м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60, працюємо за попереднім записом
Графік роботиСб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
Консультація невролога
У нашій клініці працює досвідчений, грамотний невропатолог (невролог). Спектр діяльності лікаря-невролога дуже широкий - починаючи від болів в спині, закінчуючи головними болями, безсонням, розсіяним склерозом, порушеннями мозкового кровообігу і так далі. Невролог може бути дуже корисний навіть при захворюваннях, які, на перший погляд, не пов'язані з "нервами".
Які захворювання лікує лікар-невролог
● біль в різних частинах тіла (головні болі, неприємні відчуття в області шиї, спини, попереку, в руках і ногах);
● невралгії, неврити, невропатії;
● ішемічні, геморагічні інсульти;
● забезпечує профілактику виникнення інсультів та інфарктів;
● черепно-мозкові та хребетні травми;
● атеросклероз, гіпертонічну хворобу, судинно-мозкову недостатність; енцефалопатії різного походження;
● хвороба Паркінсона,
● різні тики и гіперкінезі;
● епілепсію, и судомні синдроми, віклікані різнімі причинами;
● розсіяній склероз інші демієлінізуючі захворювання;
● порушення пам'яті, уваги, мислення;
● запаморочення, хіткість, Порушення коордінації;
● слабкість в кінцівках;
різні порушення сну.
З якими симптомами слід звернутися до невролога
Неврологічні захворювання в сучасному суспільстві представляють досить актуальну проблему. Не ризикуйте своїм здоров'ям - при будь-якому з нижче перерахованих симптомів запишіться на прийом невролога:
● раптово виникли або тривало зберігаються болі;
● зниження чутливості в будь-якій області тіла;
● неясність зору, порушення слуху, смаку, нюху;
● асиметрія обличчя;
● слабкість, зниження або підвищення тонусу в окремих м'язах;
● хитка хода, порушення координації рухів, раптові мимовільні рухи (судоми, нервовий тік);
● запаморочення, шум у вухах;
● напади втрати свідомості або інші періодично повторювані розлади;
● розлад пам'яті, уваги, труднощі розумової діяльності;
● порушення мови, гугнявість голосу,
● порушення сну.
Рання консультація невролога може бути корисна і необхідна пацієнтам будь-якого віку з вищепереліченими симптомами, так як ранній діагноз - найкраща умова для успішного лікування. Тенденції сучасного підходу до лікування неврологічних порушень спрямовані на відновлення або відшкодування втрачених функцій силами і ресурсами самого організму. У нашій клініці використовується індивідуальний підхід до кожного пацієнта з урахуванням даних доказової медицини та міжнародних гадлайнов по діагностиці та лікуванню неврологічних захворювань.
Як підготуватись до прийому невролога?
Дуже часто пацієнти задають питання: «Які дослідження необхідно зробити перед консультацією?» Це питання найчастіше ставить у глухий кут і майже завжди відповідь - "ніякі"...
А що тоді потрібно для консультації:
Візьміть аркуш паперу або відкрийте нотатки в телефоні, подумайте, що Вас турбує, які скарги змушують звернутися до невролога і обов'язково запишіть їх. Ведіть щоденник скарг протягом кількох днів. Внесіть туди всі скарги, навіть якщо вони, здається, не мають нічого спільного з основним захворюванням. Наприклад, якщо набрякають ноги, часто болить живіт, темніє в очах при переході в положення стоячи - це теж може бути важливим, хоча здається, що "не неврологія". Лікар вивчить все, що має значення у контексті консультації.
Дуже часто лише в кінці прийому, коли я вже виписую рецепти, виявляється, що крім багатьох симптомів є ще, скажімо, щоденний головний біль. І все починається наново...
На тому самому аркуші докладно розпишіть послідовність розвитку Ваших скарг. Нічого страшного, якщо ви щось пропустите, на прийомі лікар задає багато додаткових питань. Тому що пацієнти дуже часто не звертають уваги на якісь важливі дрібниці.
Обов'язково візьміть з собою всі тести, які ви склали, виписки та іспити, які ви склали раніше. Це потрібно не для того, щоб лікар "підглянув діагноз" (як мені одного разу заявив пацієнт: "Ви спочатку діагноз поставте, а потім я покажу, а то ви підгляньте і в чому сенс консультації?"). А сенс у тому, що є клінічне мислення та етапи постановки діагнозу, і якщо ви з моїми колегами вже пройшли якісь дослідження та патології там не виявлено, немає сенсу робити їх ще раз. Або ви проходили курс терапії, навіть правильний, але він не допоміг, негативний результат – це теж результат, він дозволяє рухатися далі.
Приготуйте перелік препаратів, які Ви приймаєте на момент консультації, при можливості згадайте які приймали раніше (з приводу цих скарг) і який був ефект.
Це може впливати на вибір лікування.
Хочу відзначити окремий момент: якщо ви з якоїсь причини вже проходили МРТ, то бажано, щоб воно було на диску. Якщо є тільки на плівці – приносьте плівку, але цього не завжди достатньо. Висновок абсолютно ніколи не вистачає, попрошу прийти ще або відправити диск на пошту (якщо, звичайно, МРТ взагалі знадобиться).
Якщо МРТ та інші дослідження не зроблено - не треба їх робити "про всяк випадок". Спочатку прийом, де шляхом обстеження визначається ступінь ураження нервової системи, а вже потім призначається додаткове обстеження. Не завжди воно взагалі потрібне.
