Вплив захисту від сонця на щільність кісток

Згідно з новим дослідженням, яке охопило понад 3000 чоловіків і жінок, використання сонцезахисного крему та дотримання інших засобів захисту від сонця, таких як носіння довгих рукавів або перебування в тіні, не зменшують загальну мінеральну щільність кісток і не підвищують ризик остеопоротичних переламів.

Ми вперше маємо об’єктивні дані для широкомасштабної репрезентативної популяції дорослих США, які вказують на те, що захист від сонця не пов’язаний з негативними наслідками, пов’язаними з кістками», – сказав провідний автор дослідження Мохсен Афаріде, доктор медичних наук, науковий співробітник відділу аутоімунних захворювань шкіри в Університеті Пенсільванії, Філадельфія.

Дослідження, опубліковане в Інтернеті в JAMA Dermatology, йде на крок далі, ніж попередні дослідження інших, які виявили, що використання сонцезахисного крему не ставить під загрозу синтез вітаміну D і мало впливає на рівень циркулюючого 25-гідроксивітаміну D.

У новому дослідженні дослідники розглянули три способи захисту від сонця – використання сонцезахисного крему, перебування в тіні, носіння довгих рукавів – і їх вплив на мінеральну щільність кісток і ризик переломів.

Хоча вплив сонцезахисних звичок на рівень вітаміну D і показники BMD в крові є важливим, «нам більше цікаво знати, чи насправді сонцезахисна поведінка викликає або збільшує ризик переломів», — сказав Афаріде в інтерв’ю.  «Відповідь на це тверде «ні». Ці дані дуже обнадійливі і допоможуть клініцистам продовжувати рекомендувати захист від сонця громадськості».

Помірне використання сонцезахисного крему було пов’язано з дещо нижчим показником МЩК (мінеральна щільність кісток) в поперековому відділі», – сказав Афаріде, що було «єдиною значущою асоціацією, яку можна було інтерпретувати як занепокійливу». І це частіше спостерігалося у старших респондентів, сказав він.

Помірне та часте перебування в тіні було фактично пов’язано зі зниженою поширеністю переломів хребта в багатофакторній моделі (відношення шансів 0,19; 95% довірчий інтервал, 0,04-0,86, P = 0,02). Дослідники кажуть, що це може бути пов’язано з тим, що ці респонденти також були обережними в інших сферах життя, наприклад, уникали падінь і не брали участь у діяльності з високим ризиком, яка б збільшила ймовірність переломів. 'Однак це лише припущення', - сказала Афаріде.

Результати є важливими, але не дивними, сказав Ентоні Р. Янг, доктор філософії, почесний професор експериментальної фотобіології Інституту дерматології Св. Джона Королівського коледжу в Лондоні, який досліджував сонцезахисні креми та статус вітаміну D. «Моє дослідження показало, що правильне використання сонцезахисного крему, хоча і з відносно низьким SPF 15, дійсно запобігало сонячним опікам у середовищі з високим ультрафіолетовим випромінюванням, але сприяло дуже хорошому синтезу вітаміну D. Я думаю, що це тому, що необхідна доза UVB (ультрафіолетових променів з середнім енергетичним рівнем) дуже низька».

Мішель Грін, доктор медичних наук, нью-йоркський дерматолог і клінічний співробітник лікарні Ленокс Хілл, сказала, що часто чує від пацієнтів занепокоєння щодо здоров’я кісток. Щотижня пацієнти запитують: «Навіщо мені носити сонцезахисний крем?» Хіба мені не потрібно сонце для здоров’я кісток? Хіба він мені не потрібен для вітаміну D?''

Тепер, за її словами, дерматологи можуть вказати на дослідження і сказати: «Не хвилюйтеся». Це пояснює, що використання сонцезахисного крему не призведе до остеопорозу».

Афаріде, який був науковим співробітником в клініці Майо, і його співавтори, доктор медичних наук Мега М. Толлефсон, і Хуліо Сарторі-Валінотті з клініки Майо, і Грін не порушували угод про нерозголошення. Лім і Янг консультують у галузі сонцезахисних засобів.

Джерело інформації:

Kathleen Doheny, October 29, 2021

Будьте здорові! Лікар Клініки доктора Медведева акушер-гінеколог, Фомченко Ірина Вікторівна

 Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook
Instagram
Telegram
TikTok
Youtube

Повернутися до списку статей