м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60, працюємо за попереднім записом
Графік роботиСб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
УЗД молочних залоз з еластографією
У нашій клініці виконується УЗД молочних залоз з еластографією. Еластографія - сучасний метод, який на додаток до традиційного ультразвукового дослідження дозволяє визначити щільність виявленого утворення. Для онкологічних захворювань більш характерна підвищена щільність тканин, що виявляється при еластографії і дозволяє зорієнтуватися наскільки високий ризик онкології. Крім того наш апарат володіє всіма сучасними функціями такими як розширені доплерівські дослідження і може виявити навіть незначні зміни кровопостачання досліджуваного органу.
У нашій роботі ми користуємося міжнародно визнаною шкалою BI-RADS, яка дає чіткі відповіді клініцисту, який направив на УЗД. Крім того, в нашій клініці можна пройти консультацію грамотного мамолога та, при необхідності, провести біопсію підозрілих утворень молочних залоз.
Еластографія - метод диференціювання новоутворень, що забезпечує додаткову інформацію, не доступну при звичайному УЗД: визначення щільності і стисливості тканин. Підвищує специфічність стандартного УЗД і забезпечує високу точність у визначенні природи об'ємних утворень. Дозволяє скоротити число необгрунтованих пункційної біопсії і відібрати групу пацієнтів для подальшого динамічного спостереження. Ультразвукова еластографія (від лат. Еlasticus- «пружний») - відносно новий метод ультразвукового дослідження, заснований на аналізі жорсткості (еластичності) тканин. Оцінює властивості м'яких тканин чинити опір розтягуванню / стиску при деформації.
Доброякісні утворення мають високу еластичність, а злоякісні вогнища - високу пружність. При натисканні датчиком на досліджувані тканини (компресійна еласографія), якісні зміни структури тканини органу оцінюють за колірною шкалою на моніторі ультразвукового апарату. Більш жорсткі структури відображаються на екрані синім кольором, більш еластичні - відтінками зеленого і червоного кольорів. висока жорсткість освіти при проведенні еластографії свідчить про високу ймовірність його злоякісного походження.
Переваги методу:
Еластографія збільшуєі нформативність стандартного УЗД (наявність проблемного вогнища виявляється частіше й точніше). Її відрізняє висока точність визначення будови новоутворення (відміну доброякісного від злоякісного). Зниження кількості необгрунтованих діагностичних пункцій. Процедура безпечна, безболісна і не тягне за собою ніяких ускладнень.
УЗД є дуже корисним методом діагностики різноманітної патології грудної залози, такої як рак, кісти, фіброаденоми, абсцеси та дифузна патологія, особливо, у жінок до 50 років.
Фіброаденома (ФА) є одним із захворювань, яке часто є приводом для УЗД молочних залоз
✅Це доброякісне утворення молочної залози (МЗ). Складається з залозистого та сполучнотканинного компонентів (нормальних тканин молочної залози). Максимальна частота виявлення у жінок 20-30 років.
✅Зазвичай ФА виявляється випадково під час обстеження МЗ гінекологом, або при самообстеженні, у вигляді одиночного утворення в МЗ, розміром 1-3см, безболісного, гладкого, рухливого та еластичного.
✅Іноді можуть бути множинні ФА - декілька утворень в різних квадрантах однієї МЗ та в різних молочних залозах.
✅Зустрічаються також гігантські ФА. Це утворення розміром більше 4-5см. Часто такі ФА виявляються у вагітних жінок та під час лактації. Якщо такі ФА знаходять у дівчини підліткового віку, такі ФА визначають як ювенільні. Вони являють собою швидкозростаючі утворення, що викликають асиметрію грудей, деформацію шкіри і розтягнення соска. Гігантські ФА зазвичай не трансформуються у злоякісні пухлини.
Причини розвитку фіброаденоми молочної залози точно не з'ясовані. Деякі автори зв’язують розвиток ФА з рівнем естрогену. Нормальний індекс маси тіла, збільшення кількості народжень, зменшення терміну вживання оральних контрацептивів пов'язані зі зменшенням частоти виявлення фіброаденом.
Додаткові методи дослідження
✅Ультразвукова діагностіка – доступний, безпечний та інформативний метод, що часто застосовується для діагностики ФА.
✅Мамографія - ефективність мамографії у молодих жінок низька, а її роль в діагностиці фіброаденом обмежена.
✅Тонкоголкова аспіраційна біопсія пухлини (або трепан-біопсія) з наступним цитологічним або гістологічним дослідженням - застосовується для виключення злоякісності процесу.
Лікування
Оскільки фіброаденоми є доброякісними утвореннями МЗ, можна стверджувати, що їх не слід одразу видаляти, а спостерігати за ними протягом перших трьох років і можна очікувати спонтанного регресу (у 15-30%). Зазвичай ФА не здатні трансформуватися у злоякісні пухлини (окрім листоподібної форми). Але завжди необхідно враховувати вік пацієнтки, сімейний анамнез злоякісних новоутворень і будь-які дані про проліферативні зміни МЗ з попередніх біопсій.
Враховуючи всі фактори, рішення про хірургічне лікування приймають якщо:
✅ Великі розміри ФА (більше 2-3см) та швидке збільшення розмірів,
✅ Лістовидна будова ФА (так звана філоїдна фіброаденома).
✅ Бажання пацієнтки видалити пухлину.
Профілактика
Специфічних методів первинної профілактики не існує. Для виявлення ФА якомога раніше застосовують регулярне щорічне УЗД молочних залоз у віці до 40 років і мамографію раз на два роки, якщо вам більше 50 років. З 40 до 50 років все залежить від Ваших індивідуальних особливостей, тому порадьтеся з лікарем.
На очному прийомі ми допоможемо Вам вибрати ті методи дослідження, які дійсно необхідні, максимально безпечні та ефективні у Вашому випадку.
Будьте щасливі і здорові!
З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.
Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:
Про клініку
- Чому ми?
- Наші цінності
- Ліцензії
- Фотогалерея
- Керівництво
- Якого обрати лікаря?
- Вакансії
- Історія
- Партнери
- Відгуки
- Договір оферти
- Правила розпорядку
- Відеоспостереження
Прес-центр
Напрямки
Контакти
- м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60, працюємо за попереднім записом +38 (067) 142-50-60 +38 (099) 142-50-60 +38 (073) 142-50-60
-
Пн—Пт: з 8:00 до 20:00
Сб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
-
Підписка на новини