м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60, працюємо за попереднім записом
Графік роботиСб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
Усвідомлене планування сім'ї
Усвідомлене планування сім'ї - прекрасна можливість народити здорових, улюблених і щасливих дітей. Будь-яка мама бажає тільки кращого своїй дитині. А значить, ми рекомендуємо підготувати організм до вагітності і тим самим забезпечити кращий в житті старт для майбутнього малюка.
Так, як вагітність може настати несподівано, краще заздалегідь відмовитися від шкідливих звичок, привести вагу в норму, правильно харчуватися, пройти необхідні дослідження (як татові, так і мамі), думати позитивно і вести здоровий спосіб життя. Це основні правила для того, щоб підготуватися до вагітності найкращим чином.
Вага тіла
Щоб правильно підготуватися до вагітності, необхідно привести вагу в норму і при цьому утримувати її на одному і тому ж рівні приблизно 6 місяців. Це означає, що, якщо Ви тільки недавно схудли, не плануйте вагітність відразу ж. Дайте організму звикнути, освоїтися.
Пам'ятайте, що зайва вага, як і зайва худоба, заважають здоровій вагітності. Недолік ваги може перешкодити зачати дитину і виносити її у випадку зачаття. А зайва вага може стати причиною проблем у мами і дитини, а також стати причиною діабету. Та й жінці із зайвою вагою і новими кілограмами під час вагітності буде вельми нелегко, можуть з'явитися болі в суглобах, хребті.
Шкідливі звички
Про те, що потрібно розпрощатися зі шкідливими звичками під час вагітності знають усі. Але зробити це треба не тоді, коли ви дізналися про те, що всередині Вас є нове життя, а набагато раніше.
Тож, краще припиніть вживати спиртні напої, курити не менш, ніж за три місяці до зачаття, адже це не кращим чином може відбитися на зачатті та майбутній вагітності.
Найважливіше - відмовитися від шкідливих звичок (виключити алкоголь,кинути палити). Причому не тільки жінці, але і чоловікові. Доведено, що алкоголь (у тому числі пиво) негативно впливає на якість сперми і рухливість сперматозоїдів, не кажучи вже про генетику. Добре було б скоротити час користування комп'ютером. Також доведеться відмовитися від хімічної завивки і неякісної косметики: всі засоби по догляду за тілом та волоссям - максимально натуральні, екологічні. Менше бувайте в багатолюдних місцях, де легко підхопити інфекцію, намагайтеся берегти себе і не переохолоджуватися - застуда на ранніх термінах вагітності, особливо викликана вірусами, може інфікувати плід. Перегріватися теж не варто (наприклад, відвідувати сауну, або солярій). Непогано привести м'язи в тонус: елементарний біг вранці, мінімальна зарядка і тонус преса зроблять Вам гарну службу. Організму, щоб виносити і народити, треба бути витривалим.
Правильне харчування
При плануванні вагітності потрібно переглянути свої харчові пристрасті. З любов'ю до шкідливих і неприродних продуктів потрібно покінчити. Акцент потрібно змістити в сторону корисності продукту, як для мами, так і для майбутньої дитини. Також пам'ятайте про те, що при плануванні вагітності Вашому організму дуже потрібна фолієва кислота, залізо, кальцій та інші вітаміни і мінерали. Їжте все тільки найсвіжіше і натуральне!
Сбалансоване харчування - крок до здорового життя не лише у вагітних, тож краще прищепити собі таку звичку якомога раніше. Їжте більше овочів (запечених, на пару, у салатах), кисломолочних продуктів, відвареного м'яса, крупи.
Стрес, спорт, сон
Щоб найкращим чином підготувати організм до вагітності, пам'ятайте про те, що Вам корисно більше спати та займатися спортом, наприклад, ходити у басейн, на аеробіку, йогу. Якщо Ви вже давно займаєтеся у тренажерному залі, то це також не зашкодить. А от переживати, «стресувати» не потрібно. Налаштуйтеся на позитив, поїдьте у відпустку, радійте життю і все вийде.
Зачаття і вагітність після 35 років
Окремо проговоримо такий момент, як підготовка до вагітності жінки після 35 років. Безліч матерів у всьому світі народжують прекрасних здорових дітей не тільки після 35, але й після 40 років. Однак, пам'ятайте, що після 35 років ризик виникнення вад розвитку і спадкових захворювань у дитини зростає. Тому, майбутнім батькам важливо пройти медичне обстеження і при необхідності пройти лікування.
ПОКАЗАННЯ ДО НАПРАВЛЕННЯ ВАГІТНОЇ НА МЕДИКО-ГЕНЕТИЧНЕ КОНСУЛЬТУВАННЯ *
✅Вік вагітної 35 років і більше.
✅Вік чоловіка 40 років і більше.
✅Наявність у одного з подружжя спадкової патології, хромосомної перебудови, або вродженої(их) вади розвитку.
✅Наявність у вагітної фенілкетонурії, муковісцидозу та інших спадкових захворювань
✅Наявність в родині живих або померлих дітей зі:
● спадковою або хромосомною патологією;
● вродженими вадами розвитку - ізольованими або множинними;
● розумовою відсталістю;
● мертвонародженням.
● наявність вищезазначеної патології серед родичів.
● кровноспоріднений шлюб.
● звичне невиношування вагітності невстановленого генезу у І триместрі вагітності.
● несприятливі впливи у ранні терміни вагітності (захворювання, діагностичні, або лікувальні процедури, прийом медикаментів).
● ускладнений перебіг вагітності (загроза переривання з раннього терміну, яка не піддається терапії, багатоводдя і маловоддя).
● вагітні після допоміжних репродуктивних технологій
● патологія плода, виявлена при пренатальному скринінгу (УЗД, біохімічні маркери, високий індивідуальний генетичний ризик виникнення хромосомної та деякої вродженої патології).
● наявність у подружжя шкідливих факторів, пов'язаних із професією.
Медико-генетичну консультацію бажано проводити поза вагітністю, або в її ранні терміни з детальною випискою про перебіг попередніх вагітностей, пологів, стану новонародженого, результатів обстеження, даних патолого-анатомічного дослідження.
Візити до лікарів:
Запланувати треба візити до лікаря акушера-гінеколога, Вашого сімейного лікаря, стоматолога та фахівців, у яких Ви знаходитесь на обліку.
Звичайно ж, мова йде про огляд і необхідні обстеження. Це, мабуть, найважливіше, адже Вам потрібен здоровий малюк. А для цього потрібно бути впевненими, що з маминим (і батьковим, до речі) здоров'ям все гаразд.
По-перше, за півроку до передбачуваної вагітності потрібно припинити прийом оральних контрацептивів, вийняти спіраль і пройти перевірку у гінеколога на наявність проблем зі здоров'ям, щоб не було неприємних сюрпризів і марних очікувань. Лікар визначить також необхідність дослідження крові на герпес, токсоплазмоз, краснуху, сифіліс, ВІЧ, гепатит - ці хвороби дуже небезпечні, якщо розвиваються, або загострюються під час вагітності, а про їх наявність Ви можете і не підозрювати, оскільки вони можуть протікати приховано. Якщо є інфекції, краще, ефективніше і безпечніше вилікувати їх до того, а не в процесі (і це стосується обох батьків).
По-друге, навіть якщо вважаєте себе абсолютно здоровою, навідайтеся до терапевта - краще переконатися в цьому ще раз. Вимірювання артеріального тиску, загальний аналіз сечі і крові зможуть виявити приховані хронічні захворювання, анемію, хвороби нирок, гіпертонію. Обов'язково зробіть флюорографію.
Кого ще варто відвідати? В обов'язковому порядку - стоматолога. Карієс і проблеми з ротовою порожниною - це ворота для інфекцій. А малюкові всередині Вас це абсолютно ні до чого.
Часто у сучасних жінок є проблеми із зором. Тому заплануйте також похід до офтальмолога.
І не забудьте про вакцинацію. Це хороший спосіб перестрахуватися від «несподіванок». Наприклад, вакцинація від краснухи потрібна в тому випадку, якщо Ви не хворіли на неї (або не впевнені в цьому на 100%). Щеплення необхідно зробити за 2-3 місяці до запланованої вагітності. Також не зайвим буде подумати про щеплення від гепатиту В.
Не забувайте про настрої: стреси - великий ворог не тільки майбутньої вагітності, але і здоров'я в цілому. Тому гарний настрій, бадьорість духу і позитивні емоції - те, що потрібно для того, щоб все пройшло успішно. І потім? кожну жінку прикрашає промениста посмішка і щасливий блиск в очах!
А тепер більш інформації про фолієву кислоту!
