УЗД щитоподібної залози з еластографією

Ультразвукове дослідження - це безболісна процедура, вона використовує звукові хвилі, які проходячи через Ваше тіло створюють зображення і передають його на монітор. УЗД щитовидної залози часто використовується лікарями, наприклад при вагітності. УЗД щитовидної залози використовується для дослідження таких патологій як кісти, вузлики, пухлини і багатьох інших. Рекомендується його виконувати при порушенні функції залози або якщо при обстеженні лікар виявить збільшення залози або якесь утворення у в ній.

Можливо також призначення цієї процедури для виключення супутньої патології з боку щитовидної залози при захворюваннях інших органів і систем, а також для оцінки загального стану Вашого організму. Часто необхідний ультразвуковий контроль при виконанні біопсії щитовидної залози. УЗД виконується як в стаціонарних, так і в амбулаторних умовах, безболісно, ​​не вимагає анестезії, не пов'язане ні з якими ризиками, Ви можете відновити свою звичайну діяльність відразу після процедури.

Як проходить процедура?

✅Вас попросять звільнити шию від ланцюжків або навіть роздягнутися до пояса, щоб мати доступ до Вашої шиї.
✅Дослідження може виконуватись або лежачи на спині, або сидячи.
✅На Вашу шию наноситься спеціальний гель, який забезпечує ковзання датчика і кращу провідність для ультразвукових хвиль. Зазвичай, це не викликає неприємних відчуттів, але якщо Ви відчуєте якийсь дискомфорт слід повідомити про це лікаря.
✅Іноді використовується введення контрастних речовин в кров, для того що б поліпшити якість ультразвукових зображень.

Після процедури всі дані передаються Вашому лікарю і вже тоді Ви можете отримати інформацію про свій стан здоров'я. Лікар-сонолог не завжди може дати остаточну оцінку, він лише описує побачене, а вже Ваш лікар ендокринолог, аналізуючи всі дані клінічного обстеження, Ваші скарги та інші методи дослідження (гормони) може встановити діагноз і дати повну відповідь.

Як ультразвукове дослідження щитовидної залози допомагає в діагностиці?

●Даний метод дозволяє визначити розмір і консистенцію залози, наявність утворень, вузлів, кіст в ній, а також їх розмір, приплив крові до них, яким вмістом вони заповнені.
●У деяких випадках на УЗД можуть відображатися вузли, які асоціюються з раком, або мають кальцифікати, для уточнення, лікар може виконати біопсію підозрілої ділянки. Вона виконується за допомогою спеціальної голки, яка вводиться в вузол або кісту щитовидної залози.
З додаткових методів, використовуваних при УЗД щитовидної залози, можна виділити еластографію, яка є в нашій клініці. Еластографія - метод диференціювання новоутворень, що забезпечує додаткову інформацію, не доступну при звичайному УЗД: визначення щільності і стисливості тканин. Підвищує специфічність стандартного УЗД і забезпечує високу точність у визначенні природи об'ємних утворень. Дозволяє скоротити число необгрунтованих пункцій і відібрати групу пацієнтів для подальшого динамічного спостереження.
●У деяких випадках на УЗД можуть відображатися вузли, які асоціюються з раком, або мають кальцифікати, для уточнення, лікар може виконати біопсію підозрілої ділянки. Вона виконується за допомогою спеціальної голки, яка вводиться в вузол або кісту щитовидної залози.

Якщо у Вас є сімейна історія патології залози, доктор може попросити частіше проходити УЗД, щоб виявити будь-які ознаки захворювання, пов'язані з залозою, на ранній стадії. При виявленні на УЗД патології доктор може призначити додаткові методи дослідження і в подальшому дасть рекомендації до лікування. Якщо у Вас кіста, пухлина або вузол може бути рекомендовано хірургічне лікування.

УЗД щитовидної залози дуже широко використовують для діагностики патології щитовидної залози (ЩЗ). Приблизно одна третина дорослого населення має вузлові утворення щитовидної залози. Для того, щоб лікарі ультразвукової діагностики та ендокринологи розуміли один одного, розробили єдину систему термінології - класифікація TI-RADS (Система звітів і даних візуалізації щитовидної залози). Крім того, в залежності від УЗ-характеристик вузлів, ймовірності їх злоякісності, була рекомендована тактика ведення конкретних пацієнтів.

Існує кілька схожих класифікацій, розроблених в різних країнах: корейська, французська і навіть українська. Класифікація, що розроблена Європейською тіреоідною асоціацією названа EU-TIRADS (2017рік):

✅EU-TIRADS 1 – вузлові утворення не виявлені.
✅EU-TIRADS  2 – доброякісні зміни (ризик злоякісності 0%).
✅EU-TIRADS 3 – утворення з низким ризиком злоякісності (2-4%).
✅EU-TIRADS 4 – утворення з проміжним ризиком злоякісності (6-17%).
✅EU-TIRADS 5 – високий ризик злоякісності (26-86%).

Згідно EU-TIRADS , категорія 2 потребує спостереження. Вузли, що віднесені до 3 категорії, потребують тонкоголкової аспіраційної біопсії(ТАБ) при розмірах більше 20мм. Вузли 4 категорії  - рекомендовано робити ТАБ при розмірах вузла більше 15мм. Якщо вузли мають всі ознаки злоякісних утворень за даними УЗД і мають розміри більше 10мм – рекомендована ТАБ, якщо розміри менше 10мм – дозволяється активне спостереження за деяких умов (за згодою пацієнта).

УЗД щитовидної залози – це доступний, дешевий та безпечний метод діагностики. Додаткові ознаки злоякісності (або навпаки доброякісності) дає оцінка васкулярізації (кольоровий допплер) та соноеластографія (визначення щільності).

На очному прийомі ми допоможемо Вам вибрати ті методи дослідження, які дійсно необхідні, максимально безпечні та ефективні у Вашому випадку.

Будьте щасливі і здорові!

 

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами: