Що таке тромбоз глибоких вен?

Тромбоз глибоких вен (ТГВ) – стан пов'язаний із утворенням згустку крові у глибоких венах ноги чи таза. Вони почали боятися широкої публіки з дуже вагомих причин. У короткостроковій перспективі великі тромби можуть рухатися з ніг чи вен тазу, через венозну систему, проникати у серце, та був у легкі. Це називається легеневою емболією (ЛЕ), яка є дуже серйозним захворюванням і може навіть призвести до смерті. У довгостроковій перспективі навіть після успішного лікування ТГВ рубцева тканина, утворена в глибоких венах, може призвести до проблеми, званої посттромботічним синдромом (ПТС). А ПТС, надалі, призводить до гіперпігментації (потемніння шкіри гомілок), незручних і опухлих ніг, що в кінцевому підсумку може закінчитися виразками ніг.

Хоча більшість ТГВ є безсимптомними та невеликими, часто дозволяються самі собою. До 72% ТГВ ніколи не діагностуються і часто повідомляються пацієнтами лікарям, лікарями та медсестрами як «розтяг м'язів» або інші болі в ногах. Без ультразвукового сканування вен, виконаного фахівцем (який здатний сканувати навіть найменші вени в ікрі), не можна бути впевненим у тому, чи є ТГВ чи ні.

Таким чином, досвідчені вчені – судинні фахівці стали діагностувати ТГВ за допомогою найкращих дуплексних ультразвукових сканерів. Ці фахівці можуть виконувати дуже докладні та точні сканування, щоб гарантувати, що будь-який ТГВ ідентифікований та точно описаний. Коагулограма крові та дуплексне сканування, виконане за лічені хвилини, можуть виявити тромби у глибоких венах та не пропустити ТГВ, який може завдати вам серйозних проблем, якщо їх не лікувати.
Також слід використовувати дуплексне ультразвукове сканування, щоб визначити, коли ТГВ повністю вирішився, і дати рекомендації щодо того, коли можна безпечно припинити прийом антикоагулянтів. Традиційно лікарі призначають стандартний курс Варфарину або Прадакси протягом 3 або 6 місяців, а потім припиняють антикоагуляцію, не перевіряючи, чи справді ТГВ вирішився, чи визначають, чи викликало воно якесь пошкодження глибоких вен.

Зрештою, важливо з'ясувати, чи є причина для ТГВ. У багатьох випадках є очевидна причина – наприклад, травма, операція, зневоднення або тривалий переліт (понад 3 години), прийом оральних контрацептивів. Тим не менш, недавній інтерес був зосереджений на пацієнтах, які трапляються ТГВ з невідомої причини - так звані «неспровоковані» ТГВ. Такі пацієнти повинні бути перевірені, щоб переконатися, що у них немає прихованого раку, оскільки це може бути основною причиною непровокованого ТГВ або системних захворювань з метою збереження свого життя та здоров'я.

 

Лікарі КДМ

Перелік використаної літератури: 

  1. https://www.uptodate.com/
  2. https://www.medscape.com/
  3. https://medlineplus.gov/
  4. https://www.webmd.com/

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube

 
Повернутися до списку статей