Фолієва кислота для вагітних жінок дуже важлива, так, як правильний розвиток ембріона залежить від потрібної кількості даного вітаміну в організмі матері. Вітамін В9, це і є фолієва кислота, потрібно починати приймати майже з перших тижнів вагітності, бо вже з 16 дня починається формування внутрішніх органів дитини. Недостатність цього вітаміну може призвести до поганого самопочуття вагітної жінки, бо все потрібне організму надходить дитині, і тому у майбутньої матері може спостерігатись авітаміноз.
Якщо звичайна людина повинна споживати на добу до 200 мкг фолієвої кислоти, то для вагітних ця планка повинна бути значно вище. Тобто, від 400 до 800 мкг. При повноцінному харчуванні жінки даний вітамін надходить в організм з їжею. Або під час прийому вітамінного комплексу для вагітних. Знизитися фолієва кислота може в таких випадках:
✅при токсикозі, що супроводжується блювотою.
✅при захворюваннях шлунково-кишкового тракту
✅при діабеті
У цих випадках лікар може прописати додатковий прийом вітамінів цієї групи.
Значення фолієвої кислоти для формування плоду:
✅вітамін В9 бере участь в появі плаценти. При нестачі цього компонента може розвинутися плацентарна недостатність, а це загрожує перериванням вагітності.
✅фолієва кислота для вагітних, так само як вітамін В12 бере участь у клітинному розподілі, важливому для формування всіх органів у ембріона.
✅бере участь у виробленні крові і нуклеїнових кислот, які у відповіді за формування спадкових ознак.
✅вітамін В9 грає не останню роль у розвитку нервової трубки у плода.
Чим загрожує нестача фолієвої кислоти, крім загрози викидня при низькому вмісті фолієвої кислоти:
✅вроджена вада серця у дитини.
✅аненцефалія, коли не формується головний мозок плоду
✅розвиток грижі в мозку
✅вроджені недоліки зовнішності дитини.
✅відставання в розумовому та фізичному розвитку.
✅недорозвиненість хребта.
✅токсикоз під час вагітності у матері і т.і.
У підсумку, напрошується висновок, що фолієва кислота для вагітних - невід’ємна частина для розвитку здорової дитини.
Найкраще при нестачі цього компонента в організмі вагітної жінки, приймати полівітамінний комплекс призначений лікарем. Тут, крім вітаміну В9 містяться і інші важливі компоненти. Але це не означає, що їсти можна будь-яку їжу, фолієва кислота для вагітних в продуктах харчування, так само, важлива для організму матері і розвитку здорового малюка.
До продуктів у складі яких є вітамін В9 відносяться:
✅капуста брокколі
✅шпинат
✅сік апельсина
✅борошно вищого сорту
✅хлібні і макаронні вироби з білого борошна
Не забувайте правильно і повноцінно харчуватися. Зелені овочі повинні завжди бути присутнім на вашому столі і тоді міцний і здоровий народжений малюк буде Вам нагородою.
За рекомендаціями Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я прийом фолієвої кислоти необхідно починати не пізніше, ніж за три місяці до передбачуваного зачаття і тривати до 12 тижнів вагітності.. Добова доза фолієвої кислоти для жінок повинна становити не менше 0,4 міліграм (400 мкг), а в разі наявності в анамнезі дітей з вродженими вадами розвитку нервової трубки доза збільшується до чотирьох міліграмів. Чоловікам прийом фолієвої кислоти також показаний протягом трьох місяців до зачаття, у добовій дозі 0,4 міліграм (400 мкг).
Будьте здорові та щасливі, а ми будемо чекати Вас на візит до лікаря для планування вагітності та подальшого супроводу Вас у цей найпрекрасніший період Вашого життя - очікуванні дитини!
Гінеколог Клиніки доктора Медведева Баранець Євгенія Владиславівна
Перелік використаної літератури:
З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.
Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:
Про клініку
- Чому ми?
- Наші цінності
- Ліцензії
- Фотогалерея
- Керівництво
- Якого обрати лікаря?
- Вакансії
- Історія
- Партнери
- Відгуки
- Договір оферти
- Правила розпорядку
- Відеоспостереження
Прес-центр
Напрямки
Контакти
- м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60, працюємо за попереднім записом +38 (067) 142-50-60 +38 (099) 142-50-60 +38 (073) 142-50-60
-
Пн—Пт: з 8:00 до 20:00
Сб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
-
Підписка на новини