м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60, працюємо за попереднім записом
Графік роботиСб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
PRP-терапія в неврології
Що таке PRP-терапія?
PRP - це новий терапевтичний інструмент, який останніми роками набув широкого поширення в усьому світі, завдяки успішному використанню при лікуванні травм у зірок спорту. Можливо, ви чули про відомих професійних футболістів, зокрема Тайгер Вудс та Рафаель Надаль, які приписують своєму «чудовому» відновленню після травми використання загадкового лікування під назвою PRP-терапія.
Нижче в таблиці представлений склад PRP і біологічні властивості її компонентів:
PRP-терапія чи плазмотерапія – це ін'єкції власної плазми пацієнта, збагаченої тромбоцитами, для стимулювання регенеративних можливостей організму. Абревіатура PRP – це скорочення від англійської Platelet rich plasma, тобто плазма крові, збагачена тромбоцитами. Давно відомо, що тромбоцити – клітини крові, які необхідні для згортання крові, що перешкоджає кровотечі. Однак, лише наприкінці минулого століття стало ясно, що після того, як потік сформований, саме речовини, що виділяються тромбоцитами, регулюють процеси синтезу колагену та еластину. Ці білки - основа сполучної тканини, каркасу, що забезпечує міцність та еластичність різних структур організму. Збільшення синтезу колагену та еластину призводить до прискорення регенерації та зміцнення зв'язок. Завдяки біоактивним факторам, які перебувають у збагаченій плазмі людини, стимулюється зростання здорових клітин, знімається запалення. Ці ефекти відіграють важливу роль у комплексній відновлювальній терапії у пацієнтів з больовими синдромами різної локалізації, зумовленими фасетковим синдромом та міофасціальною дисфункцією (як первинною, так і в результаті остеохондрозу).
Мета PRP-терапії полягає в тому, щоб у розчині, який вводитиметься в пошкоджену область, максимізувати кількість тромбоцитів.
Як це відбувається? Для проведення процедури PRP-терапії проводиться забір невеликої кількості крові з вени пацієнта в спеціальну стерильну одноразову пробірку. Потім центрифуга-сепаратор розділяє кров на еритроцитарної масу і плазму, багату тромбоцитами. Отримана плазма ін'єкційно вводиться в зону лікування.
PRP-терапія сприяє:
• поліпшенню кровообігу в ураженій області;
• усуненню м'язового спазму;
• прискоренню відновлення хряща як за рахунок біологічно активних речовин, що регулюють цей процес, так і за рахунок постачання його необхідними компонентами.
PRP-терапія ефективно застосовується для боротьби з больовим синдромом, порушеннях статико-динамічної функції хребта, як посттравматичних, так і обумовлених дегенеративно-дистрофічними процесами тканин, для прискорення реабілітації після травм і операцій. Величезною перевагою даного методу лікування є не тільки усунення симптомів, але і вплив на причину, що викликала захворювання.
Як проходить PRP-терапія?
Сучасна технологія активізації своєї ж плазми дозволяє сеанс лікування зробити швидким і безболісним. З венозного русла, що звернувся, береться невелика кількість крові, з якої шляхом центрифугування отримують збагачену тромбоцитами плазму. Оскільки різні елементи крові мають різний розмір та вагу, після обробки на центрифузі у пробірці створюється кілька шарів, що дозволяють легко видалити все непотрібне, залишивши необхідні для терапії тромбоцити. У нормі вміст тромбоцитів у плазмі крові 180–320×109/л. Після збагачення стає 1000–2500×1009/л. При цьому самі тромбоцити містять безліч біологічно активних речовин - факторів росту. Отриманий розчин вводять у уражені ділянки. У поодиноких випадках буває достатньо 1 процедури, але частіше доводиться зробити 3-5 маніпуляцій з інтервалом у 7 днів.
Як готуватись до PRP-терапії?
Перед початком лікування потрібна консультація фахівця. Після огляду ураженого вогнища та з'ясування анамнезу хвороби лікар призначить курс плазмотерапії. Спеціально готуватися до процедури не треба, але необхідно пам'ятати про деякі рекомендації:
• за 2 тижні припинити прийом антитромбічних засобів (у тому числі ацетилсаліцилової кислоти);
• за добу до сеансу виключити алкогольні напої;
• за добу до сеансу не займатися спортом та уникати важких фізичних навантажень;
• урізноманітнити раціон харчування, включивши джерела вітамінів групи B (цілісні злаки, чорний хліб) і С (квашена капуста, чорна смородина), або приймати полівітаміни,
• безпосередньо перед сеансом можна випити до двох склянок теплої звичайної води
Чи є протипоказання для PRP-терапії?
Протипоказання до аутоплазмотерапії визначає лікар індивідуально. Але фахівці не рекомендують проводити процедуру пацієнтам із наступними хворобами:
✅онкологія;
✅гострий інфекційний процес;
✅хвороби крові;
✅цукровий діабет;
✅аутоімунна патологія;
✅психічні порушення
Переваги PRP-терапії
• відсутність алергічних реакцій, оскільки використовуються власні тканини пацієнта;
• немає ризику передачі інфекції з кров'ю, оскільки, знову ж таки, використовується власна кров;
• немає побічних ефектів та системної дії – впливу на печінку, нирки та інші органи, як це буває у ліків;
• дозволяє зменшити або навіть припинити прийом лікарських препаратів,
• висока ефективність, швидкий та довготривалий ефект, відмінна заміна гормонотерапії.
PRP-терапія сприяє покращенню кровообігу в ураженій ділянці; усунення м'язового спазму; прискорення відновлення хряща як з допомогою біологічно активних речовин, регулюючих цей процес, і з допомогою постачання його необхідними компонентами; прискорення реабілітації після травм та операцій. PRP-терапія дозволяє покращити якість життя пацієнта за рахунок усунення болю та розширення діапазону рухів у суглобі.
PRP-терапія-новий метод лікування, який добре зарекомендував себе. Але, незважаючи на те, що наявні результати дуже обнадіюють, не варто вважати метод панацеєю. Як і все нове, PRP-терапія потребує подальшого вивчення. Тому не варто самостійно призначати курс лікування, займатися цим повинен тільки лікар після ретельної діагностики.
Чому процедуру потрібно зробити саме в Клініці доктора Медведева?
✅Наші неврологи сертифіковані за цим напрямком лікування в неврології
✅Ми маємо хороший успішний досвід застосування PRP-терапії в різних областях медицини
✅Нами виконано прийнятніший кількість таких маніпуляцій.
✅Оптимальна ціна - відповідає якості Все це дозволяє досягти максимального результату за найкоротший час
Важливо розуміти, що процедура не призначається самостійно. Її доцільність, необхідну кількість процедур і, відповідно, остаточна вартість, визначаються на очній консультації лікаря. На очному прийомі ми допоможемо Вам вибрати ті втручання, які дійсно необхідні, максимально безпечні та ефективні у Вашому випадку. Будьте щасливі і здорові!
З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.
Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:
Про клініку
- Чому ми?
- Наші цінності
- Ліцензії
- Фотогалерея
- Керівництво
- Якого обрати лікаря?
- Вакансії
- Історія
- Партнери
- Відгуки
- Договір оферти
- Правила розпорядку
- Відеоспостереження
Прес-центр
Напрямки
Контакти
- м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60, працюємо за попереднім записом +38 (067) 142-50-60 +38 (099) 142-50-60 +38 (073) 142-50-60
-
Пн—Пт: з 8:00 до 20:00
Сб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
-
Підписка на новини