м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60, працюємо за попереднім записом
Графік роботиСб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
Менструальний цикл і його порушення
Чи знаєте ви, коли у вас почалася остання менструація та скільки вона тривала? Якщо ні, можливо, слід почати звертати увагу, адже відстеження менструальних циклів може допомогти вам зрозуміти, що для вас є нормою, визначити час овуляції та визначити важливі зміни, такі як затримка менструації або непередбачувана менструальна кровотеча. Хоча порушення менструального циклу зазвичай не є серйозними, іноді вони можуть сигналізувати про проблеми зі здоров’ям.
Зміст
Менструальний цикл — це щомісячна серія змін, через які проходить організм жінки, готуючись до можливості вагітності. Щомісяця один із яєчників вивільняє яйцеклітину — даний процес називається овуляцією. У той же час відбуваються гормональні зміни, що готують матку до вагітності. Якщо запліднення не відбулось, внутрішня оболонка матки (ендометрій) відшаровується, що супроводжується кровотечею. Це явище називається менструацією.
Норма менструального циклу, який відраховується від першого дня однієї менструації до першого дня наступної, не однакова для кожної жінки.
Ваш менструальний цикл може бути регулярним — приблизно однакової тривалості щомісяця — або дещо нерегулярним, Ваші менструації можуть бути легкими чи рясними, болісними чи безболісними, тривалими чи короткими, і все ще вважатимуться нормальними. У широкому діапазоні «нормальним» є те, що є нормою для Вас.
Загальна інформація про порушення менструального цукла представлена в даному відео:
Відео про гормональні причини порушень менструального цикла:
Параметри, які використовуються для оцінки нормальної маткової кровотечі, включають частоту, регулярність, тривалість і об'єм.
✅Частота – нормальною частотою є початок менструальної кровотечі кожні 24-38 днів.
✅Регулярність – при оцінці регулярності тривалість циклу визначається як кількість днів від початку (день 1) однієї менструації до початку (день 1) наступної менструації. Зміна тривалості циклу (тобто різниця між найкоротшим і найдовшим циклом) залежить від віку та вважається нормою, коли коливання складають:
●Від 18 до 25 років – коливання циклу ≤9 днів
●Від 26 до 41 року – ≤7 днів
●Від 42 до 45 років – ≤9 днів
✅Тривалість – нормальна кількість днів з кровотечею протягом однієї менструації становить ≤8 днів.
✅Об’єм – нормальний об’єм є суб’єктивним і визначається як об’єм менструальної крововтрати, що не має негативного впливу на фізичну, соціальну, емоційну та/або матеріальну якість життя пацієнтки. Для досліджень, які включають кількісний аналіз об’єму менструальної крововтрати (включаючи згустки), визначення норми становить ≤80 мл менструальної крововтрати за цикл.
Будь-які кровотечі за межами норми називають аномальними матковими кровотечами (АМК):
●Нерегулярні кровотечі - тривалість кожного циклу змінюється більш ніж на 7-9 днів
●Довжина циклу коротше (<21 дня) або довше норми (>35 днів)
●Тривалість менструації більше 8 днів
●Надмірні менструації (більше 80 мл впродовж одного цикла)
●Міжменструальні кровотечі
●Посткоїтальні (кровотечі після статевого акту)
●Постменопаузальні кровотечі
Менструальний цикл ділиться на дві фази: фолікулярну і лютеїнову.
✅Фолікулярна фаза починається з початком менструації та закінчується за день до сплеску лютеїнізуючого гормону (ЛГ). Фолікулостимулюючий гормон (ФСГ) стимулює ріст кількох фолікулів у яєчниках, але пізніше рівень ФСГ знижується і продовжує рости тільки один, так званий «домінантний фолікул».
✅Лютеїнова фаза (фаза жовтого тіла) починається в день викиду ЛГ і закінчується на початку наступної менструації.
Приблизно на 12-14 день циклу відбувається викид лютеїнізуючого (ЛГ) та фолікулостимулюючого гормона (ФСГ). ЛГ стимулює вихід яйцеклітини із фолікула – цей процес називається овуляцією.
Фолікул, з якого вийшла яйцеклітина, закривається та формує жовте тіло, що виробляє гормон прогестерон, який разом з естрогеном стимулює слизову оболонку матки до потовщення,накопичення поживних речовин, викликає згущення цервікального слизу і таким чином готує до можливого запліднення.
Якщо запліднення відбулось, жовте тіло продовжує функціонувати на ранніх термінах вагітності і допомагає її підтримувати.
Якщо запліднення не відбулость, жовте тіло дегенерує,перестає вироблятись прогестерон. Верхній шар ендометрію відшаровується і відбувається менструація (відшарування слизової оболонки матки, що супроводжується кровотечею).
Війна проходить не лише по лінії фронту.
Війна вже всередині кожного: на лінії фронту вона фізична, поза ним - вона психологічна. Кожна українка має різну ситуацію, хтось доглядає дітей, готує їжу для армії, допомагає літнім людям, хтось безпосередньо приймає участь у бойових діях. Кожна жінка сьогодні в такі часі знаходиться під впливом сильного стресу, який може викликати безсоння, головні болі, занепокоєння і депресію. Стрес, дефіцит харчування та сну мають вплив на стабільність менструального циклу у жінок та можуть призвести або до затримки місячних, або до порушення циклу та тривалості менструації.
Під впливом стресу та значного психоемоційного напруження підвищуються рівні кортизолу, адреналіну та пролактину. Зростання рівнів цих гормонів мають прямий та непрямий вплив на стан організму жінки, обмінні процеси та синтез білків та жіночих гормонів, на імунну систему, поведінкові та психічні реакції, таким чином порушують нормальні фізіологічні процеси, що відповідають за овуляцію, ріст та трансформацію ендометрію, настання менструації. Якщо у Вас затримка менструації більше ніж 7 (9) днів при регулярному циклі потрібно виключити вагітність та проконсультуватись з лікарем гінекологом для призначення відповідного лікування та корекції циклу, зробити ультразвукове обстеження органів малого тазу для виключення органічної патології. Так само при появі кров’янистих виділень між менструаціями, посткоїтальній кровотечі, надмірних менструаціях важливо звернутись до лікаря по допомогу.
Будьте здорові та тримайтесь! Все буде УКРАЇНА! Лікарі Клініки доктора Медведева
Перелік використаної літератури:
1. https://www.uptodate.com/
2. https://www.medscape.com/
3. https://medlineplus.gov/
4. https://www.webmd.com/
З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.
Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:
Про клініку
- Чому ми?
- Наші цінності
- Ліцензії
- Фотогалерея
- Керівництво
- Якого обрати лікаря?
- Вакансії
- Історія
- Партнери
- Відгуки
- Договір оферти
- Правила розпорядку
- Відеоспостереження
Прес-центр
Напрямки
Контакти
- м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60, працюємо за попереднім записом +38 (067) 142-50-60 +38 (099) 142-50-60 +38 (073) 142-50-60
-
Пн—Пт: з 8:00 до 20:00
Сб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
-
Підписка на новини