Стоматолог під час вагітності

Належний догляд за зубами до, під час і після вагітності важливий для вас і вашої дитини. Здоров'я ваших зубів і ясен може вплинути на зростання вашої дитини. Гормони вагітності можуть викликати чутливість ясен, їх кровоточивість або набряки.

Рекомендації по догляду за зубами

✅Пройдіть повне обстеження порожнини рота протягом першого триместру, щоб допомогти запобігти інфекції та зберегти здоров’я зубів і ясен.
✅Проводьте регулярні чистки та обстеження протягом усієї вагітності.

Міркування щодо догляду за зубами

✅Повідомте свого стоматолога, якщо ви вагітні або плануєте завагітніти.
✅Якщо ви вагітні, уникайте звичайних рентгенологічних обстежень до народження дитини. Якщо ви тільки намагаєтеся завагітніти, вам не потрібно уникати рентгенівського випромінювання. Запитайте свого стоматолога про захист, який можна використовувати у разі такої необхідності.
✅Якщо під час вагітності вам потрібна екстрена процедура, яка потребує рентгенівського знімка зубів, обговоріть це зі своїм стоматологом. Слід зробити якомога менше рентгенівських знімків. Також запитайте у свого стоматолога, чи слід використовувати екранування.
✅Ваш стоматолог обговорить ризики та переваги проведення стоматологічних процедур під час вагітності. Якщо можливо, зробіть звичайні стоматологічні процедури, такі як лікування карієсу або встановлення коронок, протягом другого триместру вагітності або після народження вашої дитини.
✅Протягом третього триместру може бути важко довго лежати на спині. Запитайте свого стоматолога про варіанти, щоб вам було зручніше під час догляду за зубами, наприклад використання подушки або спробування різних положень.
✅Якщо ви та ваш стоматолог вирішите відкласти процедуру, ваш стоматолог може порекомендувати лікування, щоб знизити ваші шанси на інфекцію, доки процедура не буде виконана. Ваш стоматолог разом з акушером може порекомендувати короткострокове застосування певних ліків, які безпечно приймати під час вагітності, наприклад пеніциліну або амоксициліну.

Удома дотримуйтесь цих інструкцій:

✅Практикуйте хороші звички гігієни порожнини рота вдома:
●Чистіть зуби двічі на день зубною пастою з фтором принаймні 2 хвилини. Якщо у вас нудота або блювота, уникайте сильно ароматизованої зубної пасти.
●Використовуйте зубну нитку принаймні раз на день.

✅Регулярно відвідуйте свого стоматолога для обстеження та чищення ротової порожнини або якщо у вас є проблеми з порожниною рота.
✅Уникайте продуктів, які містять велику кількість цукру або легкозасвоюваних (рафінованих) простих вуглеводів, таких як цукерки, торти, печиво та сиропи. Часте вживання цих продуктів протягом тривалого періоду може збільшити ризик розвитку карієсу (карієсу).
✅У разі блювоти прополощіть рот водою.
✅Здійснюйте всі наступні візити відповідно до розпорядження вашого стоматолога. Це важливо.

Зверніться до стоматолога, якщо у вас розвивається будь-який із наведених нижче оральних симптомів або якщо вони погіршуються:

✅Біль.
✅Кровотеча або набряк ясен.

Ця інформація не призначена для заміни поради, наданої вам вашим лікарем. Переконайтеся, що ви обговорюєте будь-які запитання, які у вас виникли, зі своїм лікарем.

Будьте здорові!

Лікарі Клініки доктора Медведева

Джерело: https://www.clinicalkey.com/ 

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube

Повернутися до списку статей