Жіноче обрізання

DAKAR (Фонд Thomson Reuters) - африканські постраждалі від калічок на жіночих статевих органах FGM (Female Genital Mutillation) заявили, що психіатричні послуги є їх найбільшою потребою, і закликали уряди і благодійні організації надати допомогу в боротьбі з довготривалими травмами.

Насильства та активісти з усього континенту, які перенесли цей вид, присутні на саміті з FGM і дитячих шлюбів у Сенегалі в червні 2019, розповіли, що психічне здоров'я постраждалих мало бути на порядку денному.

Поширений у 28 африканських країнах цей вид насильства часто розглядається як обряд і виправдовується культурними та релігійними мотивами, але він є причиною хронічного болю, безпліддя і навіть смерті.

«У нас немає служб охорони психічного здоров'я для тих, хто вижив після FGM - це те, чого не вистачає в Африці», - каже Вірджинія Лекумойса, жінка, яка пройшла через ці муки, з Кенії, яка працює в урядовому комітеті захисту прав дітей.

FGM зазвичай включає часткове або повне видалення зовнішніх статевих органів і практикується на дівчатках з дитинства до підліткового віку, за оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), близько 200 мільйонів жінок і дівчат зазнали цієї процедури.

Світові лідери зобов'язалися покласти край цій практиці відповідно до глобальних цілей, узгоджених у 2015 році.

29-річна Лекумойса, яка перенесла FGM 18 років, сказала, що ніколи не отримувала жодної медичної та психологічної допомоги для того, щоб впоратися з травмою. Вона працює з постраждалими у притулках у Кенії та каже, що вони відчайдушно намагаються поговорити з кимось про те, через що вони пройшли, але тема залишається табу.

Нью-Йорк (Фонд Thomson Reuters). Будучи 10-річною дівчинкою з сільської Кенії, Беріл Магоко не була здивована, коли її співтовариство в Курії організувало для неї процедуру, що калічить, на жіночих статевих органах, оскільки це було нормально для дівчаток її селища.

Минули роки і вона була вражена, дізнавшись про реконструктивну гінекологію для FGM у 2013 році. На даний момент ця методика існувала вже близько 10 років.

У своєму другому документальному фільмі «У пошуках…», прем'єра якого відбулася у США на кінофестивалі Х'юман Райтс Вотч 17 червня, Магоко відверто розповідає іншим жінкам про FGM та її невпевненість щодо того, що майбутня операція дасть їй можливість почуватися повноцінною.

Реконструктивна гінекологія включає видалення шраму, утвореного FGM, пластику і зміщення клітора, більша частина якого прихована, назад на поверхню, редукцію хронічного болю, пов'язаного з FGM, і відновлення статевої чутливості.

Методика була розроблена в 2004 році французьким урологом П'єром Фольдом, який передав свої знання сотням лікарів-практиків на практиці. Лікарі з «Clitoraid», некомерційної організації зі США, з 2009 року провели 500 таких операцій та мають дворічний список очікування.

За словами Магоко, у той час як FGM заборонено в 22 країнах, згідно з кампанією «Занадто багато», новини про реконструктивну хірургію не досягли багатьох сіл. Жінки у пошуках генітальної реконструкції роблять це таємно, побоюючись засудження своєї родини чи громади. Шість африканських країн - Чад, Ліберія, Малі, Сьєрра-Леоне, Сомалі та Судан - не криміналізують FGM досі.

Стаття підготовлена ​​за метеріалами інтернет-видання MedScape 2019 https://www.medscape.com/viewarticle/914264 

Команда лікарів КДМ

 

Перелік використаної літератури: 

  1. https://www.uptodate.com/
  2. https://www.medscape.com/
  3. https://medlineplus.gov/
  4. https://www.webmd.com/

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube

Повернутися до списку статей