м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60, працюємо за попереднім записом
Графік роботиСб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
Вагітність – це не хвороба
Вагітність це не хвороба. Але навіть у практично ідеально здоровому організмі можуть бути проблеми, про які ви не підозрюєте. Тому важливо все, що можна виправити, зробити до вагітності. Коли ви приходите ставати на облік, вже все відбулося. Щось виправити ми не можемо, і іноді доводиться докладати героїчних зусиль, щоб зберегти здоров'я мами та отримати здорову дитину.
Є загальноприйняті рекомендації для всіх, хто планує вагітність:
1. Відмовтеся від шкідливих звичок хоча б за півроку до зачаття. Це стосується і батька дитини. Алкоголь, куріння (всі його варіанти), кальян впливають на генетичний матеріал, призводять до мутацій і можуть викликати далеко не найнешкідливіші захворювання у дитини.
2. Намагайтеся виключити контакт з агресивною побутовою хімією. Або привчіть себе виконувати всю домашню роботу в рукавичках. Якщо ваша робота пов'язана з профшкідливістю, подумайте, що важливіше: робота чи здоров'я майбутнього малюка. Якщо ви - затятий городник або квітникар, то всі роботи із землею проводите тільки в рукавички.
3. Нормальний режим дня. Повноцінний сон впливає вироблення гормонів, які впливають можливість зачаття. Хронічне недосипання призводить до порушень
менструального циклу та відсутності овуляції. Помірна фізична активність також не завадить. Одна з найчастіших скарг у всіх вагітних – біль у спині. Тому
займіться зміцненням м'язового корсета. Пілатес, йога, басейн і навіть просто тривалі прогулянки та зарядка будинку, допоможуть вам впоратися з цією проблемою під час вагітності.
4. Харчування. Забуваємо про булочки, тортики та всякі хімічні смаколики. На жаль, зараз досить багато вагітних, у яких розвивається гестаційний діабет. І
привчити себе харчуватися правильно і потрібно заздалегідь. Багато корисні речовини та вітаміни можна отримати з продуктами та не вживати їх хімічні аналоги.
Навчіться пити достатню кількість води. Не купуйте продукти із тривалим терміном зберігання. Не використовуйте без серйозної термообробки домашню молочну
продукцію. Не спробуйте сирий фарш. Виключіть з їжі хамон, суші з сирою рибою та всі сиров'ялені продукти. Категорично не можна їсти в'ялену та копчену рибу,
особливо куплену з рук. Модні мікрогрини теж небезпечні через можливість зараження листеріозом. Ретельно мийте всі продукти. Особливо зелень та полуницю.
Майте кілька досточек. Для м'яса, для сирих продуктів та для готової їжі. Для приготування їжі бажано використати очищену воду. Чому так багато про харчування. 90% всіх дзвінків у тому, що болить живіт під час вагітності, пов'язані з порушенням дієти. Для того, щоб це зрозуміти, потрібно подивитися, можливо навіть зробити УЗД, і виявляється, що з вагітністю все ОК, а підвів ШКТ. Тому вчимося харчуватися правильно заздалегідь.
5. Завітайте до стоматолога. Гострий зубний біль, особливо у ранні терміни вагітності, коли рентген-дослідження проблематично – серйозна проблема. І є ще не дуже добрі мікроби, які живуть у ротовій порожнині. Чищення зубів від нальоту, лікування карієсу, поради від стоматолога, як зберегти зуби під час вагітності, допоможуть уникнути ургентних візитів до стоматолога під час вагітності. І майбутній тато теж має все це зробити. Мікрофлора загальна.
6. Візит до сімейного лікаря. Не формальний, а з отриманням рекомендацій та обстеженнями, якщо це потрібно. Перед візитом не полінуйтеся дізнатися про всю медичну історію сім'ї. Ці ж питання вам ставитиме і лікар гінеколог, коли ви стаєте на облік. На жаль, багато проблем передаються з покоління до покоління і можуть ускладнити перебіг вагітності. Тому важливо дізнатися все про свій організм наперед. Лікувати під час вагітності набагато складніше та не так безпечно.
Вагітність та фізичні навантаження
Більшість вагітних не сприймають вагітність як хворобу і не згодні міняти звичний образ життя. Отже фізичне навантаження за час вагітності приносить подвійну користь: тренує серцево-судинну та інші системи організму ,та знижує деякі незручності при вагітності. Дозовані фізичні навантаження допомагають зменшити закрепи, біль та напругу хребта, попередити надмірну вагу у вагітних, нормалізувати роботу більшості органів та систем , а також поліпшити психоемоційний стан та настрій вагітної жінки.
Протипоказання для фізичних вправ:
✅Кровотеча під час вагітності.
✅Затримка розвитку плоду.
✅Передлежання плаценти.
✅Гіпертензивні розлади під час вагітності.
✅Ознаки передчасних пологів, підтікання навколоплідних вод.
✅Багатоплідна вагітність.
У першому триместрі вагітності звичайну фізичну активність можлива у жінок, для котрих фізичне навантаження звичайна справа. Нетренованим жінкам слід не перевантажуватися. К третьому триместру необхідно всім знизити навантаження. В другому триместрі слід виключити вправи на спині, присідання, стрибки ,інтенсивні махи ногами. Вправи завжди треба робити під наглядом фітнес тренера. Важливо щоб серцебиття не перевищувало 125-140 за 1 хв., а загальний стан був задовільним. Слід виключити силові вправи, перевагу слід віддати статичним навантаженням ( йога, пілатес, стретчинг). Дуже корисні вправи в воді. Вода знімає напругу. Піші прогулянки є самим доступним фізичним навантаженням, але не слід їх робити на великі відстані, темп їх не повинен визивати дискомфорт .Слід зазначити , при всіх навантаженнях дотримуватися водного балансу . Не слід забувати і про вправи Кегеля, для зміцнювання м’язів тазової діафрагми , особливо це актуально після пологів. Заняття слід проводити 3-4 рази на тиждень. Важливою умовою є виключення видів спорту, пов’язаних з ризиком травматизму, навантажень при котрих можливо зниження рівня кисню в крові(дайвінг, парашутний спорт, катання на лижах на високогірних курортах). Одночасно виникає питання, коли слід відновити заняття після пологів. Після неускладнених пологів треба виконувати прості вправи (наклони, повороти тулуба, присідання), можливо відновити через пару тижнів. Більш важкі справи через 1.5- 2 місяця після консультації гінеколога. І не забувайте, про вправи Кегеля, це допоможе уникнути деяких проблем в майбутньому. Більшість фізичних вправ доступні в відкритому доступі в інтернеті, але не забувайте скорегувати ці заняття з гінекологом. Бажаю щоб ваша вагітність перетворилась в неімовірне задоволення собою в житті.
Лікарі акушери-гінекологи Клініки
Перелік використаної літератури:
З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.
Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:
Про клініку
- Чому ми?
- Наші цінності
- Ліцензії
- Фотогалерея
- Керівництво
- Якого обрати лікаря?
- Вакансії
- Історія
- Партнери
- Відгуки
- Договір оферти
- Правила розпорядку
- Відеоспостереження
Прес-центр
Напрямки
Контакти
- м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60, працюємо за попереднім записом +38 (067) 142-50-60 +38 (099) 142-50-60 +38 (073) 142-50-60
-
Пн—Пт: з 8:00 до 20:00
Сб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
-
Підписка на новини