Цистоскопія

Цистоскопія (уретро-цистоскопія) - ендоскопічний метод діагностики, який дозволяє за допомогою спеціального приладу (цистоскопа) оглянути слизові оболонки уретри і сечового міхура, вид (ендоскопії).

Уретро-цистоскопія проводиться за допомогою ендоскопа (катетер з оптичною системою), який вводять через сечівник (уретру) в порожнину сечового міхура.

✅Метод дозволяє виявити будь-які зміни слизової оболонки (пухлини, диспластичні процеси, запальні зміни, судинний малюнок)
✅Дозволяє оцінити гирла сечоводів, опосередковано допомагає оцінити роздільну функцію нирок, виявити наявність додаткових утворень у порожнині сечового міхура (камені, сторонні тіла).
✅У чоловіків уретроцистоскопія дозволяє виявити патологію сечівника, передміхурової залози.

Показання:

✅Наявність крові в сечі (гематурія). Цистоскопія в даному випадку проводиться для того, щоб точно локалізувати джерело кровотечі - слизова це сечового міхура, уретри або джерело, розташований вище сечового міхура. Тоді будуть призначені додаткові методи дослідження.
✅Підозра на чужорідне тіло сечового міхура або уретри. Цей метод є практично єдиним, що дозволяє з точністю візуалізувати предмет, встановити його характеристики і розміри, а також паралельно вирішити питання з його отриманням. При наявності зовсім невеликих чужорідних тіл сечового міхура з гладкими краями і поверхнею їх можна спробувати видалити за допомогою цього ж цистоскопа природним шляхом. Аналогічним же чином проводиться і діагностика каменів в сечовому міхурі і їх видалення, якщо розміри і форма каменів це дозволяють.
✅Пошкодження уретри або сечового міхура травматичного характеру також будуть одним з основних показань для проведення цистоскопії. За допомогою візуального огляду можна визначити місце розташування ударів слизової оболонки, її розривів і травми сечового міхура.
✅Підозра на онкологічні процеси уретри або сечового міхура. За допомогою даного методу можна візуально визначити пухлина і вирішити питання про її оперативному видаленні.

Протипоказання: гострі запальні процеси сечівника

Підготовка

✅При цистоскопії відбувається введення приладу з оптикою всередину порожнини сечового міхура через уретру. Це може загрожувати занесенням в сечовий міхур флори геніталій пацієнта. Тому, для проведення цистоскопії необхідна особлива підготовка, тому що ймовірність занесення інфекції пропорційна ступеню чистоти геніталій пацієнта, а також залежить від стерильності самого інструментарію. Природно, для проведення процедури всі інструменти ретельно готують і стерилізують, тому важливість правильної підготовки геніталій до цистоскопії стає найбільш важливим питанням.

✅Геніталії обробляються водними розчинами антисептиків перед самою процедурою. Сечовий міхур повинен бути наповнений, хоча, якщо є проблеми з сечовипусканням і наповненням, допускається проведення і при пустому міхурі - доктор сам наповнить міхур особливим розчином.

На очному прийомі ми допоможемо Вам вибрати ті процедури, які дійсно необхідні, максимально безпечні та ефективні у Вашому випадку.

Як готуватись і чого чекати?

✅Підготовка не потрібна.
✅Перед маніпуляцією необхідно виконати профі-тест (тест на сифіліс, ВІЛ, гепатити В та С).
✅Жінки зазвичай абсолютно безболісно переносять цистоскопію, і часто знеболювання не потрібне. Іноді застосовується внутрішньом'язова ін'єкція анальгетика як премедикація. Чоловікам з метою знеболювання в уретру вводять спеціальний антисептичний знеболюючий гель. Можна також використовувати додатково інгаляційну аналгезію та седацію закисом азота або метоксифлураном.
✅Процедура триває кілька хвилин. Пацієнт має можливість на екрані спостерігати зсередини свій сечовий міхур. За потреби під час цистоскопії можна взяти щипкову біопсію знайденої освіти або видалити невелике стороннє тіло.

Будьте щасливі і здорові!

 

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube