м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60, працюємо за попереднім записом
Графік роботиСб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
Лактазна недостатність чи алергія на молоко?
Лактазна недостатність чи алергія на молоко? Як розібратися? І чи потрібно?
Давайте спробуємо потрапити в це питання разом. Почнемо з алергії. Дуже часто від молодих мам, дітки яких ощасливлені грудним вигодовуванням, можна почути скаргу на кшталт наступної: «Я вже все з харчування виключила, а малюка все одно знову «посипало»!» Досвідчений педіатр відразу ж поставить зустрічне запитання: «Молоко п'єте?»
Так Так! На жаль і ах: молоко багате на такий необхідний білок, який одночасно може стати алергеном… Боротися з цією ситуацією просто, якщо це алергія на зовнішнє молоко, яке споживається мамою: просто за допомогою повної відмови від продуктів незбираного молока, попередньо підтвердивши наявність алергії за допомогою спеціальних методів дослідження. А якщо це лактазна недостатність із генетичною схильністю? І непереносимість лактози відноситься і до материнського молока? Ситуація набагато складніша, але теж не безвихідна. Своєчасна діагностика проблем із травленням, встановлення справжньої причини «колік» за допомогою лікаря та сучасні безлактозні суміші Вам на допомогу.
Але лактазна непереносимість - це проблема не тільки і не стільки дитячого віку. Дуже часто причина диспептичних порушень, таких як нудота, здуття, підвищене газоутворення, схильність до діареї – це наслідок часткової або повної лактазної непереносимості, властивої та дорослим. І з роками, враховуючи атрофічні процеси у слизових оболонках, ситуація може лише посилюватись.
Найчастіше неприємні симптоми розвиваються у людей при вживанні незбираного молока, вершків, особливо у великій кількості. Кисломолочні продукти не призводять до маніфестації лактазної недостатності. Чому? Тому що в них а) менше лактози; б) вона частково ферментується.
Чому розвивається лактазна непереносимість? Тому що недостатньо ферменту лактози, яка покликана розщеплювати лактазу. В особливо важких випадках її зовсім немає.
Як визначити, що саме вона? Розповісти про свої скарги лікаря та скласти план обстеження. У більшості випадків ваш діагностичний пошук не буде довгим: ретельний збір скарг та вивчення історії захворювання, дослідження калу (копроцитограма), дихальний водневий тест та генетичне дослідження (за кров'ю або зразком буккальної слизової оболонки).
Що робити при підтвердженні діагнозу? Чи не ігнорувати проблему. Дотримуватися дієти. При цьому, як ви зрозуміли, повністю відмовлятися від молочних продуктів не потрібно. Обмежити цільне, є спеціальні норми щодо його вживання, використовувати кисломолочне або безлактозне молоко. Останнє дуже добре може бути заміною як за смаковими якостями для тих, кому важко розлучитися з харчовою звичкою, а також як джерело кальцію. Необхідно пам'ятати також, що молоко використовується у виготовленні ковбасних виробів, кондитерських, а також у деяких лікарських засобах. Другим компонетом управління вашого стану буде замісна ферментна терапія.
Однак у рамках специфіки нашої клініки хотілося б обов'язково наголосити на так званій коморбідності: розвитку супутньої взаємозалежної патології у жінок і, особливо, у жінок у пре- і клімактеричному періоді. Остеопороз. Захворювання з цілим букетом причин, але розвитку якого може також сприяти аліментарна недостатність кальцію. І як завжди: легше попередити, ніж лікувати.
Що робити? Аналіз крові та сечі на вміст кальцію. Корекцію надходження кальцію з продуктами та медикаментами. Радячись одночасно з терапевтом, можливо гастроентерологом, дієтологом і, для жінок, гінекологом.
Але якщо після вживання молока та БУДЬ-ЯКИХ молочних продуктів Ви відчуваєте дискомфорт не тільки в шлунково-кишковому тракті, відчуваєте брак повітря, закладеність носа, горла, з'являються щільні набряки різної локалізації, поліморфний і/або уртикарний висип, не можна виключити розвиток імунологічного дефекту на численні білкові компоненти молока. Протікає у дорослих вона не менш небезпечно, ніж у дітей та має велику кількість клінічних масок. З цією проблемою допоможуть вам розібратися та впоратися терапевт та алерголог.
Не намагайтеся самостійно вирішити проблему непереносимості чи алергії молока. Повна відмова від продуктів, що містять молоко, може призвести до інших, не менш небезпечних проблем. Зверніться до фахівців і будьте здорові!
Лікар-терапевт, к.м.н., доцент Мироненко О.В.
Перелік використаної літератури:
З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.
Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:
Про клініку
- Чому ми?
- Наші цінності
- Ліцензії
- Фотогалерея
- Керівництво
- Якого обрати лікаря?
- Вакансії
- Історія
- Партнери
- Відгуки
- Договір оферти
- Правила розпорядку
- Відеоспостереження
Прес-центр
Напрямки
Контакти
- м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60, працюємо за попереднім записом +38 (067) 142-50-60 +38 (099) 142-50-60 +38 (073) 142-50-60
-
Пн—Пт: з 8:00 до 20:00
Сб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
-
Підписка на новини