Про шкоду куріння IQOS

Про шкоду куріння говорено-переговорено. Радує тенденція оздоровлення молодого покоління. І заборони на паління в громадських місцях, і повсюдна антисмокінгова пропаганда, і мода на здоровий спосіб життя... Все це зробило свій внесок у «очищення» атмосфери. Але на хвилі бажання вести ЗОЖ, у тому числі за рахунок зменшення шкоди від куріння, у наше життя увійшли з бравурним маршем різні «безпечні» способи куріння. Так, я не помилилася, використавши лапки: це справді аж ніяк не безпечно. Принаймні, не настільки безпечно як мовить маркетинг. Давайте розбиратися разом.

IQOS. Електронна система нагрівання тютюну. Із анотації: без горіння, без диму, без попелу.

Так, безперечно, «без горіння». І це зменшує ризик розвитку патології дихальної системи, яка зумовлена ​​впливом продуктів горіння. Її чимало: бронхіт, хронічне обструктивне захворювання легень, рак… Т.е. вже непогано. Але вплив високої температури повітря, що вдихається (згадуємо: «нагрівання») також є одним з факторів розвитку онкопатології ротової порожнини, гортані та дихальних шляхів. І, нехай вона не така висока, як раніше, проте це, все ж таки, не фізіологічно для організму.

Так, «без диму» (ну, не зовсім, якщо чесно), отже, мінімізує ризики, пов'язані з пасивним курінням. Тобто. від шкідливої ​​звички курця вже меншою мірою страждають оточуючі.

І так, «без попелу»… Чистіше в будинку, офісі, автомобілі, речі ціліше… Тобто. і в побутовому значенні теж суцільні переваги.

Але в мене, як у лікаря, все одно немає бажання плескати в долоні. Чому? Та тому що це все ж таки куріння тютюну. Все те ж підтримання нікотинової залежності, тільки зодягнене в сучасну техногенну оболонку. І шкода є. Від нікотину. На ендотелій судин насамперед. Яких органів? Усіх. Страждає на ендотелій, підвищується ризик розвитку атеросклерозу, погіршується кровообіг. А далі вибирайте самі: атеросклероз судин серця – ішемічна хвороба серця, судин голови – порушення діяльності центральної нервової системи, підвищення ризику інсульту, судин легень – легенева гіпертензія, периферичних судин – облітеруючий атеросклероз судин нижніх кінцівок, трофічні порушення, кульгавість, хромота - Дефекти розвитку плода ... і в цьому всім внесок нікотину незаперечний.

Як лікар, який сповідує принципи доказової медицини, не можу поки що зі стовідсотковою переконаністю стверджувати у тому, що альтернативні способи куріння безпечні, т.к. не проведено багаторічні дослідження, немає результатів про віддалені наслідки. Тому за умовчанням ставитимуся до нововведень з обережністю. Чого й вам бажаю. Будьте здорові!

Лікар пульмонолог, к.м.н., доцент Мироненко Олена Валеріївна

Перелік використаної літератури: 

  1. https://www.uptodate.com/
  2. https://www.medscape.com/
  3. https://medlineplus.gov/
  4. https://www.webmd.com/

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube

Повернутися до списку статей