Ось, мабуть, і все, що потрібно на прийомі. Не потрібно робити гори досліджень перед консультацією, дуже часто це просто витрачені гроші! Дослідження має призначатися згідно з клінічною картиною. І при однакових скаргах може відрізнятися у різних пацієнтів.
Ще раз давайте повторимо хто такий невролог?
Невролог – це лікар, який займається діагностикою та лікуванням хвороб, пов'язаних з нервовою системою – центральною (головний та спинний мозок) та периферичною (нервові волокна, наприклад, у кінцівках).
Якщо у пацієнта раптово ослабли кінцівки, перекосило обличчя, мова стала невиразною - це ознаки ймовірного інсульту, слід негайно викликати швидку допомогу.
Плановий візит до невролога виправданий :
● якщо вас мучить головний або будь-який інший хронічний біль, особливо біль у спині, шиї;
● якщо порушилася чутливість, з'явилися печіння та поколювання, наприклад, у пальцях рук;
● при запамороченнях, при падіннях, що раптово виникають, нестійкій ході;
● тремтіння в руках та інших частинах тіла;
● труднощі при початку та зупинки руху
● при епізодах втрати свідомості та судомах;
● зниження пам'яті та кмітливості;
● двоїння в очах, асиметрія обличчя;
● порушення смаку, нюху;
● іноді дуже поширені симптоми, такі як головний біль, слабкість або стомлюваність, хронічні болі в грудній клітці, тазу можуть викликати хворобу або стан, що знаходиться в компетенції лікаря-невролога.
Огляд невролога - це мистецтво, побудоване на глибокому знанні анатомії і фізіології нервової системи. Ви тільки увійшли до кабінету, невролог професійно підсвідомо вже оцінив тип ходи, стійкість, наявність тремору, наскільки ви тримаєте голову високо і наскільки пряма у вас спина.
Відкриття наших попередників, лікарів IXX століття у неврології, мабуть, зберегли найбільшу актуальність серед усіх клінічних дисциплін. Простими предметами – молоточком і тупою голкою, іноді – теплим/холодним предметом і музичним камертоном здійснюється діагностика, яка точно перевищує сучасні візуалізуючі методики.
Невролог перевіряє силу у м'язах, чутливість шкіри на різних ділянках тіла, наявність тремору, точність рухів, стійкість при стоянні та ходьбі та оцінює рефлекси.
Інструментальним методам, таким як томографія, залишається шукати точно там, де було зазначено. Це старовинне, але актуальне мистецтво неврологів називається «топічною діагностикою».
Діагностика неврологічних захворювань
Проте інструментальна діагностика не менш важлива, вона дозволяє визначити не лише причину неврологічного захворювання, а й ризики розвитку деяких з них.
Наприклад, ультразвукова доплерографія сонних артерій дозволяє виявити їхню атеросклеротичну поразку на ранній стадії та вжити заходів профілактики ішемічного інсульту.
Ушкодження кісток, хребців при больових синдромах та чутливих порушеннях у режимі реального часу невролог може оцінити за допомогою цифрової низькодозової рентгенографії. При необхідності візуалізації головного та спинного мозку він може призначити магнітно-резонансну томографію (МРТ).
Лікування у невролога
У лікуванні ми спираємося на клінічні рекомендації професійних лікарських угруповань розвинених країн.
Наприклад, при запамороченні не термінове призначення «судинних крапельниць», а розібратися в причині. Найчастіша причина – доброякісне позиційне запаморочення, яке усувається специфічним вправами і «маневрами».
Ми розповімо Вам, що не можна попередити розвиток інсульту «курсами крапельниць двічі на рік», але при цьому нормалізація артеріального тиску, холестерину, відмова від куріння, у деяких випадках призначення антиагрегантів дозволяє зменшити цей ризик у рази.
Важливо якомога раніше розпочати повноцінну реабілітацію – саме вона дозволяє відновити мову та належний обсяг рухів, це комплекс заходів, в основі яких – особливим чином розроблені фізичні вправи та тренування.
Головне, що ми запропонуємо Вам – обґрунтований діагноз або найкоротший діагностичний шлях, лікування, що ґрунтується на міжнародній практиці, а також методи профілактики захворювань.
Оплатити он-лайн консультацію невролога можна натиснувши на кнопку:
В полі коментар вкажіть, будь ласка, прізвище фахівця, онлайн-консультацію якого хочете отримати.
Оплачуючи консультацію он-лайн, Ви погоджуєтеся з договором оферти, з яким можна ознайомитися тут. В поле коментар вкажіть, будь ласка, прізвище фахівця, онлайн-консультацію якого хочете отримати. На очному прийомі ми допоможемо Вам вибрати ті методи діагностики і лікування, які дійсно необхідні, максимально безпечні та ефективні у Вашому випадку.
Будьте щасливі і здорові!
З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.
Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:
Про клініку
- Чому ми?
- Наші цінності
- Ліцензії
- Фотогалерея
- Керівництво
- Якого обрати лікаря?
- Вакансії
- Історія
- Партнери
- Відгуки
- Договір оферти
- Правила розпорядку
- Відеоспостереження
Прес-центр
Напрямки
Контакти
- м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60, працюємо за попереднім записом +38 (067) 142-50-60 +38 (099) 142-50-60 +38 (073) 142-50-60
-
Пн—Пт: з 8:00 до 20:00
Сб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
-
Підписка на новини