Самолікування

Одним із наріжних питань сьогоднішньої медицини є питання самолікування. Спробуймо разом розібратися в тих причинах, які змушують Вас намагатися лікуватися самостійно замість того, щоб вдатися до кваліфікованої допомоги. Зважимо "за" і "проти", і я спробую знайти для Вас переконливі контраргументи.

Отже, чому Ви починаєте лікуватися самі?

Причина перша – дефіцит часу. Ви зайнята людина і Вам ніколи ходити до лікарів, ніколи, часом, навіть записатися на прийом до приватної клініки у зручний для Вас час. Виникає спокуса заїхати-забігти в найближчу аптеку, нашвидкуруч викласти фармацевту скарги та отримати необхідну чудодійну мікстуру. Чудово! Час заощаджено. Але добре, якщо вона справді допомогла і назавтра Ви вже як огірочок, а якщо ні? Якщо хвороба затягується? І в аптеку доводиться йти знову і знову? І ось тут уже загубився пріоритет економії часу і так чи інакше, а до лікаря доведеться йти. Тільки час, за фактом, втрачено.

Причина друга: економічна. Ну, навіщо платити терапевту за прийом, якщо можна лікувати прямо в аптеці (див. пункт перший)? Плюс, фармацевт завжди може запропонувати дешевше аналог дорогого препарату, в якому зацікавлений (!!!) доктор. І ще запропонує препарати для захисту печінки-кишківника-профілактики грибкової інфекції… Усі сучасні лікарі обізнані з поняттям фармакоекономіки. І, повірте, якщо лікар зацікавлений у Вас як у пацієнті (а Ви ж виберете саме того, хто буде у Вас зацікавлений), то він не призначатиме навмисне найдорожчі препарати, якщо це необґрунтовано, не нав'язуватиме Вам непотрібної терапії, вибере оптимальний термін прийому препарату. І тоді подорожчання лікування, що здається, за рахунок консультації терапевта, так само як і іншого фахівця, перетвориться на реальну економію.

Причина третя: Інтернет. Сьогодні «Гугл, на допомогу!» стало якимось магічним заклинанням, а доступність знань у медичній сфері веде Вас у невідомі дали і перетворює на нашого колегу. Безперечно, читайте! Але, скажіть, якщо у Вас не працює годинник, Ви несете його до вартового майстра? «Відлетіла» набійка з підборів, Ви довіритеся шевцеві? У більшості випадків Ви відповісте ствердно. Але Ваш черевик не дорожчий за Ваше здоров'я! І полагодити годинник легше, ніж налагодити живий організм! Вам може здатися, що знайдена інформація відповідає Вашому захворюванню та Ви самі собі встановите діагноз. Без обстеження. Без навички об'єднання у єдину цілісну картину всіх симптомів. І тут Вас чатують відразу дві небезпеки: недооцінити серйозність захворювання або переоцінити і померти три рази від страху заздалегідь. Довіртеся тим, хто навчався цьому багато років і продовжує вчитися все життя!

Мироненко Олена Валеріївна, терапевт, пульмонолог, к.м.н., доцент

Перелік використаної літератури: 

  1. https://www.uptodate.com/
  2. https://www.medscape.com/
  3. https://medlineplus.gov/
  4. https://www.webmd.com/

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube

Повернутися до списку статей