Подорожі під час вагітності

На консультаціях ви часто запитуєте про авіаперельоти під час вагітності. Щоб усвідомлено вирішити, летіти чи не летіти, треба знати про можливі «пригоди».  Для більшості вагітних жінок подорож на довгу відстань буде безпечною, а короткий переліт може стати більш безпечною альтернативою тривалій поїздці на автомобілі, автобусі чи поїзді. Проте, треба пам’ятати про наступні рекомендації.

✅ Ремені безпеки необхідно пристібати верхнім поясом над животом і нижнім поясом під животом.

✅ Авіаперельоти не збільшують ризик передчасних пологів або інших акушерських ускладнень. Але якщо починаються пологи чи кровотеча під час польоту, то відповідна негайна допомога не зможе бути надана. Завжди уточнюйте, що входить у вашу медичну страховку. Більшість авіаперевізників просять вагітних жінок мати при собі висновок акушера-гінеколога із зазначенням терміну вагітності. EBCOG рекомендує, щоб у такому висновку також вказувались передбачувана дата пологів та чи існують фактори ризику передчасних пологів та акушерських ускладнень. Загалом авіакомпанії не дозволяють вагітним літати після 37 тижнів, а у разі двійні, після 32 тижнів.

✅ Знижена рухливість під час подорожі збільшує ризик набряку ніг та венозної тромбоемболії (ВТЕ). Під час вагітності цей ризик підвищений в 9 разів і збільшується ще в 3 рази при перельотах більше чотирьох годин. Для профілактики ВТЕ треба використовувати компресійні панчохи, пити достатньо води, уникати кофеїну та алкоголю і робити зарядку кожні 30 хвилин.

✅ Зменшений тиск у літаку призводить до 10% зниження насичення крові киснем матері. Це стає проблемою, коли рівень гемоглобіну нижче 75 г/л та у жінок з серйозними захворюваннями серця та легень. Знижений тиск також може призвести до дискомфорту та проблем у вухах (навіть до розриву барабанної перетинки), особливо якщо є нежить, гайморит або отит. Щоб запобігти цим проблемам, потрібно робити ковтальні рухи або жувати гумку під час зльоту та приземлення. Не можна допускати закладеності носа.

✅ Завчасно дізнайтесь про ендемічні інфекційні хвороби у певних країнах і пройдіть відповідні щеплення. В країни з інфекційними захворюваннями, які розповсюджуються комарами (лихоманка денге, малярія, Зіка), краще не подорожувати під час вагітності.

✅ Після прибуття до місця призначення розумно визначити розташування найближчого медичного закладу.

Будьте завжди здорові!

Лікар Клініки доктора Медведева, акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог Авксентьєва Юлія Володимирівна

Перелік використаної літератури: 

  1. https://www.uptodate.com/
  2. https://www.medscape.com/
  3. https://medlineplus.gov/
  4. https://www.webmd.com/

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube

Повернутися до списку статей