м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60, працюємо за попереднім записом
Графік роботиСб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
Профілактика резус-конфлікту
Що таке резус імунізація — це імунна відповідь матері на еритроцитарні антигени плода з проникненням утворившихся антитіл через плаценту, що викликає гемоліз еритроцитів плода антитілами вагітної та анемію, та приводить до ураження плода (гемолітична хвороба).
Для цього необхідно, щоб плод був резус-позитивним, а вагітна резус-негативною. При цьому необхідно ще, щоб попала достатна кількість еритроцитів плода до кровоплину матері. Це може трапитись як під час вагітності, так під час пологів. Потенційно небезпечними подіями щодо сенсибілізації під час вагітності є — мимовільний викидень, переривання вагітності медичне, кровотеча, інвазивна процедура, травма живота, відшарування плаценти...Самі пологи та кесарів розтин також являються небезпечними подіями. Також треба пам’ятати, що у жінки в анамнезі могло бути переливання несумісної крові.
Усі вагітні з негативним резус-фактором повинні мають бути обстежені на наявність антирезусних антитіл при першому візиті до лікаря та в 28 тижнів. Якщо у вагітної будуть знайдені антитіла, це позбавить сенсу робити профілактику резус-конфлікту та приведе вагітну до ризиків його розвинення.
Сама профілактика проводиться стандартно під час вагітності всім несенсибілізованим жінкам в терміні 28-32 тиж вагітності шляхом введення 1 дози антирезусного імуноглобуліна анти-Д (300 мкг). Після цього не слід під час данної вагітності обстежувати вагітну на наявність антирезусних антитіл.
Після переривання вагітності в терміні до 12 тижнів, позаматкової вагітності або міхурцевого занеску треба вводити 75 мкг антирезусного імуноглобуліна не пізніше 48 годин, якщо подія трапилась після 13 тижнів вагітность, то доза має становити 300 мкг.
Також обов’язково повинна проводитись профілактика після пологів не пізніше 72 годин якщо народжена дитинка резус-позитивно. Необхідна доза становить 300 мкг антирезусного імуноглобуліна. Є стани, які вимагають подвоєння дози — це кровотеча під час пологів, відшарування плаценти, проведення операції кесарського розтину.
Резус фактор одна з систем груп крові яка обумовлена 59 антигенами, серед яких найбільш практичне значення мають антигени D, C, c, E, e. Терміни «резус позитивний» та «резус негативний» відносяться відповідно до присутності або відсутності антигену D як найбільш імуногенного. Ризик резус-конфлікту виникає у пар з резус - негативною матір’ю та резус - позитивним батьком. Розвитку резус-конфлікту передує сенсибілізація у наслідок потрапляння в кровоток матері еритроцитів плода. Вважають, що еритроцити плода попадають в кровоток матері в 75-100% випадках, але сенсибілізація відбувається при попаданні не менше ніж 0.1 мл. Об’єм попадання еритроцитів плода збільшується відповідно від терміну вагітності - від 7% в І триместрі до 29% в ІІ ,ІІІ триместрах. Збільшення пов’язано з кровотечою в І триместрі, відшаруванням плаценти, кесаревим розтином, тощо. Первинна профілактика передбачає визначення антитіл у вагітних з резус - негативною групою крові при першому візиті до лікаря, та в терміні 28 тиж. вагітності.
Введення антирезус - імуноглобуліну не проводиться за наявністю ізоімунізації.
Після аборту, викидня, позаматкової вагітності або загрози переривання вагітності з кровотечою до 12 тиж. вагітності несенсибілізована жінка має отримати дозу антирезус-імуноглобуліну 125 мкг або 625 МО. Доза збільшується після 28 тиж до 250-300 мкг, або 1250-1500 МО. Якщо жінка не отримала відповідну профілактику у 28-32 тиж. вагітності ризик сенсибілізації, а відповідно і ризик розвитку резус конфлікту збільшується в рази.
Існує міф про необхідність введення анти D-Ig лише після пологів при визначенні резус-позитивної приналежності дитини. Але зростає неймовірність недіагностованої сенсибілізації в ІІІ триместрі, втрачається можливість проведення профілактики резус -конфлікту. Алгоритм ведення жінок з наявністю антитіл визначає лікар, враховуючи фактори ризику. Після пологів, у перші 72 години несенсибілізованій жінці, яка народила дитину з позитивним резус – фактором необхідно ввести анти D-Ig, доза якого становить 250-300 мкг.
Таким чином, своєчасна профілактика резус - конфлікту у вагітних дозволяє уникнути пренатальних ускладнень, та своєчасно народити здорову дитину.
Якщо у Вас залишились питання або Ви вагаєтесь щодо введення антирезусного імуноглобуліна, зверніться до свого гінеколога, або рушайте до нас!
Будьте завжди здорові та щасливі!
Лікар гінеколог Клініки Доктора Медведева Баранець Євгенія Владиславівна
Перелік використаної літератури:
З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.
Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:
Про клініку
- Чому ми?
- Наші цінності
- Ліцензії
- Фотогалерея
- Керівництво
- Якого обрати лікаря?
- Вакансії
- Історія
- Партнери
- Відгуки
- Договір оферти
- Правила розпорядку
- Відеоспостереження
Прес-центр
Напрямки
Контакти
- м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60, працюємо за попереднім записом +38 (067) 142-50-60 +38 (099) 142-50-60 +38 (073) 142-50-60
-
Пн—Пт: з 8:00 до 20:00
Сб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
-
Підписка на новини