Низький рівень гемоглобіну

Хто знає причину низького рівня гемоглобіну? Дефіцит заліза, дадуть відповідь багато. Правильно найчастіше. Близько 80% всіх анемій у світі, які є станом, що характеризується зниженням рівня гемоглобіну, обумовлені недоліком заліза. Такі анемії називаються залізодефіцитними. Процес, що спричинив анемію, зрозумілий.

Чи можна вже пити-є-приймати залізо? Ні! Для початку потрібно переконатися, що це все-таки саме дефіцит заліза. Тут, як кажуть у відомому анекдоті, «без півлітра не розберешся». Крові. Знадобиться розширена гемограма (аналіз крові), визначення рівня заліза та феритину в сироватці крові, а може й більше… І все? Тепер сира печінка та кагор? Нєє!!! Але про це розмова окрема.

Отже, залізодефіцит підтверджено. Але необхідно чітко розуміти, що повноцінне харчування та найсучасніші препарати заліза безсилі, якщо не усунуто причину дефіциту заліза. І ось тут глухий кут. А, точніше, роздоріжжя: «ліворуч підеш – коня втратиш», далі за текстом. Шляхів від роздоріжжя шляху в пошуках справжньої причини залізодефіциту багато. Найчастіше ми шукатимемо причину в гінекологічних проблемах та гастроентерологічних. Але на допомогу, можливо, прийдуть і уролог, і проктолог, і ендокринолог… Хірург, невролог, оториноларинголог…

Вища каста – гематолог. У деяких випадках негайно знадобиться онколог. Але ще до того, як потрапити до цих вузьких фахівців, а, точніше, для цього, знадобиться лабораторне та інструментальне специфічне обстеження. Так би мовити, щоби двічі не ходити. Не залишайтеся на роздоріжжі на самоті. Дозвольте Вам допомогти вибрати Ваш, єдино правильний шлях. Терапевт це перший камінь у бруківці, яку Вам необхідно здолати. Ми не обіцяємо килимової доріжки, але допоможемо уникнути багаторічного лабіринту. Збираючись з такою проблемою до терапевта, захопіть не тільки аналіз крові, але всі результати Ваших обстежень: немає нічого неважного! Це дозволить з максимальною точністю скласти мозаїку та скоординувати подальші дії. І… будьте здорові!

P.S. Не відбираючи хліб у гематологів, дуже хочу ще повернутися до теми анемії, особливостей харчування, течії у підлітків тощо. Якщо Вам це цікаво, пишіть, будь ласка, у коментарях!

Лікар-терапевт, к.м.н., доцент Мироненко Олена Валеріївна

Перелік використаної літератури: 

  1. https://www.uptodate.com/
  2. https://www.medscape.com/
  3. https://medlineplus.gov/
  4. https://www.webmd.com/

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube

Повернутися до списку статей