Передлежання плаценти

Передлежання плаценти - це ускладнення вагітності, при якому плацента розташовується в нижньому сегменті матки, при цьому повністю або частково перекриваючи внутрішній зів (вихід із матки). На ранніх термінах вагітності частіше зустрічається низьке розташування плаценти, до терміну пологів кількість низького прикріплення або передлежання плаценти значно зменшується.

Існує ціла низка факторів ризику виникнення передлежання плаценти, які включає попередні даної вагітності акушерські або гінекологічні ситуації, які могли стати провокуючими факторами, навіть куріння!

 Терміни діагностики:

На другому плановому скринінгу в 18-20 тижнів вагітності лікар ультразвукової діагностики визначає локалізацію плаценти, вимірює в міліметрах відстань від внутрішнього зіва до краю плаценти. Якщо край плаценти доходить до внутрішнього зіва шийки матки або перекриває його, необхідно зробити повторне дослідження вагінальним датчиком у терміні 25-26 тижнів. Якщо підтверджується діагноз передлежання плаценти, то вагітна навіть без жодних скарг та клінічних проявів має бути госпіталізована до акушерського стаціонару до терміну пологів. Діагноз передлежання плаценти є показанням для кесаревого розтину.

Якщо при проведенні УЗД у 25-26 тижнів визначається розташування краю плаценти менше 20 мм від внутрішнього зіва матки, то рекомендується проведення ще одного дослідження. При визначенні терміну 35-36 тижнів відстані від краю плаценти до внутрішнього зіва 20 мм і більше можна розраховувати на сприятливий прогноз для вагінальних пологів.

Будь-яке перекриття після 35-36 тижнів вагітності внутрішнього зіва є показанням для проведення кесаревого розтину.

У жодному разі не впадайте в паніку, якщо Вам ставлять діагноз передлежання плаценти, просто наберіться терпіння!

На жаль, вплинути на плаценту та її «рух» ми (лікарі) не можемо!

Але якщо Вам потрібна госпіталізація – повірте, це тільки для Вашого блага! Довіртеся фахівцям та все обов'язково буде добре!

Будьте завжди здорові та щасливі!

Лікар Клініки Лікаря Медведєва Акушер-гінеколог Баранець Євгенія Владиславівна

Перелік використаної літератури: 

  1. https://www.uptodate.com/
  2. https://www.medscape.com/
  3. https://medlineplus.gov/
  4. https://www.webmd.com/

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube

 

Повернутися до списку статей