Коли починати розмови з донькою на інтимні теми?

Більшість батьків про це згадують, коли у дівчинки почалася менструація та з’явилися фізіологічні можливості настання небажаної вагітності. Дух протиріччя, бажання довести, що дівчинка вже доросла, зробити «на зло» та інше формує ризик раннього початку статевого життя. Але гормональні зміни почалися ще за 2-3 років до появи першої менструації, що супроводжується змінами тіла (збільшення молочних залоз, ріст волосся на лобку та пахвових ділянках, розширення костей тазу, перші акне на обличчі,  слизові виділення з піхви…). Але зміни тіла не завжди подобаються дівчинці. Гормональні зміни впливають на емоційний стан, що може ускладнювати самоконтроль слів та поведінки. Під час цього дуже складного періоду в житті кожної дитини батьки повинні з розумінням та повагою відноситися до змін у характері та поведінці доньки. Тому руйнування довірчих відношень між донькою та батьками може починатися ще до приходу першої менструації.

«Золоте» правило навчання правилам безпеки, наприклад, на дорозі або під час пожежі – це випереджальний характер надання інформації. Тому теми захисту та безпеки свого тіла також повинні обговорюватися з дітьми заздалегідь до початку змін їхнього тіла, до настання першої менструації та до початку статевого життя, поступово розширюючи теми для співбесіді.

Щоб знизити ризик необдуманих вчинків, які можуть зашкодити репродуктивному здоров'ю – це довірчі стосунки дівчинки з батьками та гінекологом. Якщо батькам складно почати розмови, звертайтеся на консультацію до дитячого гінеколога. За бажанням батьків та дівчинки зустріч з лікарем може пройти тільки у формі бесіди без гінекологічного огляду.

Будьте здорові!

Лікар Клініки доктора Медведева, дитячий гінеколог

Перелік використаної літератури: 

  1. https://www.uptodate.com/
  2. https://www.medscape.com/
  3. https://medlineplus.gov/
  4. https://www.webmd.com/

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube

Повернутися до списку статей