Як уникнути коронавируса (COVID-19)

Настав момент, коли ймовірність появи COVID-19 практично в будь-якому місті стала високою. Всесвітня організація охорони здоров'я розробила інструкцію для роботодавців - список простих заходів, спрямованих на те, щоб захистити співробітників у разі спалаху COVID-19 і дозволити бізнесу встояти. Пропонуємо до уваги скорочений переклад інструкції ВООЗ. Повний текст - https://www.who.int/docs/default-source/coronaviruse/getting-workplace-ready-for-covid-19.pdf Як поширюється COVID-19 Коли людина, яка хвора COVID-19, чхає або видихає, в повітря викидаються крапельки інфікованої рідини. Крапельки потрапляють на навколишні поверхні і предмети - наприклад, екрани комп'ютерів, столи, телефони.

Люди можуть отримати інфекцію, доторкаючись до заражених поверхонь, та пошкодження речей - а потім торкаючись до очей, носа, рота. Якщо людина з вірусом COVID-19 знаходиться до вас ближче, ніж на відстані один метр, є ймовірність вдихнути крапельки, які викидаються при диханні і чханні. Тобто, COVID-19 поширюється практично так само, як грип. Більшість інфікованих вірусом COVID-19 випробовують слабо виражені симптоми і одужують. Однак у деяких розвивається більш серйозне нездужання: їм потрібно госпітальна допомога. Ризик серйозних наслідків збільшується з віком. Люди у віці після 40 більш уразливі, ніж ті, яким менше 40.

До групи ризику належать також люди з ослабленою імунною системою і хронічними захворюваннями - наприклад, з діабетом, серцево-судинними, легеневими захворюваннями. Прості способи запобігти поширенню COVID-19 на робочих місцях / Роботодавцям рекомендується почати приймати ці заходи зараз, не чекаючи моменту, коли COVID-19 з'явиться в населеному пункті, де знаходиться їхній бізнес. • Подбайте про чистоту і гігієну робочих місць. Поверхні (наприклад, екрани комп'ютерів і столи) і об'єкти (телефони, комп'ютерні клавіатури) повинні регулярно протиратися дезинфікуючим засобом. Чому? Зараження поверхонь, до яких люди часто доторкаються, - один з головних шляхів поширення COVID-19.

  • Забезпечте регулярне і ретельне миття рук співробітниками, контрагентами і клієнтами. Додайте на увазі диспенсери з антисептиком для рук. Переконайтеся, що ці диспенсери регулярно наповнюються. Забезпечте доступ співробітників, контрагентів і клієнтів до місць, де вони можуть вимити руки з водою і милом. Додайте оголошення про необхідність мити руки. Чому? Миття знищує вірус і запобігає поширенню інфекції. • Забезпечте дотримання правил респіраторної гігієни на робочому місці. Переконайтеся, що запасені медичні маски і / або паперові серветки для людей з нежиттю або кашлем.
  • Переконайтеся також, що є закриті ємності для використаних масок. Це запобігає поширенню COVID-19. • Проінструктуйте співробітників, контрагентів і клієнтів - в разі, якщо COVID-19 почне поширюватися в вашому місті, кожен, хто відчуває навіть слабо виражені симптоми, або невелику температуру (починаючи від 37,3), повинен залишатися вдома.
  • Співробітникам необхідно залишатися вдома (або працювати з дому) і в тому випадку, якщо вони прийняли жарознижуючі препарати, які маскують інфекцію. Додайте оголошення про це. Передайте повідомлення по тим комунікаційним каналам, якими ви зазвичай користуєтеся в вашій організації. Підтвердіть співробітникам, що будете вважати таке відсутність відсутністю через хворобу.
  • Створюйте у вашій організації можливості для віддаленої роботи. У разі спалаху COVID-19 в вашому місті людям може бути рекомендовано не користуватися громадським транспортом і уникати людних місць. Створивши можливості для віддаленої роботи, ваша організація продовжить функціонувати, при цьому співробітники будуть в безпеці

Плануючи ділові поїздки, ознайомтеся з національними рекомендаціями. Переконайтеся в тому, що ваша організація і співробітники в курсі свіжої інформації про регіонах поширення COVID-19.

 

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook: https://bit.ly/3ahi2vJ 

Instagram: https://bit.ly/3OZrNgX 

Telegram: https://bit.ly/3IcvSMq 

TikTok: https://bit.ly/3yDs8Au 

 

Повернутися до списку новин