спеціальним пристроєм. Існує кілька методик біопсії шийки матки. Клітини також можуть бути взяті з каналу шийки матки також спеціальним інструментом - так звані ендоцервікальную кюретаж.

Підготовка

● Заплануйте проведення кольпоскопії у ті дні, коли у вас немає менструації.
● 2 дні до процедури не використовуйте тампони, спринцювання і вагінальні засоби (свічки, креми, таблетки).
● 1-2 дні перед кольпоскопією утримайтеся від статевих контактів.
● Попередьте лікаря, якщо ви вагітні.

У Клініці доктора Медведева пацієнтки мають можливість разом з лікарем слідкувати за проведенням процедури на екрані монітору і бачити все, що відбувається під час діагностичних тестів (і одночасно задавати запитання, звісно). Фото і відео кольпоскопії зберігаються в електронному архіві й дають змогу спостерігати за процесом лікування в динаміці, порівнюючи знімки до і після. До того ж, після завершення діагностики ви отримуєте висновок з рекомендаціями і фото.

Що очікується в період відновлення?

Якщо кольпоскопія проводилася без біопсії, Ви повинні відразу відчути себе добре. Ніяких обмежень не передбачається. У Вас може бути невелике кровомазання буквально пару днів.

Якщо у Вас була кольпоскопія з біопсією, у вас можуть бути невеликі болі і дискомфорт в про піхву протягом 1-2 днів. Безрецептурні болезаспокійливі засоби можуть бути корисні при необхідності. Крім того, у Вас можуть бути невеликі кров'янисті виділення до двох тижнів, що може зажадати використання гігієнічних прокладок.

Ваш лікар може запропонувати Вам обмежити Вашу діяльність на короткий час:

● Не займатися сексом
● Не використовувати тампони
● Н
е спринцюватися

Якщо у вас є які-небудь з цих проблем, негайно зателефонуйте своєму лікарю.

● Рясна вагінальна кровотеча (з використанням більш ніж однієї гігієнічної прокладки на годину)
● 
Сильний біль внизу живота
● 
Висока температура (38 і вище)
● 
Озноб

Чому вигідно зробити кольпоскопію в клініці доктора Медведєва?

● Найсучасніші кольпоскоп експертного класу в кожному кабінеті
● 
Працюємо виключно за міжнародними стандартами
● 
У клініці впроваджено внутрішній контроль якості Фото- і відеодокументація процесу
● 
Нічого зайвого, ми не використовуємо кольпоскоп для "пошуку діагнозів", щоб "полікувати"
● 
Чесна ціна

На очному прийомі ми допоможемо Вам вибрати ті процедури, які дійсно необхідні, максимально безпечні та ефективні у Вашому випадку.

 

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube